تاثیر بک لینک در سئو سایت

تاثیر بک لینک در سئو سایت

لینک سازی در سئو به چه معناست؟

گوگل در الگوریتم‌های خود برای دادن رتبه، از لینک‌های به کار رفته در سایتها هم استفاده می‌کند. لینک سازی به معنای فرایندی است که در طی آن، از دیگر سایتها لینک دریافت می‌کنید. گرفتن لینکهای طبیعی می‌تواند به بهبود اعتبار سایت و بالا بردن رتبه گوگل و دیگر موتورهای جستجو کمک کند. لینک‌هایی که توسط خود سایت ایجاد شده‌اند و به صورت طبیعی به دست نیامده اند می‌تواند با ریسک بالایی همراه باشد و تیم وب‌اسپم گوگل ممکن است سایت را جریمه کند. لینک سازی در حال حاضر استراتژی مناسبی به شمار نمی‌رود و اگر مشکلات جدی در مورد کیفیت سایت ندارید، بهتر است که از آن دوری کنید. اگر محتوای سایت یا کسب و کار شما لینک‌های طبیعی دریافت نمی‌کند یا در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته نمی‌شود، این یعنی مشکل شما بزرگتر از آن است که بتوان در بلند مدت با لینکهای غیرطبیعی آن را حل کرد. گوگل در حال حاضر بسیاری از لینک‌های سایت‌ها را نادیده می‌گیرد به ویژه لینکهای کم کیفیت.

 

در چند دقیقه سایت خود را طراحی نمایید.

 

اثرات برخی از انواع لینک سازی ممکن است در بلند مدت آشکار شود. گوگل به دنبال تنزل رتبه سایتهایی است که E.A.T (تخصص، اتوریتی و  تراست) ندارند و بخش عظیمی از E.A.T این است که سایتهای معتبر به شما لینک بدهند. در مقابل، گوگل به لینکهای با کیفیت و طبیعی پاداش می‌دهد، لینک‌های کم کیفیت را نادیده می‌گیرد و فعالیت‌های اسپم real-time را با استفاده از جریمه‌های دستی مجازات می‌کند. قبل از اینکه از یک سایت لینک بگیرید، حتماً آن سایت را چک کنید و مطمئن شوید که مشکلی از لحاظ کیفیت ندارد و همواره در حال ارتقای کیفیت محتوای خود هستند. این کار راحتتر و کم هزینه‌تر است و سرمایه گذاری در کاری است که گوگل آن را تأیید می‌کند.

چگونه لینک سازی کنیم؟

راههای زیادی برای ساختن لینک وجود دارد. برخی از این روش‌ها قانونی و مشروع، کلاه سفید و طبیعی هستند و برخی دیگر، احتمالاً اغلب روش‌های مورد استفاده، به عنوان کلاه سیاه شناخته می‌شوند. چنین روش‌هایی مطابق دستورالعمل‌های وب‌مستر گوگل نیستند و به عنوان وب‌اسپم در نظر گرفته می‌شوند. سئوی خارج صفحه، مانند لینک سازی، می‌تواند کار دشواری باشد و بسیاری از افراد کلاً ترجیح می‌دهند که آن را به عنوان یک تاکتیک در نظر نگیرند. دلیل آنها این است که گوگل لینک سازی را با وب‌اسپم یکسان می‌داند. اما همه لینک سازی ها وب اسپم نیستند و لینک سازی هنوز هم بخش مهمی از بهینه سازی موتور جستجو به شمار می‌رود. البته لینک سازی تنها موردی که نیست که باید بر آن تمرکز کرد. اگر شما محصول، وبسایت و محتوای باکیفیت نداشته باشید نمی‌توانید لینک باکیفیت تولید کنید.

آیا باید لینکهایی مانند رقبا داشته باشیم؟

شما برای رقابت با دیگر فعالان در حوزه خود، نیازی به داشتن محتوای یکسان یا لینکهای مشابه با آنها ندارید. اما اگر از خلاقیت لازم برای تولید محتوای منحصربفرد برخوردار نیستید، ممکن است بتوانید همان کاری را انجام دهید که رقبایتان انجام می‌دهند. یکی از کارهایی که در تحلیل فعالیت رقبا انجام می‌شود، تحلیل بک‌لینکهای آنها است تا مشخص شود که آیا می‌توانند لینکهای باکیفیت دریافت کنند و اگر توانسته‌اند، چگونه این کار را انجام داده‌اند و اینکه آیا می‌توانید شما هم همین کار را انجام دهید یا خیر. البته شما نمی‌توانید دقیقاً همان لینکهایی که رقیبتان دارد را دریافت کنید اما می‌توانید متوجه شوید که به چه نوع لینکهایی نیاز دارید. همچنین با تحلیل محتوای رقبا، می‌توانید متوجه شوید که آیا بازاریابی محتوای آنها باکیفیت است یا خیر.

