سرعت بارگذاری سایت و تاثیر آن بر رنک گوگل

سرعت بارگذاری سایت  و تاثیر آن بر رنک گوگل

چگونه ری دایرکت های 301 را بر روی سرورهای آپاچی اجرا کنیم؟

در برخی موارد، تغییر آدرس به سادگی و تنها با نوشتن چند خط کد انجام می‌شود. اگر قصد دارید کل سایت را ری دایرکت کنید و از صفحات داخلی گرفته تا کل url های درست را به سایت جدید منتقل کنید، باید بزرگی و پیچیدگی وب سایتتان را در نظر داشته باشید. موفقیت در این زمینه بستگی به یک  موضوع دارد و آن میزان دسترسی شما به فایل‌های خاصی که در سرورهاست وجود دارند یا CMS ای که وب سایت شما با آن ساخته شده است. در این مقاله، تجربه یکی از پژوهشگران در مورد سرورهای آپاچی آورده شده است. او در این رابطه از فایل‌های htaccess و ری دایرکت های دائمی 301 استفاده کرده است. توجه داشته باشید که برخی از این کدها با توجه به تنظیمات وب سایت شما، قابل تغییر هستند.

 

طعم شیرین طراحی سایت


مثال: ری دایرکت کردن به دامین جدید:
توجه داشته باشید که در سرورهای لینوکس، باید ماژول Apache Mod-Rewrite را فعال کنید:
Options +FollowSymLinks RewriteEngine on RewriteRule (.*) https://www.hoboweb.co.uk/$1 [R=301,L]
مثال – ری دایرکت کردن یک نسخه از دامین به نسخه www دامین تان
Options+followsymlinks rewriteengine on rewriterule (.*) https://www. Hobo-web.co.uk/$1[R=301,L]
مثال: ری دایرکت کردن صفحه‌ای در یک سایت به صفحه‌ای معادل در همان دامین
redirect 301 /how-to-do-keyword-research/ http://www.hobo-web.co.uk/how-todo-keyword-research/
با دستور ری دایرکت دائمی 301 در سطح سرور، قدمت، اتوریتی و اعتباری که وب سایت قدیمی در گوگل داشته است به وب سایت جدید منتقل می‌شود. وقتی بازدیدکنندگان با استفاده از ری دایرکت های 301، به آدرس جدید ری دایرکت می‌شوند، موتورهای جست و جو به سرعت متوجه تغییر آدرس می‌شوند. اگر سایت بزرگ وپیچیده ای دارید، مدت زیادی طول می‌کشد تا گوگل وب سایت قبلی شما را کنار بگذارد. وقتی مراحل تغییر url از http به https با موفقیت انجام شد، دامین جدید، همان رتبه و رنک دامین قبلی را خواهد گرفت. این روش بیش از 20 سال توسط افراد حرفه‌ای مورد استفاده قرار گرفته است و امروزه نیز همچنان کارایی قبلی خود را دارد. شما می‌توانید تغییرات اعمال شده را به گوگل هم اعلام کنید، اما گوگل همچنان از شما می‌خواهد که طبق روش‌های قبلی ( که پیش از این توضیح داده شد) عمل کنید و تغییرات را در Google Webmaster Tools ( یا کنسول جست و جویAKA گوگل) ثبت کنید.

 

سرعت بارگذاری سایت

 

  • چگونه با استفاده از PHP، ری دایرکت های 301 را اجرا کنیم؟

  • چگونه با استفاده از ASP، ری دایرکت های 301 را اجرا کنیم؟

کد نمونه:
<%@Language=VBScript %> <% Response.Status=”301 Moved Permanently” Response.AddHeader “Location”,https://www.hobo-web.co.uk/

  • چگونه با استفاده از ASP.net ری دایرکت های 301 را اجرا کنیم؟

نمونه کد:

نظرات کاربران

مشتاقانه منتظر ارسال نظرات شما همراهان عزیز و گرامی هستیم . با شرکت در این تبادل اطلاعات، گامی به سوی پیشرفت و افزایش سطح علمی جامعه برداریم .

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

نظر خود را وارد کنید

captcha Refresh