7 توصیه برای نوشتن محتوای برند برای رسانه های اجتماعی

7 توصیه برای نوشتن محتوای برند برای رسانه های اجتماعی

نقش مهم تولید محتوا در موفقیت رسانه های اجتماعی

تولید محتوا یک بخش بسیار مهم در سیستم‌های نمایشی عصر حاضر است. در هر حال، در حالی که حدود 90 درصد از همه سازمان‌ها به طور مداوم در حال تلاش برای بهتر شدن در برخی از زمینه‌ها هستند، اما تعداد کمی از آن‌ها می‌دانند که چگونه باید تولید محتوا را به چه شکلی انجام دهند. این تصور که محتوا در زمینه معرفی کسب و کار و بازاریابی برای آن در جایگاه دوم قرار دارد، یک تصور اشتباه است. نسل‌های دیجیتال به صورت آنلاین خرید خود را انجام می‌دهند. آن‌ها همواره به دنبال رسانه‌های اجتماعی هستند تا بتوانند از طریق آن محصول مورد نظر خود را شناسایی کرده و خریداری نمایند. به همین دلیل است که به شما توصیه می‌شود که روی محتوایی که منتشر می‌کنید تمرکز نمایید. در ادامه توصیه‌هایی به شما خواهد شد که به کمک آن بتوانید مشتریان واقعی را به دست بیاورید و فروش خوبی را تجربه کنید. بدون داشتن تعهد به این بخش بسیار مهم، شما نمی‌توانید امید داشته باشید که در کسب و کار خود موفقیت‌های چشمگیری را تجربه کنید. این توصیه‌ها را در نظر گرفته و با توجه به آن محتوای مورد نیاز کسب و کار خود را تولید نمایید. البته به خاطر داشته باشید که به غیر از مواردی که در ادامه بیان می‌شوند، نکات بسیاری دیگری هستند که می‌توانند در این مسیر به شما کمک کنند. اما موارد ذکر شده مهم‌ترین و کاربردی‌ترین آنها می‌باشند.

 

در چند ثانیه و با چند کلیک ساده

 

1. به زبان خود مخاطبانتان با آنها صحبت کنید

شما نمی‌توانید با مخاطبان مناسب خودتان ارتباط برقرار کنید، مگر اینکه آنها را به خوبی بشناسید. شما باید به دقت درباره هدف برند خود و فردی که به خدمت یا محصول ارائه شده توسط شما نیاز دارد فکر کنید و آنها را ارزیابی نمایید. روی مشکلی که می‌خواهید آن را حل کنید، تمرکز کنید. از خودتان بپرسید که چگونه می‌توانید چیزی را ارائه دهید که رقیب‌های شما آن را در نظر نگرفته‌اند؟
نوشتن محتوا برای رسانه‌های اجتماعی می‌تواند در ساخت یک برند قدرتمند نقش بسزایی داشته باشد. با طراحان و افراد خلاق در ارتباط بوده و بررسی کنید که آیا ایده‌ای که قصد عملی کردن آن را دارید مناسب می‌باشد یا نه. بعد از بررسی‌های لازم نیز زمان آن است که برای به واقعیت تبدیل کردن آن ایده تلاش کنید.

2. هرگز دست از تجربه کردن برندارید

گاهی اوقات، افراد نمی‌دانند که چه چیزی را باید به عنوان یک محتوای مناسب تولید نمایند. این امر یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که طراحان محتوا به افراد متخصص در این زمینه رو می‌آورند. شما نیز از اینکه افراد متخصص و حرفه‌ای در زمینه نوشتن محتوا را استخدام نمایید، ترسی نداشته باشید. هیچ چیزی به اندازه یک دیدگاه متفاوت در زمینه محتوای نوشته شده برای یک برند نمی‌تواند به برند شما تازگی بدهد.

 

نوشتن محتوای برند برای رسانه های اجتماعی


مثل هر چیز دیگری در بازاریابی، اجرای آزمایشات و تست‌های مختلف باید به یک عمل معمول برای تمامی کسانی که درگیر این کار هستند، تبدیل شود. این یکی از کارهای پر از ریسکی است که ممکن است سبب شود کمپین شما به طرز غیرقابل انتظاری پیشرفت کند یا اینکه بدترین سناریو ممکن خود را تجربه کند. احتمالاً شما تفاوت زیادی را احساس نکنید. در آخر این نتایج به شما یک نگرش مناسب برای داشتن تصویری بزرگ‌تر را می هد. هرگز دست از شناخت مخاطبین خود برندارید و دقت داشته باشید که چه زمان‌هایی حس و حال آنها یا انتخاب‌هایی که دارند تغییر می‌کنند.

