اهمیت تولید محتوا در طراحی سایت

اهمیت تولید محتوا در طراحی سایت

کارآفرین اینترنتی در راستای راه اندازی کسب و کار آنلاین و یا کسب و کار اینترنتی خودش در خصوص طراحی سایت با کارشناسان و صاحبنظران در این حوزه مشورت می‌نماید و در نهایت سایت خودش را راه اندازی می‌نماید. حال سوال این است، سایت فعال شده نیاز به چه اقداماتی دارد؟! آیا کارآفرین اینترنتی می‌بایستی در راستای پیشرفت و توسعه سایت اقدامی انجام دهد؟!

 

با کسب و کار آنلاین صاحب یک وب سایت اختصاصی شوید

 

ممکن است در جستجوهای روزانه در فضای مجازی با واژه‌های استراتژی محتوا، بازاریابی محتوایی و تولید محتوا مواجه شده باشید. در این خصوص چه میزان اطلاعات دارید؟!
همانطور که از اسم این واژه‌ها مشخص می‌باشد، با محتوا مرتبط می‌گردد. در هر سایتی، مهم‌ترین بخش محتوای آن سایت می‌باشد. جالب است است بدانید سایت‌های بزرگ و موفق جهت این بخش، چندین نفر نیروی مجرب استخدام می‌نمایند.

محتوا چیست

در اینترنت و یا فضای مجازی، به اطلاعات معنی داری که به کاربران انتقال یابد، محتوا گوییم. همگی سایت‌ها دارای محتوا هستند. از سایت‌های کوچک گرفته تا سایت‌های بزرگ.

استراتژیست محتوا کیست

در فضای مجازی افرادی فعالیت دارند در زمینه انتخاب بهترین روش برای ارائه و تولید محتوا، همپنین تعیین فردی که محتوا را تولید نماید. این شخص در فضای مجازی استراتژیست محتوا نامیده می‌شوند.

تولید محتوا چیست

در بالا کمی با این واژه آشنا شدید، فردی که پیرامون موضوعی محتوا می‌نویسد را گوییم تولید محتوا نموده است. تولید محتوا کار بسیار حساسی است. مطالبی که فرد تولید کننده محتوا می‌نویسد می‌بایستی بر اساس قوانین مربوطه باشد و همچنین از نظر علمی کاملاً غنی باشد.

تولید محتوا ساده نیست

گاهاً افراد تصور می‌نمایند، تولید محتوا بسیار ساده و راحت می‌باشد. دیده شده است اکثریت از فضای مجازی کمک گرفته و متون مورد نیاز خودشان را از این طریق تهیه می‌نمایند و بر روی سایت‌های خود بارگذاری می‌نمایند. جالب این است که بسیاری از افراد این اقدام را صحیح تلقی می‌نمایند. در حالیکه این اقدام برخلاف قوانین سئو و بهینه سازی می‌باشد و انجام دادن آن نه تنها باعث پیشرفت نشده، بلکه وارد نمودن خسارت را نیز به همراه دارد.

کارشناس تولید محتوا چقدر حقوق طلب می‌نماید

قبل از هر اقدام و اخذ قراردادی با تولید کننده محتوا، شایسته است رزومه و پروژه‌های کاری آن فرد را مورد بررسی قرار دهید. چنانچه بر اساس قوانین مربوطه بود می‌توانید  با آن فرد، در خصوص تولید محتوا قرارداد اخذ نمایید. در اکثر حالت‌ها بسته به نوع و سطح کیفیتی پروژه، مقدار حقوق پرداختی متغییر می‌باشد.

اهمیت تولید محتوا

همانطور که دانستید تولید محتوا بسیار مهم می‌باشد. پس برای محتوا موجود در سایت می‌بایستی وقت گذاشته شود تا با بهترین کیفیت انجام گردد. با مراجعه بازدیدکنندگان به سایت شما، محتوای موجود در سایت اهمیت ویژه‌ای پیدا خواهد کرد. بازدیدکننده بسیار علاقمند می‌باشد تا اطلاعات علمی و بروزی از سایت شما دریافت نماید.

