روش های افزایش ترافیک وب سایت

روش های افزایش ترافیک وب سایت

افزایش ترافیک سایت

امروزه به دلیل حضور روزافزون اینترنت در زندگی روزمره افراد از طبقات مختلف اجتماعی، و همچنین به دلیل افزایش دسترسی به دستگاه‌های موبایل که به اینترنت دسترسی دارند، کسب و کار آنلاین و تجارت الکترونیک در حال افزایش بی سابقه است. مهم‌ترین دغدغه هر شرکتی که در حوزه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کند، وضعیت سایت آن کسب و کار است. اهمیت سایت کسب و کار از این جهت حیاتی است که به نوعی تنها مسیر ارتباطی بین مشتری و شرکت است و اگر سایت مورد نظر نتواند انتظارات کاربران را برآورده نماید، می‌تواند بر فروش شرکت اثر منفی بگذارد. یکی از مهمترین مواردی که سایتهای کسب و کار باید به آن بپردازند این است که در وهله اول تعداد بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهند تا بتوانند با استفاده از روش‌های مختلف، آن‌ها را به کاربر دائمی سایت و در نهایت به مشتری تبدیل نمایند. آیا شما نیز به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی به دنبال افزایش ترافیک به سمت سایت خود هستید؟

 

اجزای ایده های پولساز شما

 

امروزه بر کسی پوشیده نیست که فروش سایتهای اینترنتی در حال انفجار است. صرفنظر از اینکه سعی دارید تا کسب و کار آنلاین خود را گسترش و توسعه دهید یا اینکه در حال برداشتن اولین گامها برای ایجاد بیزینس آنلاین هستید، بسیار مهم است که رابطه قوی با مشتریان خود برقرار کنید تا بتوانید تصویری منحصر به فرد از برند خود ترسیم کرده و در نهایت فروش خود را افزایش دهید. با این وجود، هدایت ترافیک و در نهایت جذب مشتری به سمت سایت تجارت الکترونیک بسیار چالش برانگیز است. با افزایش بازارهای آنلاین و حجم عظیم انتخاب‌های آنلاین که در دسترس مشتریان است، جلب توجه مشتریان به گونه‌ای که مطلوب کارآفرینان باشد و منجر به فروش بیشتر برای آنها شود کار ساده‌ای نیست. در این مقاله قصد داریم به روش‌هایی بپردازیم که به شما کمک می‌کنند آمار بازدیدکننده در سایت خود را افزایش دهید.

از استراتژی‌های سئو کمک بگیرید

اگر قصد دارید به منظور افزایش بازدیدکننده، برای سایت کسب و کار خود تولید محتوا انجام دهید، حتماً باید نقش سئو را در این زمینه به خوبی درک کنید. تاکتیک‌های مؤثر بازاریابی سئو می‌توانند به شما کمک کنند سایت شما در صفحه نتایج گوگل توسط مخاطبان هدف شما بهتر دیده شود تا بتوانید محصول خود را به آنها ارائه دهید. برای استفاده از مزایای سئو، باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. سئوی اثربخش چیزی نیست که یک شبه به آن دست یابید. برای اینکه از اثرات سئو برخوردار شوید، باید یک فرآیند طولانی را طی کنید. همچنین تا زمانی که محتوای خود را به طور کامل و با رعایت آخرین آپدیت‌های الگوریتم گوگل بهینه سازی نکرده‌اید، نمی‌توانید از مزایای سئو برخوردار شوید. اما با تمرکز بر نکات اساسی می‌توانید در مسیر درست گام بردارید و محتوای خود را به رتبه‌های بالای گوگل برسانید و در نتیجه ترافیک وبسایت خود را افزایش دهید. برای شروع، بهتر است به این موضوع بپردازید که مخاطبان شما چه پرسش‌هایی دارند و بر اساس آنها کلیدواژه‌ها را انتخاب کنید. ابزارهای آنلاین زیادی هستند که می‌توانند شما را در انتخاب کلیدواژه‌های درست یاری نمایند.

 

افزایش ترافیک وب سایت

 

ویدیوهای جذاب از محصول خود تهیه نمایید

همه ما بر تأثیر شگفت انگیز محتوای ویدئویی بر جذب مشتریان آگاه هستیم. امروزه، مردم به راحتی تحت تأثیر ویدیوهای جذاب و سرگرم کننده قرار می‌گیرند که با محصولات و خدمات مورد علاقه‌شان مرتبط باشد. فرقی نمی‌کند که شما چه محصولی را به فروش می‌رسانید. یک ویدیوی با کیفیت می‌تواند به عنوان بهترین ابزار در سایت شما عمل کند. با یک ویدیوی چند ثانیه‌ای، می‌توانید مخاطب هدف خود را به بازدید از وبسایت خود و در نهایت خرید محصول‌تان تشویق نمایید. علاوه بر تولید ویدیوها و قرار دادن آنها در سایت، حتماً آنها را در شبکه‌های اجتماعی مانند یوتیوب و دیگر سایتهای قدرتمند نیز قرار دهید. به عنوان مثال، یوتیوب پس از گوگل دومین سایتی است که کاربران در آن اطلاعات مربوط به کالاها و خدمات را جستجو می‌کنند. بهینه سازی محتوای ویدیویی بر اساس سئو و قرار دادن آن در یوتیوب می‌تواند آگاهی از برند و در نتیجه فروش شما را افزایش دهد.

