ارتقاء سریع رتبه سئو

ارتقاء سریع رتبه سئو

موفقیت در SEO

افرادی که در زمینه بازاریابی متخصص هستند، همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به پیروزی در سریع‌ترین حالت ممکن در بحث SEO می‌باشند. اما موفقیت واقعی در SEO نیازمند برنامه ریزی دقیق و تمرکز روی چیزهای کوچک است. شما باید بدانید که هر چیز کوچکی که شاید به نظر شما بی اهمیت است، می‌تواند در موفقیت شما در کسب و کارتان تاثیر داشته باشد. در ادامه چند راه میانبر کلیدی برای بهبود SEO به شما معرفی می‌شود که تمامی آنها در دسترس همگان می‌باشند اما معمولاً نادیده گرفته می‌شوند. شما می‌توانید از این کلیدها برای شکل دادن به کمپین بازاریابی از طریق جستجو خود استفاده نمایید.

 

با کسب و کار آنلاین در زمان خود صرفه جویی کنید

 

بهبود سریع محتوا

  • به روزرسانی محتوا: در هنگام شروع یک کمپین بازاریابی دیجیتال معمولاً افراد وسوسه می‌شوند که محتوای موجود را نادیده بگیرند و شروع به ایجاد تولید محتوای جدید نمایند. با این حال، باید توجه داشته باشید که نادیده گرفتن فرصت‌های به روزرسانی محتواهای موجود، یک رویکرد بسیار دست پایین و اشتباه است. به روز رسانی صفحات قدیمی یک راه سریع برای رسیدن به نتایجی است که مورد نظرتان می‌باشد. علاوه بر این باید به خاطر داشته باشید که اگر آنها را نادیده بگیرید باید منتظر سیگنال‌های منفی که می‌توانند تمام عملکرد شما را تحت تأثیر قرار دهند نیز بمانید. اگر شما در خصوص اینکه کدام صفحات باید به روزرسانی شوند، دچار شک و تردید هستید این کار را باید با بررسی آمار مربوط به تعداد افرادی که وارد سایت شما شده و بلافاصله از آن خارج می‌شوند، انجام دهید.
  • تمرکز مجدد محتوا: سعی کنید مطالب خود را با استفاده از آخرین حقایق، ارقام و تفکرات موجود به روزرسانی کنید. این کار یک فرصت عالی را برای شما به وجود می‌آورد که از طریق آن بتوانید روی اهداف پشت کلمات کلیدی خود دوباره متمرکز شوید. سبک و سیاق جستجوی افراد در حال تغییر است و امروزه همه چیز به این بستگی دارد که بتوانید محتوای مرتبطی را ارائه دهید. محتوایی که بتوان آن را به شکل راحت‌تری رتبه بندی کرد و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کند. در نتیجه سعی کنید به کسانی که در حال جستجو هستند آنچه را که می‌خواهند را بدهید تا بتوانید به موفقیتی که انتظار آن را دارید، دست پیدا کنید.
  • هدف گذاری دوباره محتوا: توجه به بخش‌های کوچک و شاخص مقالات یک راه عالی برای دور زدن رقابت و رفتن به بالاترین رتبه در نتایج جستجو گوگل است. ارائه جزییات دقیق و ریز که به صورت مستقیم می‌تواند به سؤال مطرح شده توسط جستجوگر گوگل پاسخ دهد، می‌تواند به شما کمک کند که به شکل بهتری مطابق با الگوریتم‌های مطرح شده پیش بروید. در نتیجه می‌توانید خیلی راحت در صدر نتایج جستجوی محتوای مورد نظر خود قرار بگیرید. پس سعی کنید محتوایی را ارائه دهید که ریز و با جزئیات کامل باشد. در این خصوص می‌توانید از کلمات و موضوعاتی استفاده نمایید که بیشتر جستجو شده‌اند.
  • کمبود محتوا: جستجوگرها و موتورهای جستجو به دنبال چیزی هستند که بتوانند به اصطلاح دندان‌های خود را درون آن فرو کنند. در نتیجه منطقی است که از مهم‌ترین و قوی‌ترین صفحات خود برای گسترش نام تجاری خود استفاده نمایید. این کار خیلی می‌تواند در زمینه بهبود SEO سایتتان به شما کمک کند. با این وجود، مطمئناً اگر تعداد وب سایت‌های برجسته‌ای که محصولات و خدمات خود را در صفحات اصلی خودشان نام نبرده‌اند را ببینید، شگفت زده خواهید شد.