 

تاثیر بک لینک در سئو سایت

 

همچنین می‌توانید مطالبی که قابل لینک دادن هستند را مشاهده کنید. با این اطلاعات می‌توانید از استراتژی‌های لینکی رقبا یاد بگیرید و در صورت امکان همان کارها را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که در تحلیل فعالیتهای رقبا، تنها به دنبال فعالیت‌های با کیفیت باشید و اگر فعالیت کم کیفیتی در سایت آنها مشاهده کردید، سعی نکنید که خودتان هم همان کارها را انجام دهید. شما هرگز نمی‌توانید متوجه شوید که اگر لینک کم کیفیتی روی سایت آنها وجود دارد، آیا disavow شده یا خیر. ممکن است رقبا با وجود داشتن لینکهای کم کیفیت هنوز هم رتبه خوبی در گوگل داشته باشند. شما هیچوقت نمی‌توانید مطمئن باشید که چرا این اتفاق افتاده است. بنابراین بهترین کار این است که از لینکهای بی‌کیفیت دوری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که لینکهای با کیفیت رقبا را شناسایی کنید.

بازاریابی محتوا

در بهینه سازی وبسایت، بازاریابی محتوا بهترین و قانونی‌ترین روش برای لینک سازی به شمار می‌رود. این کار ساده و در عین حال کاملاً بی خطر است. یکی از کارهایی که برای بازاریابی محتوا می‌توانید انجام دهید این است که برای سایت خود محتوا بنویسید و مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. موضوعی مرتبط با محتوای سایت خود انتخاب کنید.
  2. در صورت داشتن تخصص و تجربه، در آن زمینه به خوانندگان توصیه و پیشنهاد ارائه دهید.
  3. نتایج تحقیقات انجام شده در مورد موضوع را ذکر کنید.
  4. در مورد موضوع مورد نظر، نظرات دیگر کارشناسان را نیز بیان کنید.
  5. مقاله را در سایت خود قرار دهید.
  6. به صورت اتوماتیک، پست منتشر شده را در شبکه‌های اجتماعی خود نشر دهید.

اگر شما این کار را درست انجام دهید و واقعاً در مورد موضوع علاقه و اطلاعات داشته باشید، خواهید دید که تنها با تولید محتوا برای سایت می‌توانید لینکهای طبیعی را به سمت سایت خود جذب کنید. البته این در صورتی است که محتوای شما برای مخاطبان سایتتان جذاب باشد. بنابراین سعی کنید که همیشه مصرف کننده محتوا نباشید. درست است که یادگیری از دیگران کار خوبی است اما بخشی از وقت خود را نیز صرف تولید کنید.
مرحله بعدی پس از تولید محتوا این است که اطمینان حاصل کنید مخاطبان بیشتری به آن دسترسی داشته باشند. به ویژه باید محتوا را در دسترس افرادی بگذارید که فکر می‌کنید ممکن است به مطلب شما لینک بدهند. این کار قدرتمندترین روش لینک‌سازی است که می‌تواند منافع زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. این فرایندِ خلق کردن می‌تواند برای خودتان نیز احساس رضایت به همراه داشته باشد و همزمان افراد زیادی به شما لینک خواهند داد و در طول زمان گوگل متوجه خواهد شد که شما درجه بالایی از اعتبار، تخصص و اتوریتی رادر اختیار دارید.

لینک‌سازی با محتوای مفید راحتتر است

بهترین روش برای اینکه سایتهای دیگر به شما لینک باکیفیت و مرتبط بدهند این است که محتوای سایت شما منحصربفرد و مرتبط باشد تا به صورت طبیعی در اینترنت برای خود مخاطب جذب کند. محتوای شما باید اصیل و غیر کپی باشد اما منظور این نیست که آنقدر سطح بالا باشد که در کل اینترنت سروصدا کند. به ویژه مقالاتی که نحوه انجام کاری را توضیح می‌دهند همیشه مخاطب دارند و می‌توانند مفید واقع شوند. محتوایی که عمیق و باکیفیت باشد همیشه در همه جای اینترنت به اشتراک گذاشته می‌شود و وقتی در نهایت به جایگاه یک تا سه گوگل برسید، لینک‌های سایت شما هرروز افزایش خواهند یافت.

 

پیاده سازی ایده های شما را انجام می دهیم.

 

چگونه تولید محتوا کنیم؟

از قسمت پرسش‌های متداول سایت خود شروع کنید. باید این صفحه را ارتقا دهید. هر صفحه پرسش‌های متداول می‌تواند برای خود یک صفحه مستقل با یک عنوان خوب باشد. حتی می‌توانید صفحه پرسش‌های متداول را تبدیل به یک محتوای عمیق و طولانی کنید تا به موضوع مورد نظرتان بپردازد. باید از خودتان بپرسید که مردم نیاز دارند که چه چیزی در مورد محصول شما بدانند. اگرمحتوا در سایت خود ندارید، هرچند ممکن است بتوانید تنها با لینک به رتبه خوبی در گوگل برسید، اما خود را به گونه‌ای محدودکرده اید که ممکن است رهایی از آن برای شما غیر ممکن باشد. داشتن محتوا باعث می‌شود که راحتتر بتوانید لینک دریافت کنید. اما مراقب باشید چه مطالبی را در سایت خود می‌گذارید. مطالب باید آنقدر جذاب باشد که افراد تمایل پیدا کنند به سایت شما لینک دهند.