چرا هر کسب و کار اینترنتی به یک وبلاگ نیاز دارد

چرا هر کسب و کار اینترنتی به یک وبلاگ نیاز دارد

ضرورت وجود وبلاگ

اگر در حال اداره یک فروشگاه اینترنتی هستید و هنوز وبلاگی برای خود راه اندازی نکرده‌اید، مطمئناً خسارت‌های زیادی در انتظار شما خواهد بود. نادیده گرفتن درج پست‌های وبلاگ، به این معنی است که شما فرصت‌های زیادی که برای رشد و توسعه کسب و کار خود ممکن است داشته باشید را از دست خواهید داد. در این مقاله، قصد داریم شما را با مزایای داشتن وبلاگ آشنا کنیم.

 

اجرای ایده های پولساز شما

 

1- به تقویت سئوی سایت شما کمک می‌کند

داشتن وبلاگ، تا حد زیادی به افزایش رتبه سایت شما کمک خواهد کرد، زیرا باعث می‌شود محتوای شما به شکل منحصر به فردی درآمده و از طرفی وب سایت شما بک لینک دریافت خواهد کرد. اگر قصد دارید به طور منظم در وب سایت خود، پست‌هایی با محتوای منحصر به فرد، اطلاعات و تصاویر دست اول قرار دهید، مطمئناً رتبه سایت شما تا حد زیادی ارتقا خواهد یافت. به همین خاطر است که به شما می گوییم اگر هنوز وبلاگ نویسی را شروع نکرده‌اید، عجله کنید.

2- به افزایش تعداد مشتریان و تقویت روابط شما با آنها کمک خواهد کرد

وقتی شما محتوای مفید و با کیفیتی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهید، در واقع خودتان را در چشم آنها قابل اعتماد نشان خواهید داد. در این صورت، آن‌ها نیز مایل به خرید محصول یا خدمات از وب سایت شما خواهند بود. به علاوه، با تحکیم روابط می‌توانید مشتریان قدیمی و وفادار را نیز برای خود حفظ کنید.

3- به عنوان رهبر یک صنعت شناخته خواهید شد

اگر به شکل منظم، محتوای با کیفیت در اختیار مخاطبان خود قرار دهید، آن‌ها نیز شما را به عنوان یک مدیر یا رهبر صنعتی در نظر خواهند گرفت. با این حال، برای این که محتوای با کیفیت و منحصر به فردی در اختیار کاربران قرار دهید، باید جست و جو و تحقیقات زیادی انجام دهید تا به داده‌ها و آمار دست اول دست پیدا کنید.

4- میان برند شما و خوانندگان ارتباط برقرار می‌کند

وبلاگ نویسی شرایطی را فراهم می‌کند که دیگران با برند شما ارتباط برقرار کنند. اکثر افراد در اینترنت، بیشتر به دنبال اطلاعات هستند نه خرید محصول. این افراد از طریق وبلاگ با برند شما آشنا می‌شوند و با گذاشتن کامنت یا درخواست کمک، اطلاعات خود درباره شما را افزایش می‌دهند. در واقع، وبلاگ نویسی با شناساندن شما و برندتان به مردم، فرصت جذب مشتریان آینده را فراهم می‌کند.

5- فرصت  به اشتراک گذاری را برای شما فراهم می‌کند

اگر به شکل هوشمندانه اقدام به نوشتن وبلاگ کنید، می‌توانید پست‌های خودتان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. به همین خاطر لازم است امکان اتصال به شبکه‌های اجتماعی را در وبلاگ خود قرار دهید و به شیوه هوشمندانه‌ای از کاربران بخواهید که پست‌های شما را به اشتراک بگذارند.

6- وبلاگ نویسی به ساخت شبکه کمک می‌کند

هر چه تعداد کسانی که پست‌های شما را می‌خوانند بیشتر باشد، افراد بیشتری با وبلاگ شما آشنا می‌شوند و شبکه‌ای که می‌سازید قدرتمندتر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که کسب و کار شما نباید کاملاً به صورت بیزینس به بیزینس یا به اصطلاح B2B باشد. شما با نوشتن وبلاگ می‌توانید با فروشندگان، شرکت‌های دراپ شیپینگ و سایر ارائه دهندگان خدمات آشنا شوید و از وجود آنها برای رشد و توسعه کسب و‌ کار خود استفاده کنید.

 

چرا هر کسب و کار اینترنتی به یک وبلاگ نیاز دارد

 

7- به رشد بازاریابی ایمیلی شما کمک خواهد کرد

می‌توانید از خوانندگان وبلاگ خود بخواهید که آدرس ایمیل‌شان را وارد یا برای دریافت خبرنامه ثبت نام کنند. اگر خواننده احساس کند که پست‌های شما واقعاً مفید هستند و به اطلاعات او خواهند افزود، در وبلاگ ثبت نام خواهد کرد و نشانی ایمیل خود را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما حتی می‌توانید بعد از جمع کردن آدرس‌های ایمیل، جزئیات محصولات، آفر یا پیشنهادهای جدید را به آنها اطلاع دهید.

