طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت ریسپانسیو یک روش طراحی سایت میباشد.در این روش طراح وب سایت، صفحه وب یا سایتی طراحی می کند که نسبت به دستگاهی که برای مشاهده سایت از آن استفاده میشود واکنش نشان میدهد. کامپیوتر های خانگی، لپ تاپ، گوشی های هوشمند و ... جزو این دستگاهها می باشند.
سالهای زیادی هست که از طراحی سایت واکنش گرا استفاده میشود، اما همچنان بسیاری از وب سایت های جدید از این قابلیت بسیار مفید بهره نبرده اند.

با فراگیر شدن طراحی سایت ریسپانسیو، طراحان و توسعه دهندگان سایت می توانند با استفاده از روش های طراحی سایت ریسپانسیو، نیاز به طراحی سایت مجزا برای موبایل و دیگر دستگاهها  را برطرف نمایند. تجربه ثابت نموده است که با طراحی سایت ریسپانسیو فروش در وب سایتهای فروشگاهی و ارتباط با مشتریان به صورت چشمگیری افزایش میابد.

مزایای استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو:

یکی از مهمترین مزایای طراحی سایت ریسپانسیو این میباشد که بروزرسانی وب سایت برای تمامی دستگاهها قابل مشاهده می باشد.سایت های واکنشگرا در تمامی دستگاهها اعم از سیستم های خانگی ولپ تاپ ها و دیگر صفحات نمایش به صورت کامل و درست نمایش داده می شود. در اکثر موارد وب سایت های نسخه موبایل  هنگامی که در آیپد و دیگر تبلت ها دیده می شوند کوچکتر از اندازه واقعی دیده می شوند اما در طراحی سایت ریسپانسیو این برطرف گردیده است.

اکثر شرکت های طراحی سایت، هر دو نوع طراحی وب سایت نسخه موبایل و طراحی سایت ریسپانسیو را ارائه می دهند. با تکنیک های طراحی سایت ریسپانسیو که روز به روز در حال پیشرفت و بهبود هستند، به نظر می رسد که دلیل موجهی برای طراحی وب سایت نسخه تلفن موبایل وجود ندارد مگر اینکه شما بازار متفاوتی برای کاربران موبایل نسبت به کاربران لپ تاپ و تبلت در نظر داشته باشید.

افزایش ترافیک سایت با طراحی سایت ریسپانسیو

براساس جدیدترین نظرسنجی ها بیش از 15 درصد از کاربران، به وسیله تلفن همراه خود به مشاهده وب سایتها می پردازند. به این نکته توجه نمایید که اگر سایت شما در تلفن های همراه به درستی نمایش داده نشود، شمار زیادی از کاربران را به دلیل عدم نمایش مناسب وب سایت از دست خواهید داد. بنابراین در زمان انتخاب قالب مورد نظر با توجه به این نکته مهم امکان مشاهده وب سایت برای همه کاربران را فراهم نمایید تا در نهایت فروش و میزان تاثیر گذاری وب سایت شما افزایش یابد.