چگونه بک لینک دریافت کنیم؟

چگونه بک لینک دریافت کنیم؟

اهمیت بک‌لینک برای سئو

هیچ شکی در این نیست که گرفتن لینک‌های ورودی خوب به وبسایت کار سختی است. اما این کار به آن سختی که بسیاری از مردم فکر می‌کنند نیست. این کار مانند شبکه‌های اجتماعی است: اگر منبع محتوای عالی باشید و آن را در معرض دید مخاطبان درست قرار دهید، آنها نیز محتوای شما را به اشتراک می‌گذارند. در این مقاله به ایده‌هایی می‌پردازیم که به شما کمک می‌کنند لینک‌های ورودی باکیفیت و قانونی بسازید.

 

دز هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید

 

1- مقالات منظم و با محتوای عالی منتشر کنید

تولید محتوای منظم و باکیفیت یکی از بهترین راهها برای ساخت لینک‌های داخلی است که کارایی خود را اثبات کرده است. اگر شما محتوایی تولید کنید که آنقدر مفید باشد که دیگران بخواهند به سایت شما لینک دهند، به راحتی می‌توانید به صورت طبیعی از دیگر سایتها بک‌لینک دریافت کنید.

2- در مقاله خود به مقاله دیگران لینک دهید

بلاگ و مقاله‌نویسی یک ابزار اجتماعی است. هرچه بیشتر به دیگران لینک دهید (به ویژه اگر به طور منسجم و منظم انجام شود)، شانس این که سایت مقابل نیز به شما لینک دهد و لطف شما را جبران کند بیشتر می‌شود. همچنین، مطمئناً شما نمی‌توانید در بلاگ خود همه چیز را در مورد موضوع مورد نظر پوشش دهید. منطقی است که از منابع موجود در اینترنت استفاده کنید تا کارایی و تجربه بلاگ خود را برای کاربران بهبود بخشید.

3- پستهای مهمان بنویسید

یک مقاله به عنوان بلاگ مهمان بنویسید و آن را در مناسب‌ترین سایت منتشر کنید. اگر آن سایت پیشنهاد شما را قبول کند، می‌توانید از آنها بک‌لینک بگیرید.

 

چگونه بک لیتک دریافت کنیم؟

 

4- لیست منابع مفید منتشر کنید

لیست منابع می‌تواند یک محتوای عالی و جذب کننده لینک برای سایت شما باشد. اگر شما یک لیست منابع خوب منتشر کنید، دیگر بلاگرها به راحتی به آن لینک می‌دهند به جای اینکه خودشان مجبور شوند آن لیست را دوباره بنویسند.

5- در جلسات متخصصان شرکت کنید

جلسات متخصصان می‌تواند یک راه عالی برای ایجاد ارتباط با اینفلوئنسرها باشد. هرچند این جلسات ممکن است بلافاصله برای شما لینک ورودی به همراه نداشته باشد، اما ایجاد ارتباط با افراد متخصص می‌تواند در بلند مدت به شما کمک کند تا از این افراد بک‌لینک بگیرید. می‌توانید از آنها درخواست کنید که در بلاگ شما محتوای مهمان منتشر کنند.

6- پستهای خبری جدید بنویسید

با نوشتن پست در مورد اخبار داغ و جدید، می‌توانید از محبوبیت آن خبر استفاده کنید تا فروش و موفقیت بازاریابی خود را افزایش دهید. اگر شما اولین بلاگری باشید که به یک واقعه خبری واکنش نشان می‌دهد، به دلیل محتوای تازه در الگورتیم گوگل، به بالای صفحه نتایج می‌روید و دیگران به محتوای شما لینک می‌دهند.

7- مطالعات موردی در مورد بهترین مشتریان خود انجام دهید

اگر شما کاری کنید که مشتریان خوبتان در مطالعات موردی وجهه خوبی ازخود به نمایش بگذارند، می‌توانید مطمئن شوید که آنها نیز در مقابل به شما لینک دهند. باید افرادی را انتخاب کنید که از کالا یا خدمات شما استفاده کرده‌اند و به بهترین نتایج دست یافته‌اند. در مصاحبه خود با این افراد باید سؤالات درستی بپرسید و کار را به شیوه‌ای جذاب و جامع پیش ببرید.

 

چگونه بک لیتک دریافت کنیم؟

 

8- خودتان داوطلب مصاحبه شوید

اگر شما نیز از خدمات شرکتی مرتبط با بیزینس خود استفاده کرده‌اید، می‌توانید داوطلب شوید تا با شما مصاحبه کنند. به این طریق خود را به مخاطبان آنها می‌شناسانید و از آن بیزینس نیز لینک دریافت می‌کنید.

9- نظرسنجی انجام دهید

شما می‌توانید به صورت آنلاین از مخاطبان هدف خود نظرسنجی انجام دهید و نتایج آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر شما جمع‌آوری داده را انجام بدهید و آنها را در اختیار یک سایت معتبر قرار دهید، می‌توانید از آنها بک‌لینک بگیرید.

