تاکتیک های بک لینک در سئو

تاکتیک های بک لینک در سئو

بک لینک چیست؟

بک لینک به معنای لینک‌هایی است که از سایتهای دیگر به سایت شما داده می‌شود و مانند توصیه نامه، رأی اعتماد یا نشان اطمینان به شمار می‌رود. بک لینک به عنوان نشانه‌ای است که دیگر سایت‌ها می‌توانند برای ارجاع کاربران خود به محتوای خوب از آن استفاده ‌کنند. این کار به موتور جستجو این سیگنال را می‌فرستد که محتوای سایت شما معتبر بوده و می‌تواند در صفحه نتایج خود رتبه بالایی به شما بدهد.

 

همین الان صاحب وبسایت شوید

 

چه زمانی باید به دنبال بک لینک بود؟

مهم‌ترین نکته‌ای که باید قبل از شروع لینک سازی به آن توجه کنید این است که در ابتدا باید یک سایت قوی و بهینه شده داشته باشید. به این طریق، لینک‌هایی که دریافت می‌کنید مؤثر بوده و نتیجه مورد انتظار شما را به همراه خواهند داشت. اگر سایت شما بهینه سازی نشده باشد، فرصت‌های باارزش را از دست می‌دهید و به احتمال زیاد پول و وقت خود را به هدر خواهید داد.

چگونه سایت خود را بهینه سازی کنیم؟

برای بهینه سازی سایت خود، به این چک لیست نگاهی بیندازید:

  1. در ابتدا اطمینان حاصل کنید که مشکلات فنی در رابطه با رابط کاربری مانند سرعت بارگذاری، نسخه موبایل یا دو صفحه یکسان در سایت خود ندارید. حتماً لینک‌های خارجی سایت خود را بررسی کنید.
  2. محتوای خود را به گونه‌ای تولید کنید که آموزنده باشد و برای مخاطبانتان ارزش خلق کند. به یاد داشته باشیدکه محتوا دلیل اصلی سرچ است. محتوای شما باید مرتبط با موضوع سرچ، بسیار قدرتمند و با کیفیت بالا باشد.
  3. معماری سایت خود را هوشمندانه انجام دهید. این یعنی به صفحاتی که قابلیت لینک دادن ندارند، بک لینک ندهید. بر روی محتوای خود تمرکز کنید تا صفحاتی با محتوای غنی داشته باشید و بتوانید قدرت لینک را از محتوای خود به صفحات مربوط به فروش انتقال دهید.

اگر سه عامل بالا را چک کنید، می‌توانید پایه استراتژی بک لینک سازی خود را بنا کنید. استراتژی به معنای برنامه ریزی کلی شما است و اینکه می‌خواهید به چه هدفی برسید. در این مورد، استراتژی شما باید تولید محتوای معتبری باشد که قابلیت لینک دادن داشته باشد. موضوع به همین سادگی است: ارائه محتوای خوب و باکیفیت. چگونه می‌توان این کار را انجام داد؟ علاوه بر طراحی استراتژی، شما باید با تاکتیک عمل کنید. در این قسمت برخی از بهترین تاکتیک‌های لینک سازی را ذکر می‌کنیم که می‌تواند به افزایش قدرت دامنه شما کمک کند.

برند شخصی خود را تقویت کنید

برند شما عامل اصلی تعیین کننده حضور و رشد شما در بیزینس است. برند به دنیا نشان می‌دهد شما که هستید، چه مهارت‌هایی دارید، و چه راه حل‌هایی برای مشکل مربوطه ارائه می‌دهید. بنابراین بیشتر تلاش خود را باید صرف ساختن یک برند قدرتمند کنید. در این صورت، سایت‌های دیگر به سایت شما لینک می‌دهند و این یعنی شما ترافیک ارگانیک گرفته‌اید. به این منظور، شما باید همواره و به طور منظم، محتوای باکیفیت به مخاطبان خود ارائه دهید. در این صورت، رتبه گوگل سایت شما بالا می‌رود و ترافیک بیشتری به خود جذب می‌کند.

نوع محتوا را مشخص کنید

برای داشتن محتوای خوب، باید هدف آن را تعیین کنید. وقتی هدف خود را بدانید می‌توانید بر اساس آن محتوا تولید کنید. می‌توانید از چند مقاله عالی و با محتوای عمیق شروع کنید و شالوده کار را بنا کنید و پس از آن بقیه مقاله‌های سایت را به آنها لینک دهید. به خاطر داشته باشید که محتوای اصلی باید موضوعات کلی را در بربگیرد. در این صورت می‌توانید تعداد مقاله‌های بیشتری را به آن لینک دهید.

