استراتژی بازاریابی در لینکدین

استراتژی بازاریابی در لینکدین

لینکدین یک پلتفرم مناسب برای بازاریابی

با بیش از 600 میلیون کاربر در بیش از200 کشور، لینکدین به وبسایتی برای افراد جویای شغل و پلتفرمی اجتماعی تبدیل شده است که از طریق آن افراد متخصص با هم در ارتباط هستند، بیزینس خود را رشد می‌دهند و حتی در آن فروش انجام می‌دهند. لینکدین یکی از قدرتمندترین پلتفرم‌ها برای بازاریابان است تا در آن تبلیغات خود را انجام دهند. بازاریابی لینکدین تبدیل به یکی از منابع رو به رشد برای بیزینس‌ها و برندها شده است تا محتوای قدرتمند و با کیفیت را در آن به اشتراک بگذارند.

 

دز هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید


شما می‌توانید محتوای خود را در معرض دید کاربران زیادی قرار دهید. اما برای اینکه بتوانید به طور کامل از پتانسیل لینکدین استفاده کنید، نیاز به یک استراتژی دارید. شما باید به بیزینس لینکدین به عنوان یک استراتژی چند کانالی نگاه کنید و منابع مناسب را به آن اختصاص دهید و در عین حال بر کیفیت تمرکز کنید تا بتوانید در این پلتفرم به مزیت رقابتی دست یابید.

 

استراتژی بازاریابی در لینکدین

 

استراتژی‌های بازاریابی در لینکدین

در این قسمت به استراتژی‌هایی اشاره می‌کنیم که برای بازاریابی در لینکدین به کار شما می‌آیند.

پروفایل لینکدین خود را کامل کنید

پروفایل شما در لینکدین اولین قسمتی است که بیننده را به خود جلب می‌کند. اگر در لینکدین حساب کاربری ندارید، یک حساب ایجاد کنید. اگر حساب دارید، آن را کامل کنید. اگر تنها یک حساب شخصی دارید، باید یک پروفایل شرکتی ایجاد کنید. موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • پروفایل‌هایی که عکس‌های عالی دارند بیشتر دیده می‌شوند و در نهایت نتایج بهتری دریافت می‌کنند. در عکس خود از پس‌زمینه‌های خنثی و نور ملایم استفاده کنید. از سلفی یا عکس‌های گروهی استفاده نکنید. برای رنگ لباس، از رنگهایی استفاده کنید که با رنگ زمینه همخوانی داشته باشد و در راستای شخصیت و اهداف شما باشد. عکس خود را همزمان حرفه‌ای و جذاب انتخاب کنید تا بینندگان تشویق شوند که با شما آشنا شوند.
 • صمیمی اما متین باشید. نباید این حس را به بیننده القا کنید که شدیداً به دنبال مشتری یا استخدام هستید. بلکه باید خود را به گونه‌ای معرفی کنید که دیگران مشتاق کار کردن با شما هستند. به جای نشان دادن نیازهای خود، بر ارزشهایتان تمرکز کنید. بنابراین از توصیفات اول شخص برای خود استفاده کنید و خود را به گونه‌ای معرفی کنید که مدیران به استخدام او علاقمند هستند.
 • در پروفایل لینکدین خود از کلمات کلیدی خوب استفاده کنید. توضیحات پروفایل شما باید حاوی کلمات کلیدی ضروری باشد که در راستای شغل مورد نظر شما باشد. از این کلمات هنرمندانه استفاده کنید و بیش از حد آنها را به کار نبرید. پاراگراف‌ها را کوتاه بنویسید و با توجه به اینکه خوانندگان پروفایل شما از دستگاه‌های متفاوتی استفاده می‌کنند، متن شما باید خوانا و قابل فهم باشد.
 • موفقیت‌های خود را در پروفایل لینکدین برجسته کنید. هدف شما این است که مخاطبتان نکات برجسته شغلی شما را ببیند. هر اطلاعاتی را در این زمینه ذکر کنید، اما نباید اینگونه به نظر برسد که اغراق کرده‌اید.
 • پروفایل لینکدین خود را چندبار مرور و اصلاح کنید. اشتباهات تایپی باعث می‌شوند که شما غیرحرفه‌ای به نظر برسید. بنابراین حتماً نوشته خود را مرور کنید. همچنین از ارائه اطلاعات نامربوط جلوگیری کنید.

 

استراتژی بازاریابی در لینکدین

 

مخاطب و اهداف خود را تعریف کنید

دومین استراتژی بازاریابی لینکدین، شناسایی اهداف و مخاطب است. طبق گفته پیتر دراکر، نویسنده معروف، اگر نمی‌توانید چیزی را بسنجید، نمی‌توانید آن را بهبود دهید. باید برای خود تعریف کنید که در لینکدین دقیقاً به دنبال چه هستید و این اهداف دقیقاً چه ارتباطی با شغل، برند شخصی یا بیزینس شما دارند؟ بنابراین این وظیفه شماست که درک روشنی از این اهداف داشته باشید تا بتوانید تاکتیک‌های مناسب، نوع محتوا و شیوه دنبال کردن اهداف در لینکدین را تعیین کنید. اهداف خود را بنوبسید، مشخص کنید که چگونه می‌خواهید به آنها برسید و سپس مراحل پیشرفت خود را ثبت کنید. 

