طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟

طراحی سایت ریسپانسیو یک روش طراحی سایت می‌باشد. در این روش طراح وب سایت، صفحه وب یا سایتی طراحی می‌کند که نسبت به دستگاهی که برای مشاهده سایت از آن استفاده می‌شود واکنش نشان می‌دهد. کامپیوترهای خانگی، لپ تاپ، گوشی‌های هوشمند و... جزو این دستگاه‌ها می‌باشند. سالهای زیادی هست که از طراحی سایت واکنش گرا استفاده میشود، اما همچنان بسیاری از وب سایت های جدید از این قابلیت بسیار مفید بهره نبرده اند.

 

به شکلی ساده سایت خود را طراحی نمایید

 

با فراگیر شدن طراحی سایت ریسپانسیو، طراحان و توسعه دهندگان سایت می‌توانند با استفاده از روش‌های طراحی سایت ریسپانسیو، نیاز به طراحی سایت مجزا برای موبایل و دیگر دستگاه‌ها  را برطرف نمایند. تجربه ثابت نموده است که با طراحی سایت ریسپانسیو فروش در وب سایت‌های فروشگاهی و ارتباط با مشتریان به صورت چشمگیری افزایش می‌یابد.

مزایای استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو:

یکی از مهمترین مزایای طراحی سایت ریسپانسیو این می‌باشد که بروزرسانی وب سایت برای تمامی دستگاه‌ها قابل مشاهده می‌باشد.سایت‌های واکنشگرا در تمامی دستگاه‌ها اعم از سیستم‌های خانگی و لپ تاپ‌ها و دیگر صفحات نمایش به صورت کامل و درست نمایش داده می‌شود. در اکثر موارد وب سایت‌های نسخه موبایل  هنگامی که در آیپد و دیگر تبلت‌ها دیده می‌شوند کوچکتر از اندازه واقعی دیده می‌شوند اما در طراحی سایت ریسپانسیو این برطرف گردیده است.

اکثر شرکت‌های طراحی سایت، هر دو نوع طراحی وب سایت نسخه موبایل و طراحی سایت ریسپانسیو را ارائه می‌دهند. با تکنیک‌های طراحی سایت ریسپانسیو که روز به روز در حال پیشرفت و بهبود هستند، به نظر می‌رسد که دلیل موجهی برای طراحی وب سایت نسخه تلفن موبایل وجود ندارد مگر اینکه شما بازار متفاوتی برای کاربران موبایل نسبت به کاربران لپ تاپ و تبلت در نظر داشته باشید.

افزایش ترافیک سایت با طراحی سایت ریسپانسیو

بر اساس جدیدترین نظرسنجی‌ها بیش از 15 درصد از کاربران، به وسیله تلفن همراه خود به مشاهده وب سایت‌ها می‌پردازند. به این نکته توجه نمایید که اگر سایت شما در تلفن‌های همراه به درستی نمایش داده نشود، شمار زیادی از کاربران را به دلیل عدم نمایش مناسب وب سایت از دست خواهید داد. بنابراین در زمان انتخاب قالب مورد نظر با توجه به این نکته مهم امکان مشاهده وب سایت برای همه کاربران را فراهم نمایید تا در نهایت فروش و میزان تاثیر گذاری وب سایت شما افزایش یابد.