اصول ساخت بک لینک

اصول ساخت بک لینک

مبانی لینک سازی در سئو

تیم اسپم وب گوگل همواره در حال رصد وبسایتها است تا نشانی از فعالیت‌های اسپمی بیابد. رتبه سایت در گوگل به میزان دسترسی، کیفیت محتوا، شهرت، تجربه کاربری و از همه مهمتر، به تراست بستگی دارد. عاملدیگری که در ارتقای رتبه گوگل اهمیت دارد صبر است.گوگل به منحصربفرد بودن رتبه می‌دهد. به جای اینکه بر لینک سازی تمرکز کنید، سعی کنید مواردی که گفته شد را در سایت خود ارتقا دهید. کمپین لینک سازی شما، اگر کیفیت نداشته باشد، یا هیچ ارزشی برای کاربر خلق نکند، توسط گوگل رتبه بلندمدتی دریافت نمی‌کند. گوگل این کار را اسپم می‌داند و اگر در فعالیت‌های شما هرنوع قصد فریب الگوریتم‌ها را مشاهده کند، شما را جریمه خواهد کرد. برای داشتن لینک‌های باکیفیت، موارد زیر را رعایت کنید:

 

اصول ساخت بک لینک در چند ثانیه

 

 • از سایتهایی لینک بگیرید که واقعی باشند و دامین اتوریتی واقعی داشته باشند.
 • در حوزه فعالیت خود، از سایتهایی لینک بگیرید که اتوریتی داشته باشند.
 • دقت کنید که سایتهایی که به شما لینک می‌دهند با موضوع کاری شما در ارتباط باشند. البته اگر گهگاه در سایت خود مطالبی غیرمرتبط با حوزه کاری خود بنویسید، می‌تواند به دریافت لینک طبیعی از سایتهای مرتبط کمک کند.
 • تاکتیک‌های لینک‌سازی رقبای خود را نیز مورد بررسی قرار دهید و به روش‌هایی فکر کنید که بتوانید مانند آنها یا بهتر از آنها عمل کنید.  
 • به شبکه‌های اجتماعی بپیوندید نه فقط برای لینک دهی بلکه برای اینکه محتوای خود را برای تعداد بیشتری از مخاطبان قابل دسترس سازید. بدین وسیله، مطالب شما بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند، شبکه خودتان را گسترش می‌دهید و سیگنال اتوریتی خود را قوی‌تر می‌سازید.
 • هرچند بهتر است که از سایتهای مرتبط لینک داشته باشید، اما لینکهای طبیعی از هرجایی که باشند خوب هستند و فرقی نمی‌کند که از کدام سایت باشند (البته به غیر از سایتهایی که سئوی منفی دارند).
 • بر روش‌های لینک سازی با کیفیت تمرکز کنید و از لینکهای غیرطبیعی دوری کنید چون به جریمه‌هایی منجر می شوند که ممکن است همیشه باقی بمانند.
 • از ارسال ایمیلهای زیاد و درخواست لینک بدون اینکه محتوای خوب و مفید داشته باشید خودداری کنید. همچنین دوستانی که در شبکه‌های اجتماعی پیدا کرده‌اید را با پست کردن بیش از اندازه مطالب در مورد کالاهای خود آزرده نکنید.
 • اگر امروز به کاربران کمک کنید به هدف خود برسند، در آینده آنها به کمک شما خواهند آمد.
 • فرقی نمی‌کند که روش لینک سازی شما دستی یا اتوماتیک باشد. اگر نتیجه آن لینکی غیرطبیعی باشد، گوگل آن را به حساب نمی‌آورد.
 • از شرکت‌های لینک سازی درخواست تولید لینک نکنید.
 • اگر به دنبال لینک هستید بهتر است محتوا و سرمایه‌ای داشته باشید که قابل لینک دادن باشد. مثلاً در صفحات وبسایت خود مطالبی قرار دهید که کاربران آن را مفید بدانند.

 

اصول ساخت بک لینک

 

لینک‌های مشارکتی

این وظیفه سایت مورد نظر است که این گونه لینک‌ها را no-follow کند. به نظرنمی رسد که گوگل این نوع لینکها را جریمه کند. برخی شرکا نمی‌دانند که از برخی سایتها لینک دریافت کرده‌اند. اما اگر تمامی لینک‌های شما از این منابع دریافت شده باشد، و به منظور فریب دادن گوگل ایجاد شده باشند، ممکن است برای شما مشکل ساز شوند. گاهی اوقات ممکن است گوگل فکر کند که شما خودتان این لینکهای مشارکتی را ساخته‌اید و قصد فریب آن را دارید. بنابراین در انتخاب منبع دریافت این نوع لینکها دقت کنید. در لینکهایی که به سایت خود می‌دهید از به کار بردن تعداد زیادی کلیدواژه مهم در متن لنگری آنها خودداری کنید. سعی کنید لینکهای دو جانبه مشهود و واضح که مشخص است دو منبع لینکها را با هم تبادل کرده‌اند خودداری کنید. از سایتهای معتبر لینک بگیرید. به خاطر داشته باشید که لینکهای مشارکتی نوعی لینک سازی سطح پایین به شمار می‌روند اما برخی صفحات هستند که ترافیک ارگانیک و ارجاعی را به سمت سایت شما هدایت می‌کنند. هرچه سایت مورد نظر معروف‌تر و محبوب‌تر باشد، لینک دریافتی از آن نیز مفیدتر خواهد بود.

