بهترین روش تبلیغ کلیکی کدامند؟

بهترین روش تبلیغ کلیکی کدامند؟

اصول کسب درآمد از تبلیغات کلیکی

آیا کسب و کار کوچک یا متوسط شما، دارای وب سایت اختصاصی است؟ در صورتی که جواب شما مثبت باشد، به احتمال زیاد، با استفاده از اقداماتی مثل سئوی سایت، بازاریابی ایمیلی و استفاده از شبکه‌های اجتماعی، سعی کرده‌اید ترافیک را به سمت سایت خود هدایت کنید. با این حال، اگر به دنبال افزایش هر چه بیشتر ترافیک سایت خود و در نتیجه بالا بردن تعداد مشتریان خود هستید، تبلیغات کلیکی (PPC) بهترین روشی است که می‌توانید به کار بگیرید. در تبلیغات کلیکی، شما زمانی هزینه تبلیغات می‌پردازید که بازدید کننده واقعاً بر روی تبلیغ کلیک می‌کند و به صفحه لندینگ یا فرود منتخب شما هدایت شود. روش PPC شما را به همه کاربرانی که دقیقاً همان کالا یا خدمات شما  را جست و جو کرده باشد، نشان می‌دهد. در این مقاله قصد داریم شما را با اصول تبلیغات کلیکی آشنا کنیم. اما پیش از آن، لازم است تصور نادرستی که در مورد این روش تبلیغی وجود دارد را بررسی کنیم.

 

اجرای ایده های پولساز شما

 

تصورات نادرست درباره تبلیغات کلیکی

برخی از افراد تصور می‌کنند کمپین‌های تبلیغات کلیکی، تنها به شرکت‌های بزرگی اختصاص دارد که بسیار شناخته شده بوده و صدها کارمند در آنها مشغول به کار هستند. اما واقعیت خلاف این است. در حقیقت، این روش تبلیغاتی را می‌توان برای کسب و کارهای کوچک، متوسط و بزرگ، به یک اندازه به کار برد. شما حتی اگر صاحب یک فروشگاه فیزیکی یا آنلاین باشید، صرف نظر از اندازه، ساختار، کالا و خدماتی که ارائه می‌کنید، تبلیغات کلیکی به یک اندازه برای شما مؤثر خواهد بود. اگر به تازگی این شیوه تبلیغاتی را شروع کرده‌اید، نگران نباشید، زیرا در این رشته، متخصصان زیادی هستند که حرفه اصلی‌شان بهبود فرآیند PPC است، اما برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی قوی برای کسب و کار خود، لازم نیست حتماً کارشناس باشید. در ادامه به برخی از بهترین روش‌های توصیه شده توسط کارشناسان تبلیغات کلیکی اشاره می‌کنیم.

1- قدم‌های اول را کوچک بردارید

اگر برای بار اول می‌خواهید از تبلیغات PPC استفاده کنید، بهتر است اولین قدم را کوچک بردارید و با ساختن تبلیغات، ایجاد لیست‌ کلمه‌های کلیدی و گروه‌های تبلیغاتی، اصول این کار را بشناسید. در ابتدا بودجه کمی را به این کار اختصاص دهید و تعداد تبلیغات خود را پایین نگه دارید. اطلاعاتی که از اولین بررسی‌ها به دست می‌آورید، بسیار مهم است و در آینده نیز به شما کمک خواهد کرد تا کمپین‌های پیچیده‌تری را اداره کنید. در صورتی که مراقب نباشید، ممکن است جزئیات و پیچیدگی تبلیغات کلیکی شما را گرفتار کند، بنابراین از ابتدا به شکل ساده شروع کنید و تلاش کنید سطح اطلاعات خود را در این راه افزایش دهید.

2- در به کارگیری کلمات کلیدی دقت کنید

وقتی ساخت تبلیغات را بر اساس لیست کلمه‌های کلیدی شروع می‌کنید، باید به خاطر داشته باشید که قیمت بیشتر تبلیغات بسته به تعداد افراد دیگری که می‌خواهند روی همین کلمه کلیدی مانور بدهند، برای هر کاربر، متفاوت خواهد بود. بنابراین، هر چه یک کلمه کلی‌تر باشد (یا به اصطلاح رقابتی‌تر باشد)، قیمت پیشنهاد داده شده برای آن هم بیشتر خواهد بود. در این جا، دو راهکار به شما پیشنهاد خواهیم داد تا بدون صرف هزینه اضافه، بتوانید کلمه کلیدی مناسب را برای تبلیغ انتخاب کنید.

 

بهترین روش تبلیغ کلیکی کدامند؟

 