همگام بودن با فضای مجازی

در فضای مجازی سایتی موفق خواهد بود که همیشه خود را با اطراف خود همگام سازد. با سایت‌های مشابه خود تعامل کاری داشته باشید. سعی نمایید تولید محتوا را در سایت خودتان با بالاترین سطح انجام نمایید. مسلماً اطلاعات قدیمی برای کاربران فضای مجازی جذاب نمی‌باشد.

 

اهمیت محتوا در طراحی سایت

 

تولید محتوا در چه زمینه‌ای باشد

با توجه به موضوع سایت، اهداف سایت و نیاز فضای مجازی تعیین می‌گردد. در این بخش بسیار دقیق باشید. استراتژی محتوا بسیار حساس و دقیق می‌باشد. تولید محتوا با پیشرفت سایت رابطه مستقیمی دارد.

ویژگی‌های محتوا خوب و استاندارد

در فضای مجازی بسیار مهم می‌باشد که تولید محتوا به چه شکل انجام گردد. آغاز محتوا بسیار مهم می‌باشد. چنانچه شروع محتوا سایت شما جذاب نباشد، کاربر مسلماً خواندن محتوا را ادامه نمی‌دهد. تلاش نمایید محتوا بسیار خلاصه و غنی باشد. متن‌های طولانی و کم ارزش در نظر بازدیدکنندگان سایت جالب نیستند. در محتوا می‌بایستی اصل رقابتی همواره رعایت گردد.

انواع محتوا در وب

  1. تولید محتوا به صورت متن باشد.
  2. تولید محتوا به صورت عکس باشد.
  3. تولید محتوا به صورت پادکست (فایل صوتی) باشد.
  4. تولید محتوا به صورت محتوای ویدیویی باشد.
  5. تولید محتوا به صورت تلفیقی
  6. تولید محتوا خبری (وظیفه خبررسانی را بر عهده خواهد داشت)
  7. تولید محتوا آموزشی (وظیفه آموزش دادن را بر عهده خواهد داشت)

 

تولید محتوا مهم است...

تولید محتوا می‌بایستی بسیار با دقت انجام گیرد. در متن‌های فرد تولید کننده محتوا بسیار ضروری می‌باشد که چه نوع متنی مورد استفاده قرار گرفته است. چنانچه سایتی دارای مخاطبان خاصی باشد. مثلاً مخاطبان دانشجویان و اساتید باشند. تولید کننده محتوا نباید از متن‌های محاوره‌ای استفاده نماید. یا برعکس، اگر مخاطبان از قشر افراد معمولی جامعه هستند، تولید کننده محتوا نباید متون سنگین ادبی و یا علمی استفاده نمایند.

 

کسب و کار آنلاین ایده های شما را در کوتاه ترین زمان ممکن عملی خواهد کرد

 

بروز رسانی محتوا

محتوا در فضای مجازی می‌بایستی بر اساس اطلاعات روز دنیا صورت بگیرد. همچنین تولید محتوا باید به بازدید کننده سایت اطلاعات بسیار مفیدی را ارائه نماید. کاربران فضای مجازی اکثراً دوست دارند اطلاعات جدیدی را دریافت نمایند. بنابراین به جهت پیشرفت سایت در فضای مجازی تلاش نمایید سایت شما از هر نظر مطابق با استانداردهای جهانی باشد.

بازاریابی محتوا

در انگلیسی به بازاریابی محتوا Content marketing گوییم. بازاریابی محتوا نوعی از بازاریابی می‌باشد. در بازاریابی محتوا به تولید نمودن محتوا، به اشتراک قراردادن محتوا، جذب مشتریان و کاربران جدید می‌پردازیم. در این بخش محتوا می‌تواند در زمینه‌های ویدئو، کتاب‌های الکترونیکی، راهنمایی و مشاوره، دستورالعمل ها، مقالات و غیره باشد.