5 روش برای افزایش قدرت دامنه

5 روش برای افزایش قدرت دامنه

5 راه مؤثر برای تقویت قدرت دامنه

گوگل برای تعیین رتبه موتور جستجوی سایتها از روش‌ها و فاکتورهای مختلفی استفاده می‌کند. قدرت دامنه یکی از این فاکتورهای اساسی است که رتبه سایت را در صفحات نتایج موتورهای جستجو تحت تأثیر قرار می‌دهد. قدرت دامنه یک سیستم نمره دهی است که توسط شرکت Moz طراحی شده و نمرات آن از صفر تا صد می‌باشد. این نمرات تعیین می‌کنند که رتبه یک وبسایت و جایگاه آن در گوگل و دیگر موتورهای جستجو کجاست. اگر وبسایتی نمره قدرت دامنه بالایی داشته باشد، احتمال اینکه نسبت به سایتهای با نمره پایین در جایگاه بالاتری در صفحات نتایج جستجو قرار گیرد بالاتر است. قدرت دامنه توسط شرکت Moz  و به عنوان شاخص موفقیت وبسایت ها طراحی شده است. نمره‌ای که از بین صفر تا صد به سایتها تعلق می‌گیرد تعیین می کندکه سایت شما چه رتبه‌ای در گوگل دارد. هرچه این نمره بالاتر باشد، احتمال اینکه ترافیک و رتبه بالاتری در گوگل به خود اختصاص دهید بالاتر می‌رود. با این وجود، افزایش نمره قدرت دامنه کار ساده‌ای نیست. برای این کار شما نیاز به یک استراتژی مؤثر و کارآمد، محتوای عالی و صبر فراوان دارید. اگر قصد دارید که رتبه خود را در صفحات نتایج موتورهای جستجو بالا ببرید، به این پنج نکته که در این مقاله ذکر می‌شوند توجه کنید تا بتوانید قدرت دامنه خودرا بالا ببرید.

 

همین الان صاحب وبسایت شوید.

 

محتوای مفید و با کیفیت ارائه دهید

ممکن است تکراری به نظر برسد اما محتوا پادشاه سئو است. در حقیقت، محتوای مفید و با کیفیت می‌تواند قدرت دامنه سایت شما را به میزان قابل توجهی بالا ببرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقالات مفید، منحصربفرد و جالب توجه در وبسایت خود نوشته و انتشار دهید. می‌توانید از تصاویر، ویدیو و GIF نیز استفاده نمایید تا محتوای شما جذاب‌تر و زیباتر شود. همچنین، با استفاده از نمودارها می‌توانید محتوای خود را بسیار کاربرپسند نمایید. علاوه بر این، مقالات شما باید اندازه مناسبی داشته باشند. محتوایی که بیش از 800 کلمه باشد، معمولاً نسبت به مقالات کوتاه‌تر آموزنده‌تر و مفیدتراست. بنابراین اگر محتوای شما کوتاه، غیر مرتبط یا غیر مفید باشد، اثر بدی روی رتبه سایت شما خواهد داشت. برای نوشتن محتوا موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 • بهتر است به جای تکرار یک واژه، از مترادف‌های آن استفاده نمایید.
 • هرگز متون دیگر سایتها را کپی نکنید. سرقت ادبی هرگز کار خوبی نبوده است.
 • تنها به موضوع مورد نظر بپردازید و از پرداختن به موضوعات پیش پا افتاده و غیر مرتبط با موضوع اصلی خودداری نمایید.
 • محتوای حرفه‌ای ارائه دهید.

سئو داخل صفحه را بررسی کنید

سئو داخل صفحه نقش مهمی در تقویت قدرت دامنه سایت شما دارد. برای این کار باید محتوای صفحه خود را بهینه‌سازی نمایید. بدین منظور، عوامل فنی مانند سرتیترها، تراکم کلیدواژه و مکان آنها را در نظر بگیرید. برای تقویت سئو درون صفحه به این موارد دقت کنید:

 • تگ‌های سرتیتر: از تگ‌هایی استفاده کنید که نکات اصلی را در بر داشته باشند.
 • تراکم کلیدواژه: شما باید به صورت طبیعی از کلیدواژه‌ها استفاده کنید و بیش از حد از آنها در متن استفاده ننمایید. تراکم کلیداژه را بین نیم تا یک و نیم درصد نگه دارید.
 • کلیدواژه‌های هدفمند: برای متن خود یک کلیدواژه خوب پیدا کنید. می‌توانید کلیدواژه‌های طولانی انتخاب کنید چون گرفتن رتبه برای آنها راحت‌تر است.
 • Meta description: این قسمت را خالی نگذارید و حتماً آن را پر کنید.
 • ساختار پرمالینک: از یک ساختار پرمالینک استفاده کنید که کلیدواژه مورد نظر شما را در بر داشته باشد.
 • بهینه سازی تصاویر: شما باید برای بهبود رتبه سئو، تصاویر خود را بهینه سازی نمایید.
 • عناوین غنی از کلیدواژه: برای پست‌ها و مقالات خود، عناوین جذاب و غنی از کلیدواژه بنویسید. همچنین بهتر است که سرتیتر خود را با کلیدواژه مد نظر آغاز کنید.