10- نقد کتاب بنویسید

شما با نوشتن یک نقد جامع و کامل از یک کتاب، می‌توانید از نویسنده کتاب و دیگران بک‌لینک بگیرید.

11- وبینارهای مجانی برگزار کنید

اگر شما وبینارهای آموزنده برگزار کنید، شرکت کنندگان در وبینار، آن را به اشتراک می‌گذارند. یک راه ساده برای انجام این کار این است که اسلایدهای پاورپوینت را به slideshare تبدیل کنید و سپس آن را در یک پست بلاگ قرار دهید. همچنین می‌توانید آن را در صفحه لندینگ وبینار نیز قرار دهید تا افرادی که می‌خواهند در وبینار ثبت نام کنند، این اسلایدها را ببینند. یک راه حل دیگر این است که با یک شرکت، برند یا اینفلوئنسر همکاری کرده و با آنها وبینار را برگزار کنید. شما با همکاری یک فرد دیگر نه تنها می‌توانید وبینار باکیفیت‌تری برگزار کنید، بلکه مخاطبان خود را نیز افزایش می‌دهید. پس از برگزاری وبینار می‌توانید کپی‌های آرشیو شده آن را نیز منتشر کنید.

12- ابزارهای رایگان تولید کنید

در قسمت 4 ذکر کردیم که می‌توانید لیست منابع را انتشار دهید. شما می‌توانید از این هم فراتر بروید و ابزارهایی را تولید کنید که برای مخاطبان مفید هستند و آنها را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار دهید. با این کار شما، بسیاری از مخاطبان به این ابزار لینک می‌دهند و آن را به اشتراک می‌گذارند.

13- قالب‌های مفید تولید کنید

قالب‌ها نیز مانند ابزارها یکی از موارد مفیدی هستند که مخاطبان به آن لینک می‌دهند. قبل از این که قالب را تولید کنید، به این فکر کنید که چه قالب‌هایی کار مردم را راحت‌تر می‌کند. به عنوان مثال، یک طراح می‌تواند مجموعه‌ای از قالب‌های کارت بیزینسی را تولید کند تا دیگران به آن لینک دهند. محتوای قابل بوک مارک شدن نیز محتوایی است که بک‌لینک‌های زیادی دریافت می‌کند.

14- انواع مختلف محتوای بصری تولید کنید

به یاد داشته باشید که نمودار، جدول، محتوای بصری و کارتن می‌توانند بسیار مورد استقبال قرار گیرند چون سلیقه مردم به سمت محتوای بصری پیش رفته است. بعلاوه، این موارد زمان و هزینه کمی را از شما می‌گیرند. بنابراین افرادی که به دنبال این نوع اطلاعات هستند به راحتی از محتوای شما استفاده می‌کنند و به شما لینک می‌دهند.

 

چگونه بک لیتک دریافت کنیم؟

 

15- از دیگران تقاضای نقد و بررسی کنید

شما می‌توانید از کاربران محصول و متخصصان حوزه خود بخواهید که محصولات شما را نقد و بررسی کنند. با این کار شما نه تنها بک‌لینک دریافت می‌کنید بلکه بازخوردهای بسیار خوبی خواهید گرفت و رابطه خود را با افرادی که شما را نقد و بررسی کرده‌اند تقویت می‌کنید.

16- به دنبال افرادی باشید که برند شما را ذکر کرده‌اند

با وب مسترهایی که نام شما یا برندتان را ذکر کرده‌اند تماس بگیرید و از آنها بخواهید که آن را تبدیل به لینک کنند. برای این کار می‌توانید از ابزارهای آنلاین استفاده کنید که وقتی نام شما در جایی ذکر می‌شود به شما اطلاع دهد.

17- بک لینک های رقبا را دنبال کنید

با در نظر گرفتن فعالیتهای لینکی رقبای خود، می‌توانید به دنبال موقعیت‌هایی باشید که شما هم از همان منابع، لینک بگیرید. با استفاده از ابزارهای تحلیلی مانند Ahrefs می‌توانید لیست بک لینکهای یکی از رقبای خود را دریافت کنید. سپس چک کنید که کدام نوع از پستها بک‌لینک دریافت کرده‌اند و شما نیز همین کار را انجام دهید.

 

داشتن درآمد با کسب و کار آنلاین

 

18- از ویجت های اشتراک گذاری آنلاین استفاده کنید

شما می‌توانید در سایت خود از ویجت‌هایی استفاده کنید که کاربران با استفاده از آنها می‌توانند محتوای شما را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. این ویجت‌ها را برای مطالعات موردی، پست‌های بلاگ یا کتابهای الکترونیکی قرار دهید.

لینک‌های ورودی یا بک‌لینک یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش ترافیک ارگانیک هستند. شما با داشتن بک‌لینک از سایتهای معتبر به موتورهای جستجو نشان می‌ دهید که محتوای مفیدی را در سایت خود منتشر کرده‌اید و بدین وسیله رتبه خود را در موتورهای جستجو ارتقا می‌دهید. با انجام کارهای گفته شده در این مقاله، می‌توانید لینک‌های ورودی سایت خود را افزایش دهید.