تاثیر گوگل نیوز بر سئوی سایت

تاثیر گوگل نیوز بر سئوی سایت

سرویس گوگل نیوز و تأثیر آن بر افزایش رتبه سایت

شما می‌توانید به کمک گوگل نیوز، هزاران هزار کلیک را به وب سایت خود هدایت کنید. نکته جالب این است که برای این کار لازم نیست ژورنالیست باشید. گوگل نیوز، ابزاری قدرتمند است که به کمک آن، سایت شما در موتورهای جست و جو بهتر دیده و ترافیک هدفمندی به آن هدایت خواهد شد. در حال حاضر کسب و کارهایی که در زمینه ارائه خدمات محتوای وب فعالیت می‌کنند، همچنین بازاریاب‌های محتوای دیجیتالی، وبلاگ نویسان و ناشران خبری از این ابزار استفاده می‌کنند. سایت Search Engine Watch یک نمونه از کاربرد گوگل نیوز است. این سایت به کمک نقشه سایت گوگل توانست تعدا بازدیدهای خود را تا 329 درصد افزایش دهد.

 

هم اکنون صاحب وبسایت شوید

 

سایت Search Engine Watch، اخبار و اطلاعات مربوط به موتورهای جست و جو و بازاریابی موتورهای جست و جو را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این سایت به خاطر قرار دادن به موقع مقاله‌ها با موضوعات روز، توانست به گوگل نیوز اضافه شود. در صورتی که سایت شما خبری نیست، ممکن است گوگل نیوز و وب کرالرهای آن، دیگر علاقه‌ای به سایت شما نشان ندهند. در این مقاله قصد داریم ابتدا به تعریف خبر بپردازیم، پس از آن، روش‌هایی که می‌توانید رتبه سایت خود را در گوگل نیوز افزایش دهید را بررسی خواهیم کرد.

تعریف خبر

پیش از این که بیشتر به موضوع گوگل نیوز بپردازیم، لازم است ابتدا خبر را تعریف کنیم. یک موتور جست و جو همانند گوگل، خبر را ارائه اطلاعات با ارزش در مورد رویدادهای مهم یا جدید تعریف می‌کند. اگر به شکل منظم اطلاعاتی در سایت خود قرار دهید که تصور می‌کنید مورد علاقه کاربران است، شما به عنوان ناشر خبر شناخته می‌شوید. هدف شرکت گوگل از راه اندازی پلتفرم Google News، سازماندهی خبرهای منتشر شده از سراسر جهان به شیوه‌های مختلف است. گوگل نیوز، در یک ماه، 6 میلیارد کلیک به ناشران مختلف خبر می‌فرستد. حتی اگر شما بتوانید 0001/0 درصد از کلیک‌های این سایت را به سایت خودتان هدایت کنید، رقم بازدید کنندگان سایت شما بسیار بزرگ خواهد بود. با این تفاصیل، ایندکس کردن سایت و کسب رتبه بالا در گوگل نیوز، کار واقعاً دشواری است. با این حال نگران نباشید، چون در این مقاله قصد داریم روش این کار را به شما نشان دهیم.

1- اصول انتشار خبر را به درستی یاد بگیرید

گوگل توجه زیادی نسبت به محتوا و سبک مقاله‌ها دارد. به همین خاطر باید در کار خود صادق باشید و محتوای واقعی منتشر کنید. گوگل تمایل زیادی به ایندکس کردن، کرال کردن( خزیدن) و انشار محتوا از Wall street Journal، C.N.N، TechCrunch، B.B.C و سایر خبرگزاری‌ها دارد، زیرا آنها اخبار واقعی را منتشر می‌کنند. این خبرگزاری‌ها، به اصول و استانداردهای خبرنگاری پایبند هستند و اخبار شفافی را انتشار می‌دهند. اگر نگاهی به تاریخچه جست و جوی آنها بیندازید، متوجه می‌شوید که مساله خبر، برای آنها بسیار جدی است. شما نیز باید اخبار واقعی، دست اول و با ساختاری مناسب را منتشر کنید و از متا تگ‌ها و انکر تکست های با کیفیت استفاده کنید. همچنین قبل از این که اقدام به انتشار مطلب کنید، درباره درستی و موثق بودن آن تحقیق کنید.

2- مقاله‌های خبری دست اول بنویسید

وجود صدها سایت خبری در اینترنت، شاید شما را به این فکر بیندازد که مطالب مورد نیاز خود را از سایر وب سایت‌ها کپی کنید. این کار اشتباه است، چون برای کسب رتبه خوب از گوگل نیوز، باید خبرهای جدید و دست اول منتشر کنید و از منابع معتبر، اطلاعات دقیقی به دست آورده باشید. مراجع خبری شما باید همگی قابل اطمینان باشند. اگر نگاهی به خبرهای ویژه‌ای که در صفحه اول سایت گوگل نیوز قرار داده می‌شود بیندازید، متوجه می‌شوید که محتوای آنها جدید و دست اول بوده و از منابع معتبری اخذ شده‌اند. به علاوه پی خواهید برد که هیچ سایتی با اخبار خود، بیش از یک بار در این سایت رتبه بندی نمی‌شود. گوگل یک شرکت عظیم بوده و دارای موتور جست و جویی است که میلیون‌ها نفر به آن اعتماد دارند. در نتیجه قرار دادن خبر نادرست در گوگل نیوز، یک فاجعه به حساب می‌آید.

