سئو محلی چیست؟

سئو محلی چیست؟

همه چیز درباره سئو محلی

بدون شک سئو بخش مهمی از هر کسب و کار آنلاین است. تعداد عظیمی از کاربران اینترنت هر روز کسب و کارهای محلی که نزدیک به محل زندگی آنها باشد را جستجو می‌کنند تا نیازهای آنها را برآورده نماید. گوگل به تنهایی بیش از یک تریلیون سرچ را در هر سال مدیریت می‌کند. این عدد کافی است تا اثبات شود که گوگل تأثیر عظیمی بر نتیجه سرچ‌ها دارد. هر بیزینس اینترنتی که به دنبال کسب رضایت مشتریان و البته کسب سود در بازار است باید طبق قوانین گوگل به سئو عمل کند. اگر شما یک شرکت کوچک یا متوسط دارید، مطمئناً در تماس با شرکتهای دیجیتال مارکتینگ به شما یادآوری شده است که باید سئو محلی را در دستور کار خود قرار دهید. اما سئو محلی چیست و چه مزایایی برای بیزینس های آنلاین دارد؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

 

اجرای ایده های پولساز شما

 

سئو محلی چیست؟

سئو محلی اساساً در مورد کارهایی است که باید انجام دهید تا سایت خود را به بهینه سازی کرده و ترافیک مربوط به مخاطبان محلی خود را جذب نمایید. بنابراین اگر یک کسب و کار محلی دارید، مثلاً داروخانه، یا سوپرمارکت، اولین کاری که باید انجام دهید این است که به مشتریان نشان دهید بیزینس شما وجود دارد و آماده خدمات رسانی به مشتریان در دنیای واقعی است. بنابراین، حتی اگر محل فیزیکی بیزینس شما هیچ بازدید کننده‌ای نداشته باشد، شما باید افرادی را هدف قرار دهید که در نزدیکی محل بیزینس شما هستند. برای رسیدن به این هدف، باید برای آن محدوده مکانی بهینه سازی کنید. این کار سئو محلی نام دارد. به عبارت ساده‌تر، سئو محلی به معنای بهینه سازی برای یک محل جغرافیایی خاص است تا افراد ساکن در آن محدوده را جذب کنیم.

سئو محلی چه اثری بر کسب و کار دارد؟

اگر کسب و کار شما خدمات یا کالای خود را در یک محدوده جغرافیایی خاص ارائه می‌دهد، سایت کسب و کار شما نیاز به سئو محلی دارد. در این قسمت به اثرات سئو محلی بر بیزینس می‌پردازیم.

1- سئو محلی به مشتریان اطلاع رسانی می‌کند

سئو محلی به بازدیدکنندگان وب این امکان را می‌دهد تا بدانند دقیقاً با چه چیزی سروکار دارند. نکات ظریف و کوچکی مانند دسترسی به وای فای، پیشنهادات ویژه و مواردی از این دست را می‌توان ذکر کرد. این نکات ممکن است کوچک و بی اهمیت به نظر برسند اما برای مشتریان بسیار اهمیت دارند و به فروش شما کمک می‌کنند.

2- سئو محلی به مشتریان کمک می‌کند بیزینس شما را پیدا کنند

بسیاری از جستجوها در وب توسط افرادی انجام می‌شود که به دنبال یافتن کالاها و خدمات مورد نیاز خود هستند و اگر بهینه سازی محلی به خوبی انجام شود، کسب و کار شما اولین گزینه‌ای است که در صفحه نتایج برای آنها ظاهر می‌شود و می‌توانید به زودی شاهد بازدید آن کاربران از سایت خود باشید. بسیاری از سرچ‌ها نیز از سوی افرادی صورت می‌گیرد که در نزدیکی محل بیزینس شما نیستند اما باز هم می‌توانید آن افراد را به سایت خود جذب نمایید تا بتوانید محبوبیت کسب و کار خود را افزایش دهید.

 

سئو محلی

 

3- بهینه سازی محلی بدون داشتن وبسایت هم امکان پذیر است

داشتن یک سایت کسب و کار برای توسعه بیزینس بسیار اهمیت دارد. اما اگر بیزینس شما سایت نداشته باشد باز هم می‌توانید با استفاده از سئو محلی، مشتریان را به خود جذب نمایید. برای این کار می‌توانید جزئیاتی مانند نام، آدرس و شماره تلفن بیزینس خود را ارائه دهید. با این کار بسیاری از کاربران را قادر می‌سازید تا از حضور شما مطلع شوند و به زودی با شما تماس بگیرند.

