استراتژی ساخت بک لینک

استراتژی ساخت بک لینک

چگونه با استفاده از تکنیک‌های ایجاد بک لینک رتبه بالاتری کسب کنیم؟

ایجاد بک لینک یکی از محبوبترین روش‌های سئو خارج از صفحه است. بک لینک به آن دسته از لینک‌هایی اطلاق می‌شود که از یک سایت دیگر دریافت می‌کنید. در واقع بک لینک جزو لینکهای خارجی به شمار می‌رود. برای دریافت بک لینک از سایتهای دیگر می‌توان کارهای زیادی انجام داد مانند نوشتن مطلب به عنوان مهمان، گذاشتن نظر زیر پستها و غیره.

 

طعم شیرین طراحی سایت


اگر به دنبال افزایش قابلیت دیده شدن در اینترنت و صفحات نتایج جستجو هستید، گرفتن بک لینک باید یکی از بخش‌های اصلی استراتژی بهینه سازی شما باشد. با انجام این کار، می‌توانید به ترافیک بالاتر و در نتیجه افزایش فروش دست یابید. امروزه، بسیاری از سازمانها و شرکتها دارای وبسایت می‌باشند. هدف یک وبسایت این است که تا آنجا که ممکن است  افراد بیشتری به آن دسترسی داشته باشند و در نهایت به فروش برای شرکت کمک کند. برای رسیدن به این هدف، مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید این است که در صفحه نتایج موتورهای جستجو به جایگاه مناسبی دست پیدا کنید. بهینه‌سازی موتورهای جستجو فرایندی است که اگر به درستی و طبق قوانین گوگل انجام پذیرد، می‌تواند به شما کمک کند که در سرچهای اینترنتی جایگاه بهتری را به خود اختصاص دهید. برای این منظور می‌توان از روشهای متفاوتی استفاده کرد که در دو دسته سئو داخل صفحه و سئو خارج از صفحه طبقه بندی می‌شوند. سئو داخل صفحه شامل روش‌هایی است که بر صفحات سایت خود اعمال می‌کنید در حالی که سئو خارج از صفحه در مکان‌هایی به جز سایت شما انجام می‌گیرد.

بک لینک، یک روش محبوب سئو خارج از صفحه

بک لینک به معنای لینکی است که در یک وبسایت ایجاد می‌شود و به یک سایت دیگر ارجاع می‌دهد. نام دیگر این لینکها، لینک‌های inbound یا incoming می‌باشد. موتورهای جستجو به تعداد بک لینکهای سایت شما به عنوان شاخص و معیار کیفیت محتوای سایت شما نگاه می‌کنند. هرچه تعداد بک لینک‌ها بیشتر باشد، کیفیت سایت شما از نظر موتور جستجو بالاتر است. این عامل به نوبه خود باعث می‌شود که در صفحه نتایج موتور جستجو رتبه بالاتری کسب نمایید.

روش‌های دریافت بک لینک باکیفیت برای سایت

روش‌های زیادی برای دریافت لینک‌های باکیفیت وجود دارد که می‌توانند بسیار اثربخش باشند. در این بخش نگاهی به این روش‌ها می‌اندازیم.

نوشتن مطلب به عنوان مهمان

این کار یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت بک لینک است. شما می‌توانید در یکی از سایتهایی که مرتبط با سایت شما است  و نویسندگان مهمان می‌توانند در آنها مطلب منتشر کنند فعالیت کرده و مطلب خود را در آن وبسایت منتشر نمایید مشخصاتی که به عنوان نویسنده ارائه می‌دهید را می‌توانید همراه با لینکی به وبسایت خود منتشر نمایید. حتی اگر تنها اطلاعاتی که ارائه می‌دهید، همان لینک باشد، ارزشش را دارد چون می‌تواند ترافیکی که به آن نیاز دارید را به سمت سایت شما هدایت نماید.

گذاشتن کامنت برای مطالب سایتهای دیگر

شما می‌توانید در سایتهای دیگر و در زیر مطالبی که منتشر کرده‌اند، کامنت بگذارید و در آن لینک سایت خود را نیز ذکر نمایید. هرچه سایتی که در آن کامنت می‌گذارید معتبرتر باشد، سودی که از این کار نصیب شما می‌شود بیشتر خواهد بود. برای جلب توجه به سمت سایتتان، نظری که در آن سایت می‌گذارید باید اثربخش باشد و نکاتی را به مطلب اصلی اضافه کند.

اینفوگرافیک

اینفوگرفیک‌ها نیز یک منبع خوب دیگر برای گرفتن بک لینک هستند. مهم‌ترین نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که اینفوگرافیک باید به خوبی طراحی شده باشد و محتوای آن نیز باکیفیت باشد. شما می‌توانید درون اینفوگرافیک به سایت خود لینک بدهید تا صاحبان سایتی که می‌خواهید به شما لینک بدهند آن را در سایت یا شبکه های اجتماعی خود به نمایش بگذارند. می‌توانید با بلاگرها نیز تماس بگیرید تا اینفوگرافیک شما را در پستهای خود منتشر کنند. همچنین می‌توانید از دوستان و خانواده‌های خود نیز کمک بگیرید تا اینفوگرافیک شما را در صفحات شبکه‌های مجازی خود منتشر نمایند.