  • اگر از سرویس Google Ads استفاده می‌کنید و قیمت‌هایی که برای کلمه کلیدی‌های رقابتی به شما پیشنهاد می‌شود، بسیار زیاد است، می‌توانید کمپین مشابهی را با استفاده از سرویس Bing Ads راه اندازی کنید، زیرا میزان رقابت بر سر مزایده تبلیغات در این سایت کمتر است، به همین خاطر، قیمت کلیک‌ها در آن ارزان‌تر بوده و تبلیغ کنندگانی مثل شما، می‌توانند نسبت به هزینه‌ای که می‌کنند، سود بیشتری به دست بیاورند. تعداد افرادی که در سایت Bing، جست و جو می‌کنند به رقم 63 میلیون نفر رسیده است که سرویس Google Ads هنوز به این عدد دست نیافته است. به همین خاطر نباید فرصت را برای تبلیغات در این سایت از دست بدهید.
  • از کلمات کلیدی یا عبارت‌های طولانی و بسیار خاص برای تبلیغ محصول یا خدمات خود استفاده کنید. مشتریان زمانی از چنین عبارت‌هایی برای جست و جو استفاده می‌کنند که واقعاً به دنبال خرید محصولی با چنین ویژگی‌هایی باشند. هر چند با این روش، شاید تعداد کلیک‌هایی که بر روی تبلیغ انجام می‌شود زیاد نباشد (چون تعداد کسانی که دقیقاً همان عبارت را جست و جو می‌کنند، ممکن است زیاد نباشد)، این تبلیغات ارزان‌تر هستند و احتمال این که محصول شما را بخرند، بیشتر خواهد بود.

3- مخاطب خود را به درستی بشناسید

امروزه، صاحبان کسب و کار، علاوه بر مانور دادن بر کلمات کلیدی در کمپین‌های تبلیغاتی، می‌توانند با کمک برخی از اطلاعات کاربران، محصول یا خدمات خود را در زمان مناسب و به افراد واقعی معرفی کنند. به این صورت، تبلیغات شما مفید و مرتبط خواهد بود. مثلاً، با استفاده از Microsoft Audience Network، می‌توانید با تبلیغات Bing و با استفاده از فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، به مشتریان بالقوه خود دست یابید. سایر اقداماتی که برای جذب مخاطب می‌توانید انجام دهید عبارتند از:

  • شناسایی مخاطبان بر اساس منطقه، شهر و حتی محله
  • شناسایی مخاطبانی که بر اساس اطلاعات جمعیت شناختی، احتمال خرید محصول شما توسط آنها بیشتر خواهد بود. مثلاً مردان مجرد در گروه سنی 20 تا 35 سال که از دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.
  • بازاریابی مجدد: به این معنا که ممکن است فردی از سایت شما دیدن کرده باشد، اما بدون این که محصولی از شما بخرد، آن را ترک کند. بار بعد که آنها در اینترنت جست و جوی مشابهی را انجام  می‌دهند، این نوع تبلیغات به شکل هدفمند و استراتژیک به آنها نشان داده می‌شود.

4- تبلیغات موبایلی را تقویت کنید

اگر به دنبال آن هستید که در نظر مخاطبان خاص جلوه کنید و آنها را جذب خود کنید، می‌توانید روی تبلیغات موبایلی حساب باز کنید. هر سال، تعداد کسانی که به جای کامپیوتر، از تلفن همراه برای جست و جو در اینترنت استفاده می‌کنند، در حال افزایش است. این بدان معنا است که برای شروع یک کمپین قوی، تبلیغات و صفحات لندینگ (فرود) شما باید برای کاربران تلفن همراه بهینه شده باشد و آن‌ها را هدف خود قرار دهید. به دو دلیل لازم است تبلیغات و صفحات لندینگ شما عملکرد خوبی در گوشی‌های تلفن همراه داشته باشند:

  • برخی از پلتفرم‌های تبلیغاتی مثل Bing، فیسبوک و گوگل، انتظار دارند که تبلیغات شما برای کاربران آنها ارزش آفرین باشد. اگر ظاهر تبلیغات شما در تلفن‌های همراه خوب نباشد یا اگر وقتی مخاطب بر روی آن کلیک می‌کند، صفحه لندینگ شما برای استفاده در تلفن همراه بهینه نشده باشد، این پلتفرم‌ها، نمره کیفی شما را که بیانگر مفید یا غیر مفید بودن تبلیغ است، تنزل خواهد داد. هرچه این نمره پایین‌تر باشد، شما باید پول بیشتری صرف کنید و تعداد دفعاتی که تبلیغ شما دیده خواهد شد، کاهش می‌یابد.
  • اگر در تبلیغاتی که برای کاربران تلفن همراه تولید می‌کنید، امکان حرکت (ناوبری) به راحتی انجام می‌شود و ارزش واقعی برای مخاطبان به همراه دارند، نمره کیفی شما افزایش خواهد یافت، قیمت تبلیغات برای شما کاهش یافته و مشتریانی که از تلفن همراه و تبلت های خود برای جست و جو استفاده می‌کنند، تمایل بیشتری به خرید محصولات شما خواهند داشت.

 

طعم شیرین طراحی سایت اختصاصی

 

در این مقاله، شما را با برخی از اصول تبلیغات کلیکی آشنا کردیم. این نوع تبلیغات صرف نظر از بزرگی یا کوچکی کسب و کار شما، اگر هدفمند انجام شوند و در طول کار به خوبی مورد نظارت و مدیریت قرار گیرند، تأثیر زیادی بر بیزینس شما به جا خواهند گذاشت. همانطور که در این مقاله هم اشاره کردیم، در ابتدا، به صورت ساده شروع کنید و همیشه نیازها و انتظارات مشتریان بالقوه خود را در ذهن داشته باشید. از خودتان بپرسید روش جست و جوی آنها چیست؟ دنبال یافتن چه چیزی هستند؟ چه زمان از روز و از کجا اقدام به یافتن محصول مورد نظر خود خواهند کرد. پاسخ این سؤالات می‌تواند به شما در ساخت هر چه بهتر کمپین‌های تبلیغاتی و دست یابی به درآمد بالا کمک کند.