لینک‌های مربوط به مراسم و مناسبتهای خاص

این نوع از لینک‌ها می‌توانند بسیار قدرتمند باشند. اگرشما در یک مراسم خاص شرکت می‌کنید یا در آن خدمت رسانی می‌کنید، سعی کنید که از وبسایت این مراسم لینک دریافت کنید. این وبسایتها اغلب معتبر هستند و از سایتهای معتبر دیگر مانند سایتهای خبری و رسانه‌ای لینک دریافت می‌کنند. اگر این سایتها به شما لینک بدهند، برای شما بسیار مفید خواهد بود. از قرار دادن متن‌های لنگری با کلیدواژه‌های مهم در این لینکها خودداری کنید. سعی کنید که لینک دهی را بسیار طبیعی انجام دهید و به گونه‌ای نباشد که به نظر برسد تبادل لینک داشته‌اید. سعی کنید در قبال دریافت لینک، خدمات یا کالای خاصی را ارائه ندهید و اگراین کار را انجام دادید، سعی کنید به صورت خصوصی انجام دهید. مثل همیشه سعی کنید از سایتهای معروف و با کیفیت لینک دریافت کنید. اگر برای شما امکان دارد، سعی کنید تا آنجا که می‌توانید لینکهای متنوع به صفحات مختلف سایت خود دریافت کنید.

لینک‌های محلی

بهترین نوع لینک، لینکی است که به صورت طبیعی از یک سایت واقعی دریافت شده باشد، سایتی که چند سال قدمت داشته باشد. سایت مورد نظر، خود نیز باید لینکهای خوبی از سایتهای معتبر دریافت کرده باشد و برای لینک دهی مبلغی دریافت نکند. همچنین سایت مورد نظر باید مراقب باشد که به چه سایتهایی لینک می‌دهد. گرفتن لینک طبیعی از چنین سایتهایی ممکن است دشوار باشد اما نکته همین است. اگر این کار دشوار نباشد که دریافت لینک از چنین وبسایتهایی نمی‌تواند نشان اعتبار سایت شما باشد. بنابراین پرسش این است که چگونه از چنین سایتهایی لینک دریافت کنید. یکی از راههایی که می‌توانید امتحان کنید گرفتن لینک از سایتهای محلی است. مطمئناً شما در یک شهر، استان و منطقه زندگی می‌کنید. در اینترنت این سه حوزه را جداگانه سرچ کنید و ببینید که گوگل کدام سایت‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهد. این پیشنهادات می‌توانند به صورت بالقوه شرکای لینکی شما باشند. با آنها مذاکره کنید و از آنها بخواهید تا به شما لینک دهند. اگر هیچ دلیلی برای دادن لینک به شما نداشتند، پیشنهاد تخفیف برای استفاده از کالاها و خدمات خود را به آنها بدهید. از جمله سایتهای محلی که می‌توانید به آنها لینک بدهید شامل این موارد می‌شود: شورای شهر، دانشگاه شهرتان، روزنامه، باشگاه ورزشی، خیریه و کسب وکارهای محلی.

 

اجرای اصول ساخت بک لینک


بنابراین وقتی رقبای شما در حال خرید لینک از شرکتهای هاستینگ سطح پایین و بی کیفیت هستند، مطالب خود را در صدها موتورجستجوی بی کیفیت قرار می‌دهند، بلاگ های dofollow را اسپم می‌کنند و از یک مشاور رسانه‌های اجتماعی کمک می‌گیرند تا هزاران بازدید کننده را از این شبکه‌های اجتماعی به سایت خود جذب کنند، شما لینکهای کوچک اما با سود بلند مدت را از سایتهای معتبر و با کیفیت دریافت کرده‌اید که تحت قوانین گوگل فعالیت می‌کنند و به شما کمک می‌کنند اتوریتی و تراست سایت خود را بالا ببرید. شما می‌توانید از تمامی این روش‌ها استفاده کنید تا لینک‌های با کیفیت را به سمت سایت خود هدایت کنید. اما در نظر داشته باشید که بهترین چیزی که می‌تواند برای شما لینک بسازد، محتوای خوب و باکیفیت است. وقتی به فکرساختن لینک هستید، همواره توصیه جیم بویکین را در نظر داشته باشید: "اگر از من بخواهند ارزش سئوی یک لینک را مشخص کنم، به صفحه‌ای که لینک در آن قرار دارد نگاه می‌کنم و آن را با صفحه‌ای که به آن لینک داده شده است مقایسه می‌کنم. از صفحه "تبلیغات" نگاه می‌کنم که چند درصد لینکها داخلی هستند. سپس چک می‌کنم که لینکهای داخلی و خارجی به آن صفحه کدامند. سپس به تگ عنوان صفحه و محتوای آن صفحه نگاه می‌کنم. موارد زیادی است که می‌توانید تحلیل کنید و در نهایت بهترین لینکی که می‌توانید را دریافت می‌کنید."