8- به فروش محصول کمک می‌کند

شما علاوه بر جمع آوری آدرس‌های ایمیل و فرستادن پیام در مورد محصولات خود، می‌توانید از قدرت بازاریابی محتوا استفاده کرده و خواننده را به خریدن محصولات خود ترغیب کنید. این فرآیند بیش از آنچه که تصور کنید، ساده و راحت است. کافی است مشکل متداولی که خوانندگان وبلاگ به دنبال یافتن راه حل برای آن هستند را پیدا کنید، آن را تحلیل کرده و جواب را در قالب محصول خود به آنها ارائه دهید. در این صورت خواهید دید محصولاتی که از طریق نوشتن وبلاگ معرفی کرده‌اید، فروش بسیار بالایی خواهند داشت.

9- دیگران شما را به عنوان برندی معتبر در اینترنت خواهند شناخت

حتماً تا این قسمت از مقاله، به اهمیت نوشتن وبلاگ پی برده‌اید. اگر به طور منظم و پی‌در‌پی محتوای با کیفیت و کاربردی در اینترنت قرار دهید، مزایای زیادی در انتظار شما خواهد بود. مهم‌ترین مزیت این است که برند شما در فضای اینترنت، می‌تواند اعتماد دیگران را به خود جلب کند. علاوه بر آن، کیفیت محتوا و مرتبط بودن آن با موضوع، وبلاگ شما را در صفحه اول نتایج گوگل، نمایش خواهد داد.

10- وب سایت شما، بک لینک دریافت خواهد کرد

وقتی وبلاگ شما، رتبه بالایی را در صفحه گوگل به دست می‌آورد، افراد زیادی پست‌های شما را خواهند خواند. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، برای تولید محتوا در وبلاگ لازم است تحقیقات و بررسی‌های زیادی در این رابطه انجام دهید، اما تحمل این سختی‌ها، ارزشمند است. در این جا به شما خواهیم گفت که چرا نوشتن وبلاگ به رونق بیزینس آنلاین شما کمک خواهد کرد. وقتی کاربران، اطلاعاتی را در وبلاگ شما می‌بینند که تا قبل از آن هرگز در اینترنت مشاهده نکرده‌اند و بتوانند از آنها استفاده کنند، ممکن است به وبلاگ شما، بک لینک بدهند. به خاطر داشته باشید که حتی بزرگترین وبلاگ نویس ها نیز، به منبعی که از آن اطلاعات خود را گرده آوری کرده‌اند هم بک لینک می‌دهند. این کار، ترافیک وبسایت شما و رتبه آن در گوگل و سایر موتورهای جست و جو  را افزایش خواهد داد و سطح اعتماد دیگران به شما را تقویت خواهد کرد. محتوا همانند سوخت برای کسب وکار شما است. بنابراین لازم است از آن به شکل مؤثری استفاده کنید و شرایطی را فراهم نمایید که محتوا، برند شما را به سطح جدیدی از رشد و توسعه برساند. اگر از همین امروز، استراتژی وبلاگ نویسی را در کسب و کار خود به کار ببندید، شاهد افزایش تعداد مشتریان به فروشگاه اینترنتی خود و در نتیجه افزایش فروش خواهید بود.

 

ایده از شما اجرا با ما


با خواندن مطالب این مقاله، حتماً به اهمیتی که نوشتن وبلاگ برای هر کسب و کار اینترنتی دارد، پی برده‌اید. از همین امروز، تصمیم بگیرید در استراتژی تولید محتوای خود تغییری ایجاد و وبلاگ نویسی را به آن اضافه کنید. یکی از مؤثرترین و راحت‌ترین راه‌ها برای شروع وبلاگ نویسی، جست و جوی موضوعاتی است که دانش کافی در مورد آنها دارید. همچنین می‌توانید پست‌های پرطرفدار وبلاگ‌های دیگر را بخوانید و بررسی کنید آیا می‌توانید مطلب بهتری نسبت به آنها ارائه کنید یا نه. اگر جواب شما، بله بود، پس برای نوشتن وبلاگ تعلل نکنید، اما اگر جوابتان منفی است، راه‌های تقویت مهارت وبلاگ نویسی را بیاموزید. همانطور که اشاره کردیم، راه افزایش تأثیر وبلاگ این است که در آن، امکان اتصال به شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام را نیز برای کاربران خود در نظر بگیرید. در این صورت، آن‌ها می‌توانند به شواهدی درباره مفید بودن محصول شما دست یابند. تولید محتوای با کیفیت و معتبر، راه دیگری است که به افزایش خوانندگان شما، جلب اعتماد آنها و در نتیجه فراهم شدن زمینه برای بازاریابی و فروش هر چه بیشتر محصولات شما کمک خواهد کرد.