یک لیست ایمیلی ایجاد کنید

ایجاد یک لیست ایمیلی جذاب یکی از مؤثرترین روش‌ها برای افزایش ترافیک سایت کسب و کار است. اشتباهی که بسیاری از سایتهای تجارت آنلاین مرتکب می‌شوند این است که بیشتر از اینکه به فکر نگه داشتن مشتریان موجود خود باشند به جذب مشتریان جدید تمرکز می‌کنند. شما می‌توانید با ایجاد کمپین‌های ایمیلی، کاربران کنونی خود را که قبلاً از شما خرید نکرده‌اند یا حتی کاربرانی که عملیات خرید خود را ناتمام باقی گذاشته‌اند را هدف قرار دهید. از آنجا که هدف شما به عنوان یک کارآفرین این است که به فروش بیشتر دست یابید، باید بازدیدکنندگان سایت خود را به اعضای سایت و در نهایت مشتری دائمی تبدیل نمایید. می‌توانید با ارائه مشوق‌های جذاب، بازدیدکنندگان را وادار کنید تا ایمیل خود را در اختیار شما قرار دهند. اگر مشوق‌های شما مناسب باشند، ممکن است بتوانید کاری کنید که پس از خرید محصول شما، نظر خود را در شبکه‌های اجتماعی نیز با دیگران به اشتراک بگذارند.

بازاریابی مجدد

بازاریابی مجدد یا هدف گذاری مجدد، یک راه هوشمندانه برای استفاده از اطلاعاتی است که در مورد کاربران جمع آوری کرده‌اید. این کار به بازاریابان کسب و کارهای آنلاین کمک می‌کند از اطلاعات مشتریانی که به خرید نزدیک شدند اما خریدی انجام نداده‌اند، استفاده کرده و آنها را جذب کنند. بر اساس آمار، تنها 2 درصد بازدیدکنندگان آنلاین در اولین بازدید خود از یک سایت خرید می‌کنند. بنابراین با استفاده از بازاریابی مجدد می‌توانید 98 درصد بقیه را دوباره به سایت خود جذب کنید. بنابراین بازاریابی مجدد امکانی است برای جذب مشتریانی که علاقمند به محصول شما هستند اما هنوز آن را خریداری نکرده‌اند.

استفاده از Google AdWords

همه ما می‌دانیم که تبلیغات یکی از سریع‌ترین راه‌های رسیدن به ترافیک بالا در سایت است. بسیاری از استارتاپ هایی که بودجه محدود دارند به دلیل مالی از انجام تبلیغات خودداری می‌کنند. خوشبختانه گوگل ادوردز یک راه مقرون به صرفه است و حتی با بودجه کم هم قابل اجرا می‌باشد. این سرویس یک کانال تبلیغاتی PPC (پرداخت به ازای هر کلیک) است که به منظور جذب بازدیدکننده طراحی شده است. در این سرویس، شما تنها زمانی باید هزینه تبلیغات پرداخت کنید که یک کاربر روی لینک شما کلیک می‌کند. شما می‌توانید به روش‌های زیادی از این استراتژی تبلیغاتی استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید اپ خود را تبلیغ کنید، بنر یا متن تبلیغاتی در اپ‌ها یا سایتها به نمایش بگذارید، سایت خود را در صفحه نتایج جستجو تبلیغ کنید و غیره.

 

طعم خوب طراحی سایت

 

در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید

شبکه‌های اجتماعی با سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مؤثرترین و کارآمدترین پلتفرم‌ها برای بازاریابی کسب و کارهای اینترنتی هستند. همچنین شبکه‌های اجتماعی یک راه عالی برای افزایش آگاهی از برند و هدایت ترافیک به سمت فروشگاه آنلاین است به ویژه اگر بدانید چگونه با افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال افراد مشهوری که در شبکه‌های اجتماعی دنبال کننده‌های زیادی دارند می‌توانند محصول شما را تبلیغ و به افزایش فروش شما کمک کنند. بنابراین تبلیغ محصول توسط این افراد می‌تواند توجه زیادی را به سمت محصول و سایت شما معطوف نماید.
با توجه به روش‌هایی که در این مقاله ذکرشد، می‌توانید از ظرفیت فوق العاده اینترنت و شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید تا کاربران را به سمت سایت خود هدایت کرده و فروش خود را چند برابر نمایید.