 

استراتژی ساخت بک لینک

 

استراتژی لینک شکسته

منظور از لینک شکسته، آن دسته از لینک‌هایی است که به یک صفحه 404 منتهی می‌شود. شما می‌توانید لینکهای شکسته‌ای که در سایتهای دیگر قرار دارند و با دامنه شما در ارتباط هستند را به نفع خود به کار ببرید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که لیستی از تمامی صفحاتی که حاوی لینک شکسته هستند تهیه کنید. سپس این لینکها را به آن وبسایت گزارش دهید و پیشنهاد دهید که آنها را به سایت خود ارجاع دهید. برای پیدا کردن لینک‌های شکسته، ابزارهای رایگان و پولی زیادی وجود دارند که می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

احیای لینکها

اگر نام سازمان یا کسب و کار خود را در پست یک وبسایت مشاهده کردید، می‌توانید با آنها تماس بگیرید و از آنها بخواهید که به سایت شما لینک دهند.

انجام مصاحبه رسانه‌ای و بیانیه مطبوعاتی

اگر بتوانید داستان کسب و کار خود را منتشر کنید یا با روزنامه‌های محلی مصاحبه انجام دهید، می‌توانید از افرادی که حوزه کاری شما برایشان جذاب است لینک بگیرید. بیانیه مطبوعاتی نیز یک روش دیگر برای دریافت لینک است.

کسب اطلاعات در مورد استراتژی‌های رقبا

یکی دیگر از کارهای مفیدی که به دریافت بک لینک کمک می‌کند این است که کشف کنید رقبای شما برای این کار چه استراتژی‌هایی را دنبال می‌کنند. می‌توانید آنها را به دقت زیر نظر بگیرید و خبررسانی‌های آنها را دنبال نمایید و می‌توانید در سایتهایی که هدف قرار داده‌اند مطلب منتشر کنید.

بهترین مطالب را ارائه دهید

این روش را skyscraping می‌نامند. بهترین محتوا را پیدا کنید و در مورد همان موضوع، یک محتوای بهتر بنویسید. هدف شما باید این باشد که نه تنها محتوای شما از آن مطلب طولانی‌تر باشد، بلکه کیفیت آن نیز بهتر باشد. تنها در این صورت است که می‌توانید توسط کاربران دیده شوید. می‌توانید این مقاله‌ها را در سایتهایی منتشر کنید که قصد دارید از آنها بک لینک بگیرید. نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که کاربران از محتوایی که به شکل فهرست است بهتر از متن‌های ساده استقبال می‌کنند. بنابراین بهتر است که ساختار محتوای خود را به شکل لیست تنظیم کنید. این کار به شما کمک می‌کند بک لینک‌های بیشتری پیدا کنید.

سایت‌هایی که در مورد سایتهای دیگر بازخورد می‌دهند

برخی وبسایتها وجود دارند که در مورد دیگر وبسایتها بازخورد ارائه می‌دهند. برای این منظور باید در آن سایت حساب باز کنید و یک توضیح کوتاه ارائه دهید. سایت مورد نظر و بازخوردی که به شما داده است، به سایت شما لینک می‌دهند.

استفاده از لینکهای داخلی برای ارتقا رتبه سایت

شما باید لینکهای داخلی مرتبط را در مطالب سایت خود قرار دهید تا به صفحات دیگر سایت شما لینک دهند. این کار به شما کمک می‌کند تا قدرت صفحات دیگر را به صفحات دیگر منتقل کنید و رتبه بالاتری کسب نمایید.

گواهی مشتریان قبلی

بسیاری از سایتهای فروش محصول بخشی از سایت خود را به بازخورد مشتریان اختصاص می‌دهند. این بازخورد حاوی یک لینک به وبسایت شما است که اثبات می‌کند شما یک مشتری واقعی هستید. بنابراین از این سایتها بهترین استفاده را ببرید و در آن سایتها نظر بدهید و لینک سایت خود را در آن قرار دهید.

 

درآمدزایی را با کسب و کار آنلاین تجربه کنید

 

تولید محتوای صوتی

همراه با محتوای متنی، می‌توانید محتوای صوتی نیز منتشر کنید. بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند تا به محتوا گوش دهند تا اینکه مقالات طولانی را بخوانند. سایت‌های زیادی هستند که فایل‌های صوتی را به اشتراک می‌گذارند که می‌توانید محتوای خود را در آن قرار داده و بک لینک دریافت کنید.
اگر بک لینکها به درستی ایجاد یا دریافت شوند، می‌توانند سود زیادی را به سایت شما برسانند. بک لینک‌ها گواهی بر کیفیت سایت شما هستند و بهترین راه برای افزایش رتبه گوگل به شمار می‌روند. بنابراین تلاش برای گرفتن بک لینک مطمئناً به هدر نخواهد رفت.