تاثیر تحقیق کلمات کلیدی در سئو

تاثیر تحقیق کلمات کلیدی در سئو

تحقیق در مورد کلیدواژه و اهمیت آن در کسب و کار آنلاین

در دنیای آفلاین، شرکت‌های مختلف و صاحبان کسب و کار میلیونها دلار را صرف تحقیق بازار می‌کنند تا بفهمند تقاضای بازار و موقعیتهای موجود در آن چیست. در این تحقیقات، مشتریان دقیقاً بیان می‌کنند که به دنبال چه چیزی هستند. اگر شما نیز دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید و به دنبال این هستید که بدانید مشتریان شما به چه مواردی علاقه دارند می‌توانید از ابزارهای متفاوتی استفاده کنید. ابزارهای بهنیه سازی زیادی وجود دارند که با استفاده ازآنها می‌توانید به درک بهتری از بازار خود دست یابید. علاوه بر این نوع ابزارها، می‌توانید از داده‌های مختلفی استفاده کنید تا استراتژی خود را در زمینه سئو بهبود بخشید. این ابزارها شامل موارد زیر می‌شود:

 

با کسب و کار آنلاین ایده های خود را اجرا شده تحویل بگیرید

 

  1. داده های متعلق به ابزارهای تحلیل وب
  2. انجام آزمایشی کمپین‌های Adwords برای خرید داده به صورت مستقیم ازگوگل.
  3. ابزارهای تحقیقی رقابتی برای اینکه بفهمید رقبای شما از چه استراتژی‌هایی استفاده می‌کنند.
  4. بازخورد از مشتریان
  5. ایجاد سایت برای پرسش و پاسخ با مشتریان یا راه اندازی تالارهای گفتگو  برای یافتن مشکلات معمول و حوزه‌هایی که در آنها موقعیت پیشرفت وجود دارد.

اهمیت کلیدواژه در سئو

کلیدواژه اهمیتی حیاتی در بهینه سازی دارد. اگر در مورد کلیدواژه تحقیق نکنید، به احتمال زیاد نمی‌توانید مشتری زیادی را برای خود جذب کنید مگر اینکه کاری که انجام می دهید واقعاً خاص و بی رقیب باشد و ارزش زیادی برای مشتری خلق کند. اگر شما یک کسب و کار برجسته دارید که در نوع خود پیشگام و نوآور است، در این صورت نیاز حیاتی به سئو ندارید. اما اینگونه کسب و کارها خیلی به ندرت یافت می‌شوند. اکثر کسب و کارها در سطحی متوسط یا کمی بالاتر از متوسط قرار دارند که یک یا دو ویژگی منحصربفرد و جذاب در اختیار دارند. سئو کمک می‌کند تا تقاضای بازار را درک کرده و کسب و کار خود را به روندهای در حال رشد در بازار متصل کنید. کاربرد سئو در بیشتر حوزه‌ها قابل مشاهده است از نام شرکت گرفته، نام دامنه، نامگذاری محتوا، عنوان صفحه، و کلیدواژه‌هایی که درون متن خود به کار می‌برید و مرتبط با کلیدواژه اصلی هستند.

تحقیق کلیدواژه یک فرایند است نه هدف

برای سایتهای قدرتمند، بزرگ و معتبر، نیازی به رقابت زیاد وجود ندارد اما اگر سایت شما ضعیف است یا تازه وارد یک حوزه اشباع شده است، اهمیت تحقیق در مورد کلیدواژه امری حیاتی است. حتی اگر سایت شما دارای اعتبار بالایی باشد، داشتن یک استراتژی کارآمد در مورد کلیدواژه می‌تواند به سود بیشتر برای شما بینجامد چون هزینه کمی در بردارد. اما با وجود هزینه کم، به دلیل افزایش ترافیک، سود آن بسیار بالا خواهد بود. از آنجا که سایتی با رتبه یک در گوگل، در مقایسه با رتبه سه و چهار، ترافیکی به میزان چند برابر دریافت می‌کند، مزیتِ بالا بردن رتبه بسیار بالاتر از هزینه‌هایی است که ممکن است در برداشته باشد.

 

تاثیر تحقیق کلمات کلیدی در سئو

 

آغاز به کار روی بهبود کلیدواژه

برای آغاز باید به این فکرکنیدکه چه هدفی در سر دارید. آیا برای رسیدن به این اهداف، بودجه کافی دراختیار دارید؟ چگونه می‌توانید خود را از بقیه رقبا برجسته‌تر سازید؟ آیا سرمایه دیگری در اختیاردارید (داده‌های بازار، نام دامنه، روابط تجاری و غیره) که شما را در گسترش کسب و کارتان یاری کند؟ آیا امکان این را دارید تا از همان ابتدا به صورت تجاری فعالیت کنید یا می‌توانید از منابع و رویکردهای اطلاعاتی نیز در این زمینه کمک بگیرید؟ وقتی لینک سازی را آغاز کردید می‌توانید همان مطالبی که سایتهای ضعیف دارند را در سایت خود استفاده کنید اما همچنان متفاوت و با لینکهای مفید باشید. وقتی استراتژی‌های اساسی کسب و کار و بازاریابی را به کار بردید، می‌توانید به دنبال ایده‌هایی برای گسترش سایت خود باشید و از کلیدواژه‌های مفید استفاده کنید. همچنین اگر درمورد یک ایده زیاد مطمئن نیستید می‌توانید از وبلاگ استفاده کنید. می‌توانید در بازار مشارکت داشته باشید تا ببینید چه کاستی‌هایی در بازار وجود دارد، سرمایه اجتماعی برای خود بسازید، لینک سازی کنید، مخاطب پیدا کنید؛ وقتی لینکهای خوبی در اختیار داشته باشید، می‌توانید سرمایه ایجاد شده را به هر نحوی که می‌خواهید خرج کنید. و به ویژه اگر در یک بازار کوچک با داده‌های تحقیقی محدود فعالیت دارید، قبل از اینکه پول زیادی را خرج ساخت سایت و لینک سازی کنید، ابتدا بهتر است که کمپین‌های آزمایشی Adwords را راه اندازی کنید و از داده‌های حاصله کار خود را شروع کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