3. رسانه‌های اجتماعی عناوین بصری را دوست دارند

مهم نیست که چقدر برای سازندگان محتوا شنیدن اینکه ویدیوها رسانه‌های اجتماعی را در بر گرفته‌اند، دشوار است. مسئله‌ای که وجود دارد این است که شما باید تصاویر را به استراتژی فعلی خود اضافه نمایید و به هیچ عنوان درباره ضرورت آن بحث نکنید. در حال حاضر، چیزی که همچنان می‌تواند شما را به عنوان یک نویسنده حفظ کند، تصاویری است که معمولاً درباره مطالب نوشته شده وجود دارند. این کار به یک سطح جدیدی از چالش برای نویسندگان تبدیل می‌شود. اما حقیقت این است که با کوتاه‌تر شدن متون، ایده‌های قوی‌تر خواهند شد. در ادامه نیز تمامی این موارد سبب می‌شود که فرم جدید برای شما یک فرم عادی و نرمال باشد.

4. از سبک منحصر بفرد خودتان استفاده کنید

با ارائه فرصت مناسب برای صحبت کردن برای مشتریان خود، از آنها قدردانی کنید. رسانه‌های اجتماعی محلی مناسب برای بحث و تبادل نظر کردن درباره تمامی موضوعات مهم می‌باشد. به همین منظور نیز شما باید چنین فرصتی را در اختیار مشتریان خود گذاشته و به طور مداوم آنها و پیشروترین هشتگ ها را دنبال کنید. البته منظور این نیست که برای نوشتن محتوا برای رسانه‌های اجتماعی شما باید که روی هر موضوعی بحث زیادی بر سر آن وجود دارد متوقف شوید. چرا که این کار چندان درست و اخلاقی به نظر نمی‌رسد و دنبال کنندگان برند شما آن را می‌بینند. شما باید این کار را با هدف رسیدن موضوعی که به برند شما مرتبط می‌باشد را دنبال کنید.

5. به طور مرتب بازبینی انجام دهید

استراتژی محتوا خود را به صورت منظم مرور کنید. شما باید حداقل برای چند هفته آینده‌ای که در پیش است برنامه داشته باشید. شما باید زمان و مکانی را مشخص نموده و به آزمایش، جستجو، کنترل و آنالیز کردن عملکرد خود اختصاص دهید. سعی کنید هر از گاهی از منطقه امن خود خارج شوید. همه چیز به سرعت در حال تغییر است و شما باید بتوانید در این امواج خروشان تغییرات، برند خود را حفظ نمایید. این مرحله از اهمیت بسیاری برخوردار است و می‌تواند عملکرد کلی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. پس به آن دقت کافی را داشته باشید.

6. ارتباطات مناسبی را برقرار کنید

شما باید با مشتریان خود چه از طریق نظراتی که ارائه می‌دهند و چه به صورت خصوصی ارتباط برقرار کنید. تفاوتی نمی‌کند که بازدیدکنندگان شما چه چیزی می نوسند، شما باید به خاطر داشته باشید که آنها بخشی از کسب و کارتان هستند. حتی اگر شما کسب و کار کوچکی را نیز دارید، باید شنوندگان خود را دیده و به آنها گوش دهید. این کار به شما و کسب و کارتان کمک می‌کند تا بتوانید نام تجاری محبوب‌تری را داشته باشید.

7. همیشه مراقب باشید

ارتباط برقرار کردن با مشتریان همیشه کار ساده و راحتی نیست اما یک برند باید همیشه و به شکل مداوم روی این موضوع تمرکز داشته باشد تا بتواند اسم خوبی را از خود به جای بگذارد. پس سعی کنید پاسخ کاربرانی که ناراضی هستند را بدهید و بفهمید که با انجام چه کارهایی می‌توانید عملکرد بهتری را داشته باشید. این کارها در حقیقت گام‌های ساده و مهمی هستند که شما باید برای شکل دهی به برند خود بردارید.

 

ایده از شما پیاده سازی و اجرا از ما


لازم است بدانید که رسانه‌های اجتماعی علیرغم استفاده مکرر از یک کلمه، بسیار زنده است، نفس می‌کشد و اطلاعات تمامی برندها را در برابر دیدگان بازدیدکنندگان می‌آورد. وظیفه شما نیز این است که کاری کنید که در این فضا، نام برندتان شنیده، دیده و شناخته شود. موضوع شگفت انگیز امروز این است که برندهای کوچک در حقیقت این فرصت را دارند که از برندهای بزرگی که در مدت‌های زیادی است در بازارها حضور دارند، سبقت بگیرند. موج جدید مشتریان بیش از آنکه شناخته شده بودن یک نام برایشان از اهمیت برخوردار باشد، شخصیت و توجهی که از یک برند دریافت می‌کنند، برایشان مهم است. برای ارائه یک محتوای خوب، باید همیشه تلاش کنید تا مشتریان را به دقت تحت تظر داشته باشید.