 

تاکتیک های بک لینک سئو

 

ویرایش مقاله‌های قبلی سایت

ممکن است سایت شما دارای مقاله‌های مفید و با کیفیتی باشد اما به دلیل فرمت قدیمی آن، دیگر قابل لینک گرفتن از سایر سایت‌ها نباشد. بنابراین به جای اینکه این فرصت عالی برای لینک گرفتن را از دست بدهید، می‌توانید فرمت آن را جدید و به روز نمایید. مثلاً می‌توانید فرمت متن را به ویدیو تغییر دهید یا از نمودار استفاده کنید. سپس آن را در پلتفرم‌های مناسب به اشتراک بگذارید و مخاطب جذب نمایید. می‌توانید با سایتهای دیگر همکاری کرده و محتوای خود را در پلتفرم آنها منتشر کنید. سایت مورد نظر می‌تواند کل مطلب شما یا بخشی از آن را منتشر کرده و به سایت شما لینک بدهد.

لینک‌های طبیعی بگیرید

یکی از بهترین روش‌ها برای ارتقای سئو، گرفتن لینک‌های طبیعی است. اما این کار نیازمند خلق محتوای با کیفیت، ارزشمند و مفید است. این نوع لینک از پرطرفدارترین لینکها محسوب می‌شود و هیچ هزینه‌ای دربرندارد. اگر تمامی لینک‌های شما به صورت دستی ساخته شده باشند، ممکن است گوگل شما را جریمه کند. بنابراین به جای این که  وقت خود را صرف گرفتن این لینک‌های دستی کنید، بهتر است که روی محتوای خود کار کنید تا بتوانید به طور طبیعی از بقیه سایتها لینک دریافت کنید.

نوشتن محتوای مهمان

امروزه بازاریابان، متن و محتوای بیشتری را به طور روزانه ایجاد می‌کنند چون این کار 97 درصد لینکهای داخلی را ایجاد می‌کند و به معنای ترافیک بالاتر است. به همین دلیل است که نوشتن به عنوان مهمان در سایتهای دیگر یک راه خوب برای گرفتن بک لینک است. این یک موقعیت برنده – برنده که باعث می‌شود شما لینک‌های باکیفیت به طور رایگان دریافت کنید و همچنین ترافیک و کاربران جدید را به سایت خود هدایت نمایید.

از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

لینک سازی یعنی ایجاد و گسترش روابطی که باعث می‌شود دیگران به سایت شما لینک دهند. یکی از روش‌های مورد استفاده برای این منظور این است که از شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، لینکدین، یوتیوب، توئیتر و غیره استفاده کنیم. این پلتفرم‌ها می‌توانند برند شما را به نمایش گذاشته و شما می‌توانید شروع به ایجاد روابط نمایید.

تعداد لینک مورد نیاز را مشخص کنید

بازاریابان به طور مستمر درحال ساختن لینک‌های جدید با محتوای ارزشمند هستند و مطمئناً رقبای شما نیز به همین کار مشغول هستند. به همین دلیل باید بدانید که چه تعداد لینک لازم دارید تا به صفحه نخست نتایج سرچ بروید و چه تعداد لینک لازم دارید تا به رتبه اول گوگل برسید. برای این کار می‌توانید از ابزار Ahrefs استفاده کنید. نکته مهم این است که به کیفیت و قدرت سایت‌های مورد نظر دقت کنید. بهتر است که محتوای کم اما مفید و با کیفیت داشته باشید تا اینکه صدها صفحه داشته باشید که اطلاعات مفیدی در اختیار مخاطب قرار نمی‌دهند.

نظرات کارشناسان

این یک راه سریع و راحت برای ایجاد بک لینک است. می‌توانید از کارشناسان در حوزه کاری خود بخواهید تا در مورد یک موضوع مرتبط صحبت کنند و سپس نظر آنها را تبدیل به یک مقاله یا پست کنید. سپس به آنها اطلاع دهید و از آنها بخواهید که مطلب را به اشتراک بگذارند.

 

در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید

 

مصاحبه با کارشناسان معروف

بسیاری از افراد معروف در حوزه‌های مختلف به مصاحبه علاقمند هستند. با آنها تماس بگیرید و چند سؤال هوشمندانه و درست مطرح کنید. مصاحبه را در سایت خود منتشر کنید و از او هم بخواهید که در سایت یا صفحه خود منتشر کند.
بنابراین به دلیل تأکید بیش از حد گوگل بر اهمیت بک لینک، شما می‌توانید از استراتژی‌های مطرح شده استفاده کنید تا پروفایل لینک خود را بهبود بخشیده و رتبه گوگل سایت خود را ارتقا دهید.