 

ارتقا سریع رتبه سئو

 

  • محتوای کپی شده: مطالب تکراری یکی از بزرگ‌ترین بخش‌هایی است که می‌تواند SEO سایت شما خطرآفرین باشد. نکته جالب نیز این است که این موضوع عمدتاً به شکل درستی درک نمی‌شود. در نتیجه با توجه به میزان اهمیت این بخش ارزش دارد که یک گام به عقب بردارید و این موضوع را به شکل جدی‌تری در نظر بگیرید. نکته‌ای که باید بدانید این است که اگر این بخش را به شکل جدی‌تری دنبال کنید، می‌توانید این انتظار را داشته باشید که گوگل محتوای شما را به عنوان بهترین نتایج ارائه دهد. پس شما خیلی راحت می‌توانید در این مسابقه بزرگ پیشگام باشید. این بدین معنا است که گوگل قابل اطمینان ترین یا مورد قبول‌ترین نسخه یک محتوا را ایندکس می‌کند. تکراری شدن یک محتوا می‌تواند بنا به دلایل زیادی صورت بگیرد. دلیل اصلی آن نیز غالباً نداشتن بینش درست درباره این است که چگونه ربات جستجوگر گوگل، بازنویسی عمده یک محتوا یا نقض حق کپی برداری را پیدا می‌کند. خبر خوب این است که مدیران وب، ابزارهایی را در دست دارند که می‌توانند محتوای تکراری را اصلاح کنند و با تگ‌های مورد قبول از مطالب تکراری درونی و با استفاده از ابزارهای نظارتی شخص ثالث مثل Copyscape از تکرار شدن مطالب در خارج از سایت جلوگیری نمایند. طبق آمار 65% از صفحات فعال در گوگل از مشکلات مربوط به تکراری بودن مطالب ضربه می‌خورند. یک آمار عظیم ارائه شده نشان می‌دهد که تنها 10% از صفحات وب از تگ‌های مورد قبول استفاده می‌کنند و این رقم حقیقتاً تعجب برانگیز است.

ارتقا سریع Crawling

  • سرعت سایت: اغلب اوقات گوگل به مدیران وبسایت‌ها نمی‌گوید که چگونه یک الگوریتم درون سایت خود را تقویت کنند.همین امر نیز کار را به ظاهر برای این مدیران سخت می‌کند. یک مأمورین مهم گوگل این است که به وب‌ها سرعت ببخشد. در نتیجه سعی می‌کند به سایت‌هایی که سرعت بیشتری را دارند، با دادن رتبه بندی بهتر پاداش می‌دهند. همچنین در نتیجه آن تعداد کسانی که وارد سایت شده و بلافاصله از آن خارج می‌شوند را کاهش می‌دهد که این امر در نهایت به افزایش نرخ تبدیل منجر خواهد شد. به منظور کمک به توسعه دهندگان برای انجام بهتر وظیفه خود، ابزار Google’s PageSpeed Insights همه چیز را از سرورهای کند تا کدهای منبع را تحت پوشش قرار می‌دهد.
  • نقشه سایت: تحقیقات نشان می‌دهد که 20% از وب سایت‌ها نقشه سایت XML را ندارد و علاوه بر این 10% از آن‌ها خطاهای قالب بندی مخرب را دارا می‌باشند. بنابراین شما با اطمینان حاصل کردن از اینکه به روز هستید و به طور منظم سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل معرفی می‌کنید، به گوگل کمک می‌کنید تا تحلیل بهتری را داشته باشد.
  • ایندکس شدن: بیشتر وب سایت‌ها به خاطر نداشتن فعالیت حرفه‌ای و درست از مبحث ایندکس شدن آسیب می‌بینند. اگر محتوای شما در دسترس نباشد، در نتایج جستجو نیز نمایش داده نمی‌شود. دلایل کافی بسیاری برای این اتفاق وجود دارد و اگر به موقع این مشکل حل نشود، همه چیز خیلی سریع می‌تواند پیچیده شود. اما اولین گام در این مرحله این است که بررسی کنیم آیا شما اصلاً این چنین مشکلی را دارید یا نه. کنسول جستجوی گوگل تعادل میان صفحات معتبر و حذف شده را نشان می‌دهد و دلیل اینکه برخی از صفحات ایندکس نشده‌اند را بیان می‌کند. اگر شما همچنان در این خصوص مشکل دارید، می‌توانید از ابزار شخص ثالث برای حل این مشکل استفاده نمایید.

 

اجرای ایده های پولساز شما

 

بهبود رتبه سایت به وسیله لینک سازی

  • ذکر نام برند یا محصولتان در رسانه‌ها: با ثبت نام در ابزار نظارت آنلاین مثل Mention شما می‌توانید ببینید که مردم درباره شما و رقبای شما چه گفته‌اند. عنوان برند و محصول شما در این ابزار به شما این اجازه را می‌دهد تا گفتگو را کنترل کنید.
  • پاک کردن backlink: این نوع از لینک‌ها به عنوان ستون فقرات هر کمپین جستجویی شناخته می‌شوند و اگر به شکل درستی از آنها استفاده نشود، ممکن است نتیجه عکس داشته باشند. الگوریتم پنگوئن گوگل در حال مبارزه با لینک‌های دستکاری شده است. پس الان زمان آن است که پروفایل خودتان را پاکسازی کنید. لینک‌هایی که از کیفیت پایینی برخوردار هستند می‌توانند به شکلی جدی عملکرد سایت شما را تحت تأثیر خود قرار دهند. پس به آنها دقت کافی را داشته باشید.