 

روش هایی برای افزایش قدرت دامنه

 

ساختار لینک دهی داخلی خود را بهبود دهید

علاوه بر گرفتن لینک‌های خارجی، ساختار لینک دهی داخلی نیز در بهینه سازی موتور جستجو  نقش حیاتی دارد. با لینک دادن به مقالات قبلی سایت می‌تواند مقالات کنونی خود را آموزنده‌تر سازید. با این وجود، باید تنها به مقالاتی لینک دهید که با موضوع مقاله مورد نظر مرتبط باشند. بعلاوه، لینک‌های داخلی تجربه کاربران را بهبود داده و زمان حضور آنها در سایت شما را افزایش می‌دهد. الگوریتم گوگل این عوامل را می‌سنجد و قدرت دامنه سایت شما را افزایش می‌دهد.

بک لینک‌های مخرب را از بین ببرید

شما باید لینک‌های خود را به طورمنظم بررسی کنید و بک لینک‌های مخرب را شناسایی نمایید. با انجام این کار می‌توانید لینک‌هایی که از منابع مخرب آمده‌اند و می‌توانند بر قدرت دامنه سایت شما تأثیر بگذارند را حذف کنید. می‌توانید برای این کار از ابزارهای چک کردن بک لینکها استفاده کنید. این ابزارها لینک‌های جدید به وبسایت شما را شناسایی کرده و به شما نشان می‌دهند که کدام لینک‌ها برای سایت شما مضر هستند. اغلب این لینک‌ها از صفحاتی می‌آیند که در گوگل ایندکس نشده‌اند، Trust Flow پایینی دارند، از متن‌های لنگری غیر عادی استفاده می‌کنند، تعداد زیادی لینک‌های خارجی دارند و نام دامنه آنها اسپمی به نظر می‌رسد. یک روش دیگر، استفاده از ابزار Google Disavow Tool است. پس از اینکه لینک‌های مخرب را شناسایی نمودید، لیست آنها را به این ابزار گوگل می‌دهید تا برای شما حذف نماید.

لینک‌های با کیفیت برای سایت خود ایجاد کنید

یکی از راه‌های ضروری برای افزایش قدرت دامنه سایت، ایجاد لینک‌های با کیفیت برای سایت است. ممکن است این کار راحتی نباشد، اما کاملاً ارزش این تلاش را دارد. اگر برای ساختن لینک، از روش‌های غیر قانونی استفاده کنید، یا در ازای پرداخت پول به برخی وبسایتها برای خود لینک بخرید، ممکن است که رتبه خود در گوگل را از دست بدهید و حتی گوگل ممکن است شما را جریمه کند. اگر می‌خواهید به روش قانونی قدرت دامنه خود را بالا ببرید، می‌توانید به روش‌های زیر لینک‌های با کیفیت ایجاد کنید.

 1. محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید. تولید محتوای عالی کافی نیست. شما باید این محتوا را به اشتراک بگذارید و آن را نشر دهید تا در اختیار مخاطبان بیشتری قرار گیرد. شبکه‌های اجتماعی با قدرت دامنه بالا بهترین مکان برای به اشتراک گذاری محتوای شما هستند. با این کار شما به مخاطبانی دسترسی دارید که اگر مطلب شما برایشان مفید باشد، آنها نیز مطلب شما را به اشتراک خواهند گذاشت و به سرعت منتشر خواهد شد. اما برای این کار، شما نیاز به یک استراتژی عالی و تمرین بسیار زیاد دارید تا به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی را به خوبی یاد بگیرید.
 2. پست گذاشتن به عنوان مهمان: این یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش ترافیک ارجاعی و قدرت دامنه است. اما اگر این کار را به درستی انجام ندهید، می‌تواند منجر به اسپم شدن شما شود. برای جلوگیری از این مشکل، به موارد زیر توجه کنید. در سایتهایی پست بگذارید که قدرت بالایی دارند. محتوای با کیفیت تولید کنید. از لینک‌های مرتبط استفاده کنید. از ایجاد لینک‌های زیاد خودداری کنید چون باعث کاهش رتبه سایت می‌شود و ممکن است جریمه شوید. تنها مطالبی بنویسید که مرتبط با موضوع سایت مورد نظر باشند.

 

اجرای ایده های پولساز شما

 

برای تقویت قدرت دامنه، بهینه سازی و محتوا همواره در کنار هم هستند. شما نمی‌توانید بدون ارتقای سئوی سایت، قدرت دامنه آن را افزایش دهید. به همین دلیل، همواره موارد بالا را در نظر داشته باشید چون با استفاده از آنها محتوای سایت خود و در نتیجه قدرت دامنه سایت خود را افزایش خواهید داد.