در لینکدین محتوای مفید و اصیل تولید کنید

همانگونه که می دانید، لینکدین یک رسانه اجتماعی برای متخصصان و افراد حرفه‌ای است بنابراین باید بهترینِ خود را به نمایش بگذارید. یکی از اهداف اصلی حضور در لینکدین این است که اعتبار خود را تثبیت و برند خود را تقویت نمایید. تولید محتوای با ارزش و مفید یک راه مطمئن برای رسیدن به این هدف است. به عبارت دیگر، موضوع محتوای شما باید نماینده برند شما باشد و شبکه هدف شما را جذب کند. محتوای شما باید دقیقاً مشکلات مخاطب را بیان کند و راه حل‌های مناسب برای آن ارائه دهد. به این ترتیب، همیشه توصیه می‌شود که شما محتوای باکیفیت مرتبط که توسط دیگران تولید شده است نیز در صفحه لینکدین خود به اشتراک بگذارید و نیازی نیست که همیشه محتوای منحصر به فرد خودتان را پست کنید. در حقیقت شما باید 40 درصد محتوای خود را از محتوای دیگران استفاده کنید. برای اینکه مطمئن شوید محتوای لینکدین شما مناسب است، باید این سؤالها را از خود بپرسید:

 • آیا محتوای من به مخاطب ارزش می‌افزاید؟
 • آیا به من کمک می‌کند خود را به عنوان فرد حرفه‌ای نشان دهم؟
 • آیا محتوا شفاف است؟
 • آیا مشکلات مخاطب را حل می‌کند؟

در نهایت، بسیار مهم است که برنامه زمانی انتشار محتوای شما منظم باشد. برای خود برنامه زمانی تنظیم کنید و اسپمی و تبلیغی نباشید.

 

استراتژی بازاریابی در لینکدین

 

از گروههای لینکدین بهره ببرید

شما باید با پیوستن به گروهها یا ایجاد یک گروه جدید، صفحه لینکدین خود را تقویت کنید. این یک راه عالی برای ایجاد شهرت برای برند است. گروه‌های لینکدین بهترین مکان برای داشتن مکالمات مرتبط هستند که صفحه شما را فعال و به روز نگه می‌دارد. می‌توانید گروههای جدید در حوزهخود را پیدا و دنبال کنید. گروه‌ها به شما کمک می‌کنند روابط جدید بسازید و یک محیط خوب برای بحث در مورد مسائل مرتبط، به اشتراک‌گذاری ایده‌ها یا یادگیری مطالب جدید هستند. موارد زیر از مزایای گروههای لینکدین هستند:

 • تبدیل به یک رهبر فکری می‌شوید، به ویژه اگر محتوای عالی داشته باشید.
 • ایجاد ارتباط را تقویت می‌کند به ویژه وقتی افراد با افکار مشابه را دور هم جمع می‌کنید.
 • ترافیک را به سایت شما هدایت می‌کند.
 • شبکه‌های فردی ایجاد می‌کنید که می‌توانید پیامهای هفتگی برای آنها ارسال کنید.

از تبلیغات داخلی لینکدین استفاده کنید

لینکدین چند گزینه تبلیغاتی مختلف دارد که بازاریابان می‌توانند از آنها استفاده کنند. محبوب‌ترین گزینه، محتوای اسپانسری لینکدین است. این گزینه به شما اجازه می‌دهد محتوای خود را به متخصصان خارج از گروه بازدیدکنندگان و دنبال‌کنندگان خود ارسال کنید. به عنوان مثال، اگر محتوای شما نرخ مشارکت بالایی داشته شما می‌توانید با استفاده از تبلیغات داخلی، آن را بیشتر در معرض دید قرار دهید. این گزینه تعاملی است و لایک‌ها، نظرات و به‌اشتراک‌گذاری‌ها می‌توانند آن را تقویت کنند. البته به خاطر داشته باشید که محتوا تنها به معنای متن نیست و شامل عکس، لینک و ویدیو نیز می‌شود.

 

درآمدزایی با سایت کسب و کار آنلاین

 

ورای لینکدین نیز تبلیغات انجام دهید

درست است که این مقاله در مورد تبلیغات در لینکدین است اما شما باید استراتژی خود را از لینکدین نیز فراتر ببرید تا بتوانید به رشد بالا برسید. لینکدین این قابلیت را دارد که تبلیغات خود در مکان‌های دیگر را با آن ترکیب کنید. شما می‌توانید صفحه اصلی شرکت خود در ارتباطات بازاریابی، وبلاگ‌ها و ایمیلها را با هم مرتبط کنید. یک راه بسیار ساده‌تر این است که به مخاطبان خود اجازه دهید محتوای شما را در هر زمان که می‌خواهند به اشتراک بگذارند.
لینکدین چیزی بیش از یک رزومه دیجیتال و بهترین ابزار برای ایجاد ارتباط با متخصصان است. شما در این پلتفرم می‌توانید ارتباطات مفید با متخصصان حوزه خود برقرار کنید. با نکات ذکر شده در این مقاله می‌توانید حضور خود را در لینکدین تقویت کرده و به رشد بیزینس خود کمک کنید.