4- با سئو محلی، مشتریان بالقوه را جذب می‌کنید

مردم زمانی که به کالا یا خدماتی احتیاج دارند آن را سرچ می‌کنند و وقتی بیزینس شما را پیدا کردند، کسب و کار شما برای مشکل آنها راه حل ارائه می‌دهد. در نتیجه، آن‌ها خود به خود به مشتری شما تبدیل می‌شوند. بنابراین، اکثر مشتریان بالقوه‌ای که به سمت بیزینس شما هدایت می‌شوند، توانایی تبدیل شدن به مشتری واقعی را دارند.

5- با سئو محلی در میان مخاطبان خود اعتماد ایجاد می‌کنید

هرچه اطلاعاتی که در مورد بیزینس خود در وب قرار می‌دهید بیشتر باشد، مردم بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد. وقتی اساس و بنیان اعتماد را محکم پایه‌گذاری کنید، مسلماً از ارتباط با مشتریان خود سود خواهید برد.

چگونه سئو محلی را انجام دهیم؟

حال که از ماهیت سئو محلی آگاه شده‌اید، وقت آن است که گامهای لازم برای تقویت سئو محلی را یاد بگیرید. برای این کار باید سه گام زیر را انجام دهید:

1- کسب و کار خود را در بانک اطلاعات بیزینس ها وارد کنید

سئو یک سرچ مبتنی بر موقعیت مکانی است که تمامی افراد علاقمند به دیجیتال مارکتینگ از آن اطلاع دارند. برای ارائه خدماتی که نیاز به مکان فیزیکی دارند، ارائه آدرس فیزیکی لازم است. بنابراین اگر آدرس محل کسب و کار شما در Google My Business و دیگر بانک‌های اطلاعاتی کسب و کارها آپدیت نباشد، یافتن کسب و کار شما توسط مشتریان به ویژه در فیلتر سرچ «در نزدیکی من» دشوار خواهد بود.پ

2- اطلاعات تماس خود را وارد کنید

پس از کسب اطمینان از اینکه محل بیزینس شما برای کاربران شناخته شده است، باید اطمینان حاصل کنید که کاربران نام، آدرس و شماره تلفن (NAP)  شما را در اختیار خواهند داشت. ذکر کردن این سه مورد در همه بانک‌های اطلاعاتی بسیار مهم است و از همه مهمتر اینکه اطلاعات تماس شما در تمامی این بانک‌های اطلاعاتی یکسان است. اگر در این موارد مشکلی وجود داشته باشد، گوگل بیزینس شما را در بسته محلی سه تایی (local three pack) نمایش نمی‌دهد. گوگل برای سرچ هایی که به صورت محلی انجام می‌شوند، نتایج را به صورتی نمایش می‌دهد که بیزینس هایی که بیشترین ارتباط را با سرچ انجام شده داشته باشند به صورت snippet ظاهر شوند. تعداد این بیزینس ها که به صورت snippet نمایش داده می‌شوند سه عدد است و به همین دلیل نام آن بسته محلی سه تایی (Local Three Pack) است و ممکن است لینک سایت این بیزینس ها ذکر شده یا نشده باشد، بسته به اینکه بیزینس مورد نظر سایت دارد یا خیر. بنابراین حتماً تمامی این بانک‌های اطلاعاتی که در آنها مشخصات بیزینس خود را وارد کرده‌اید، چک کنید تا مطمئن شوید همه مشخصات یکسان هستند.

 

تجربه طراحی سایت با کسب و کار آنلاین

 

3- ارجاع از سوی بیزینس های دیگر

ارجاع به معنی این است که یک سایت دیگر از بیزینس شما به عنوان نقطه مرجع استفاده می‌کند. ارجاع می‌تواند حاوی موارد زیادی باشد مانند نام، محل بیزنس یا اطلاعات تماس. این اطلاعات ممکن است لینک سایت شما را داشته باشند یا نداشته باشند. این کار به گوگل نشان می‌دهد که بیزینس شما قابل اعتماد است و رتبه شما را بالا می‌برد. بدین طریق شانس شما را برای رسیدن به بسته محلی سه تایی و جذب بازدیدکننده افزایش می‌دهد.
به طور کلی کسب و کار صرفنظر از نوع و کاری که انجام می‌دهد، به معنی جذب مردم برای خرید کالا یا خدمات شما یا به معنی قرض دادن خدمات شما به منظور کسب سود است. اما امروزه، رقابت زیادی در بازار شکل گرفته و بسیاری از صاحبان کسب و کار یک کالای مشابه را به فروش می‌رسانند. به همین دلیل برای کسب مزیت رقابتی در مقابل دیگران، بسیار مهم است که از مزایای دیجیتال مارکتینگ بهره ببرید. بهینه سازی موتور جستجو در سطح محلی نه تنها به شما کمک می‌کند که در اینترنت دیده شوید بلکه مشتریان زیادی را به سمت بیزینس شما جذب خواهد نمود.