تحقیق در مورد کلیدواژه چگونه انجام می‌شود؟

تحقیق در مورد کلیدواژه در بسیاری از مراحل بهینه سازی سایت می‌تواند انجام شود، از انتخاب نام دامنه گرفته تا برنامه ریزی برای نقشه سایت، تا فرایند روزانه تولید محتوا. شما می‌توانید از رتبه و داده‌های ترافیکی خود استفاده کنید تا موضوعات جدید برای ایجاد محتوا بیابید، روش‌های جدید برای بهینه سازی سایت و استراتژی خود طراحی کنید و متنهای لنگری مناسب برای لینک سازی بنویسید. تحقیق در مورد کلیدواژه به شما کمک می‌کند همه چیز را تعریف کنید، از محتوا گرفته تا عنوان صفحه و نوع لینکها. گوگل به دلیل داشتن سهم عظیمی از بازار جستجو، بهترین داده‌ها را در مورد کلیدواژه در اختیار دارد. اما به دلیل فیلترینگ تصادفی و انتخابی داده‌های گوگل، حتماً باید از روش‌ها و ابزارهای تحقیق کلیدواژه دیگر نیز استفاده کنید. بعلاوه، بسیاری از موتورهای جستجو در هنگام سرچ توسط کاربر، به او پیشنهادات دیگری نیز ارائه می‌دهند که در پایین نوار جستجو ظاهر می‌شوند. چنین جستجویی نشان می‌دهد که ابزارها اغلب تحت تأثیر حجم سرچ هستند که در آنها گونه‌های مختلف کلیدواژه که محبوبیت بیشتری دارند در بالا قرار می‌گیرند.

برای هر پروژه چه میزان تحقیق لازم است؟

این مساله بستگی به میزان تعهد شما نسبت به پروژه و جدیت آن دارد. اگر سایت مورد نظر، نقش مرکزی در استراتژی کلی ما دارد، حتی جا دارد که ده نوع ابزار تحقیقی مختلف استفاده کنیم تا به یک لیست عظیم از کلیدواژه‌ها برسیم و سپس لیست را وارد Google Adwords API کنیم تا در مورد هر کدام از اینها اطلاعات بیشتری کسب کنیم. ممکن است حتی بتوانید بیش از صدهزار کلیدواژه پیدا کنید، بر طبق ارزش آنها را دسته بندی کنید و سپس بهترین آنها را انتخاب کنید.

 

چگونه سایت طراحی کنیم؟

 

آیا با پیشرفت پروژه کلیدواژه‌ها تغییر می‌کند؟

جواب این سوال هم بله و هم خیر است. وقتی قدرت لینک سایت شما بالا برود، می‌توانید برای کلیدواژه‌های بیشتری رتبه کسب کنید که رسیدن به این رتبه برای این کلیدواژه‌ها در ابتدای کار امکان پذیر نبود. اما این بدان معنا نیست که نباید در ابتدای کار به این کلیدواژه‌ها می‌پرداختید. شما باید به دنبال راهی باشید تا کلیدواژه‌های ساده‌تر داشته باشید که در عین حال به شما کمک کنند کلیدواژه‌هایی با ترافیک بالاتر را نیز مدنظر قرار دهید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید صفحه شما برای کلیدواژه "بهترین کارت اعتباری" رتبه کسب کند، آن صفحه باید بتواند برای کلیدواژه‌های وسیعتر مانند "کارت اعتباری" نیز رتبه کسب نماید. وضعیت ترافیک کلیدواژه مانند یک منحنی است که یک محور آن شدت رقابت در سرچ و محور دیگر تعداد کلیدواژه‌ها در سرچ می‌باشد. این نوع منحنی توزیع ترافیک برای سایتهای جدید از سمت راست شروع می‌شود (کلیدواژه‌های کم رقابت با تعداد تطابقات کم در ایندکس سرچ که رتبه گرفتن در آنها راحت است و در هر سرچ چندین کلمه وجود دارد) و سپس با افزایش قدرت لینکی سایت، منحنی به سمت چپ میل می‌کند چون سایت می‌تواند در کلیدواژه‌های رقابتی‌تر نیز به رقابت بپردازد. بنابراین، تحلیل کلیدواژه قبل از انجام هر کاری از اهمیت زیادی برخوردار است که می تواند به موفقیت استراتژی‌های بازاریابی شما کمک شایانی کند.