 

تاثیر گوگل نیوز بر سئوی سایت

 

به همین خاطر گوگل به معیارهای سنجش اعتبار به ویژه Author Rank توجه ویژه‌ای دارد. در واقع Author Rank، رتبه‌ای مشابه PageRank است که بر اساس یک موضوع خاص، به تولید کننده آن داده می‌شود. اگر می‌خواهید به عنوان یک نویسنده خوشنام شناخته شوید، برای مجله‌ها و سایت‌های خبری همانند Business Insider  یا Forbes مطلب بنویسید. گوگل می دند که نویسندگان و ستون نویس های خوشنام اخبار را از سایت‌های دیگر کپی نمی‌کنند، بلکه خبر را به صورت دست اول تولید و منتشر می‌کنند. وقتی یک نویسنده، صرف نظر از نام خبرگزاری که برای آن می‌نویسد، رسالت خود را بر انتشار خبرهای دست اول قرار دهد، بعد از گذشت مدتی، از لحاظ اعتبار و خوشنامی، جایگاه خوبی به دست خواهد آورد.

3- در عناوین خود، از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید

عنوان یا هدلاین، اولین بخشی است که خواننده می‌بیند و به آن جلب می‌شود. اگر بتوانید عنوان را به درستی انتخاب کنید، محتوایی در دست خواهید داشت که گوگل و چند خبرگزاری دیگر، آن را در سایت خود درج خواهند کرد. تا جای ممکن، از کلمات آشنا و دقیق برای عناوین خبری خود استفاده کنید. در این جا چند راهکار، برای ایجاد عنوان خبری مناسب به شما ارائه خواهیم کرد:

  • از تکرار کلمات پرهیز کنید. این کار، قدرت جذب عنوان شما را کاهش خواهد داد.
  • برای جلب توجه گوگل، از جملات معلوم استفاده کنید. به کار بردن لحن مجهول، برای کاربران کسالت آور خواهد بود.
  • از زمان حال در عناوین استفاده کنید تا محتوای شما به صورت یک «مقاله خبری» به چشم بیاید.
  • اگر عناوین خود را به زبان انگلیسی می‌نویسید، حرف اول کلمات و اسم‌های خاص را با حروف بزرگ بنویسید.

4- مقاله‌های مرتبط با خبر بنویسید

از نوشتن محتوای همیشه سبز (منظور یک محتوای بهینه سازی شده که طی یک دوره طولانی برای خوانندگان تازه باقی می‌ماند)خودداری کنید، به این خاطر که مناسب سایت‌های خبری نیستند. در واقع، خبر به موضوعات و اتفاقاتی گفته می‌شود که وابسته به زمان هستند. گوگل حتی اعلام کرده است که ستون‌های مشاوره، مقاله‌هایی که دستور العمل انجام کاری را آموزش می‌دهند، اخبار مربوط به فرصت‌های شغلی و محتوای اطلاعاتی را نمی‌پذیرد. بنابراین به خاطر داشته باشید که رسالت گوگل نیوز، فراتر از قرار دادن به موقع اخبار است.  

 

پیاده سازی و اجرای ایده های شما

 

5- هر روز حداقل دو مقاله خبری بنویسید

مدیریت سایت کاری نیست که بتوانید به تنهایی انجام دهید. با وجود سایت‌های خبری متعدد، لازم است شما در طول روز، هر لحظه در حال به روز رسانی سایت خود باشید. به همین خاطر است که باید نویسندگان فعالی را استخدام کنید که کار تولید محتوا و به روز رسانی را به طور دقیق و شفاف انجام می‌دهند.
در این مقاله، 5 دستورالعمل به شما معرفی کردیم که به کمک آن می‌توانید رتبه سایت خود را توسط گوگل نیوز ارتقا دهید. به خاطر داشته باشید که گوگل، در مورد آنچه تحت عنوان خبر منتشر می‌شود، بسیار جدی است. با این حال توجه داشته باشید که هر مقاله‌ای را نمی‌توان خبر تلقی کرد. شما باید به گوگل ثابت کنید که به دستورالعمل‌های آن پایبند بوده‌اید. تعداد صفحاتی وبی که به وبلاگ یا سایت شما بک لینک داده شده‌اند یا تعداد سایت‌های سازگار با کاربر که به وب سایت شما بک لینک داده‌اند، این موضوع را برای گوگل ثابت خواهد کرد.