هاست چیست

هاست چیست

هاست به چه معنا است؟

در راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی ابزار دیگری نیاز می‌باشد به نام هاست. گاها واژه هاستینگ را شنیده‌اید. پس از تهیه و خرید دامین می‌بایستی خرید هاست صورت گیرد. در انگلیسی Host نامیده می‌شود. در معنای لغوی میزبان معنا می‌گردد. قبل از تعریف هاست بهتر است به منظور روشن شدن بیشتر مثالی بیان گردد.

 

پیاده سازی ایده شما با کسب و کار آنلاین

 

تصور می‌کنیم در کسب و کارهای قرار باشد فروشگاه بزرگی تاسیس گردد. مسلماً مدیر فروشگاه بعد از مقدمات اولیه می‌بایستی به جهت رفاه حال مشتریانش اقدام نماید به مرتب سازی داخل فروشگاه، زدن قفسه، نصب اتیکت و غیره. که همگی این موارد باعث می‌گردد تا سرویس دهی با کیفیت بالاتری به مشتریان ارائه گردد. در فضای مجازی نیز این موضوع به شکل دیگری وجود دارد. مدیر سایت به جهت ارائه خدمت رسانی مطلوب و استاندارد باید اصولی را رعایت نماید. اگر آن سایت از لحاظ سرعت، امنیت و خدمات دارای استانداردهای لازم باشد، می‌توانیم ادعا کنیم که سرویس دهی مناسب و مطلوبی انجام می‌دهیم. در ادامه نیاز به فضایی می‌باشد که اطلاعات، فایل‌ها، آموزش‌ها، محصولات و غیره متعلق به شما در جایی ذخیره سازی گردد. به این مکان در فضای مجازی هاست یا هاستینگ می‌گوییم. در این راستا می‌توانید از میزبانی وب، هاست یا هاستینگ را طلب نمایید. که بسته به امکانات هاست، قیمت‌ها متفاوت می‌باشد. در خرید هاست نهایت دقت را اعمال نمایید.

یک هاستینگ خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

هاستینگ خوب و ایده آل دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

  • هاست باید فاقد هر گونه قطعی باشد
  • هاست باید قابلیت دسترسی همیشگی داشته باشد
  • هاست باید سرعت بالایی داشته باشد
  • در مقابل حمله‌ها مقاوم باشد
  • امکانات جانبی هاست باید مناسب باشد
  • مشخصات فنی هاست مناسب و استاندارد باشد
  • هاست قابلیت ارتقاء داشته باشد

وقتی سایت شما فعال می‌گردد و اطلاعات، فایل‌ها، محصولات و مطالب آموزشی و غیره شما بر روی هاست یا هاستینگ قرار می‌گیرد، در واقع شرایطی برای کاربران فضای مجازی مهیا می‌گردد که همیشه و در تمامی ساعات شبانه روز می‌توانند به اطلاعات موجود در سایت شما دسترسی داشته باشند. فضای هاست دارای آدرس اینترنتی اختصاصی می‌باشد. تعریف دیگری از هاست نیز وجود دارد، هاست یا هاستینگ به کامپیوتری می‌گویند که می‌تواند اطلاعات و فایل های شما را در خود حفظ نماید. لازم به ذکر است خرید دامین و خرید هاست دو مقوله جدا از هم می‌باشد و می‌توان به صورت مجزا تهیه گردند.

 

چگونه برای طراحی یک سایت در زمان خود صرفه جویی کنید

 

انواع هاست

در حال حاضر دو نوع هاست به نام‌های زیر وجود دارد. که به وسیله ارائه کنندگان میزبانی وب ارائه می‌گردند.

  • هاست لینوکس
  • هاست ویندوز

در هاست لینوکس سرعت، قدرتو امنیت بالاتری داریم. صاحبنظران بر این معتقدند که هاست لینوکس بسیار بهتر از هاست ویندوز کارایی دارد. در هاست لینوکس به بهترین پنل‌های دنیا دسترسی وجود دارد. برابر با آمارگیری‌های صورت گرفته 90% از سایت‌های ایرانی از هاست لینوکس استفاده می‌نمایند، در آمار تعداد استفاده کنندگان هاست ویندوز تنها تعداد کمی سایت ایرانی که معمولاً دولتی هستند به چشم می‌خورد. مدیران سایت‌ها می‌بایستی در خرید هاست نهایت دقت و وسواس را داشته باشند، چرا که آینده و موفقیت‌های هر سایت رابطه مستقیمی با مشخصات هاست شما دارد. هاست‌های ضعیف نمی‌توانند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری رسانند.

بهترین و مجهزترین سایت ساز

این روزها با کمی جستجو در فضای مجازی، سایت‌های گوناگون میزبانی وب را می‌توان پیدا نمود که هر یک دارای ویژگی‌هایی می‌باشند. که مسلماً انتخاب یکی از آنها کاریست دشوار! مخصوصاً اگر اطلاعات تخصصی ما کم و محدود باشد! راهکار چیست؟! چطور می‌توان بهترین و مجهزترین آنها را پیدا نمود! در سایت ساز حرفه‌ای کسب و کار آنلاین سایت مطابق با استانداردهای جهانی و قوانین گوگل به همراه هاست که همانند آن در هاستینگ‌های داخلی یافت نمی‌شود، ارائه می‌گردد. سرور اختصاصی کسب و کار آنلاین که یکی از قدرتمندترین و مجهزترین سرورهای اختصاصی می‌باشد همواره توانسته است خدمات هاستینگ را با بالاترین سطح کیفیت ارائه دهد.