چگونه در بازار تبلیغات کلیکی پیروز شویم؟

چگونه در بازار تبلیغات کلیکی پیروز شویم؟

کسب درآمد از تبلیغات کلیکی

اگر با رقیبان خود بر سر مخاطبان و کلمه کلیدی‌های یکسانی رقابت می‌کنید، تنها زمانی می‌توانید به پیروز شدن فکر کنید که کمپین‌های تبلیغاتی پولی راه اندازی کنید و کاربران محلی را هدف قرار دهید. این شکل از کمپین‌ها، مورد علاقه گوگل است. به خاطر داشته باشید تنها در صورتی که محصول یا خدمات کسب و کار شما واقعاً منحصر به فرد و خاص باشد، رقیبی برای کار خود نخواهید داشت. در غیر این صورت، باید دائماً با کسب و کارهای مشابهی که مخاطب هدفی همانند شما دارند، رقابت کنید. در دنیای امروز که تبلیغات کلیکی (یا PPC) از طریق گوگل انجام می‌شود، شما نیز بر سر کلمه کلیدی‌های یکسانی با دیگران رقابت می‌کنید. بنابراین این سؤال به ذهن شما خطور می‌کند که چطور می‌توانید در این رقابت خود را متمایز از دیگران نشان دهید؟ پاسخ پرسش این است که باید تلاش کنید نمره کیفی شما در گوگل (Google Quality Score) بالا باشد. در این صورت می‌توانید گوگل را متقاعد کنید اطلاعاتی که به کاربران ارائه می‌کنید، مفید هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با مزایای تبلیغات کلیکی آشنا و سپس راهکارهای کسب درآمد از این نوع بازاریابی را معرفی کنیم.

 

طعم شیرین طراحی سایت

 

مزایای تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی یا PPC، راهی برای استفاده از تبلیغات موتورهای جست و جو است که با هدف تولید کلیک و شناساندن سایت شما به کاربران انجام می‌شود و نه به دست آوردن کلیک‌ها به صورت ارگانیک. حتماً تاکنون آگهی‌های اسپانسر شده را در بالای صفحه نتایج جست و جوی گوگل دیده‌اید که با یک برچسب زرد رنگ مشخص شده‌اند. این‌ها همان تبلیغات کلیکی یا PPC هستند. عملکرد این تبلیغات به این صورت است که هر زمان روی تبلیغ شما کلیک می‌شود و بازدیدکننده به وب سایت شما فرستاده می‌شود، باید مبلغ ناچیزی را به موتور جست و جو بپردازید. به همین خاطر است که به آن PPC یا pay per click گفته می‌شود. اگر کمپین PPC خود را به درستی طراحی کنید، هزینه‌ای که برای تبلیغات می‌پردازید، ناچیز خواهد بود، زیرا بازدیدهایی که از سایت شما خواهد شد، نسبت به مبلغی که برای آن می‌پردازید، ارزش بیشتری برای کسب و کار شما خواهد داشت. مثلاً اگر برای یک کلیک، 10 دلار می‌پردازید اما آن کلیک منجر به فروش محصولی به ارزش 300 دلار شود، هزینه صرف شده دیگر اهمیتی نخواهد داشت.

1. تبلیغات کلیکی، برای جست و جو کننده مفید خواهد بود

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد در محیط اینترنت، افراد بیشتر تمایل دارند بر روی تبلیغات PPC کلیک کنند تا اشکال دیگر تبلیغات دیجیتالی. یعنی افراد به شرط این که این نوع تبلیغات، کالا و خدمات مورد نظرشان را به آنها معرفی کند، از تبلیغات استقبال می‌کنند. از آنجا که وقتی به دنبال محصول یا خدمات هستیم، از موتورهای جست و جو استفاده می‌کنیم، نتایجی که موتور جست و جو به ما نشان می‌دهد، از جمله؛ نتیجه‌هایی که از طریق تبلیغات نمایش داده شوند، عموماً به خواسته ما بسیار نزدیک هستند. به علاوه آن که گوگل، فرمول بسیار کارآمدی طراحی کرده است تا تبلیغات PPC که به کاربر نشان داده می‌شود، مطابق با نیاز او باشد.  
فواید تبلیغات کلیکی

2. تبلیغات کلیکی برای تبلغ کننده مفید است

روش PPC شرایطی را برای صاحب تبلیغ فراهم می‌کند تا پیام خود را در معرض دید کاربرانی قرار دهد که واقعاً در حال جست و جوی محصول آنها هستند. از آنجا که فرد جست و جو کننده، منظور خود را از طریق کوئری جست و جو بیان می‌کنند، بنابراین صاحب تبلیغ می‌تواند کیفیت ترافیکی که از کلیک‌های موتور جست و جو به دست آمده است را ارزیابی کند و آن را بهبود ببخشد.

 

در بازار تبلیغات پیروز شویم

 

3. تبلیغات کلیکی برای موتورهای جست و جو نیز مفید خواهد بود

تبلیغات PPC، شرایطی را فراهم می‌کند تا موتورهای جست و جو، همزمان از وجود تبلیغ کننده و جست و جوکننده سود ببرد. جست و جو کنندگان، تعداد کاربران این  موتورهای جست و جو را افزایش می‌دهند، در حالی که تبلیغ کنندگان، برای آنها درآمدزایی می‌کنند. موتورهای جست و جو در درجه اول به دنبال ارائه مرتبط‌ترین نتایج هستند و همزمان کانال تبلیغاتی هدفمند و درآمدزایی را برای تبلیغ کننده فراهم می‌کنند.

چرا کمپین‌های تبلیغاتی باید به صورت محلی انجام شود؟

هر کسب و کاری که وابسته به مشتریان محلی باشد، باید تمرکز خود را بر ساخت کمپین‌هایی مبتنی بر محل سکونت کاربران قرار دهد. در این استراتژی، به کارگیری کلمات کلیدی بسیار مرتبط، کپی تبلیغاتی و صفحات لندینگ (فرود)، به بهینه شدن تجربه کاربری کمک می‌کند. مثلاً ممکن است کاربران در اینترنت به دنبال پیدا کردن شماره لوله کش، دندانپزشک یا فروشگاه حیوانات خانگی باشند و در جواب جست و جوی خود، نشانی و شماره تلفن کسب و کار مورد نظر خود را در نزدیکی محل زندگی خود بیابند که همین تجربه کاربری خوشایندی را برای فرد جست و جو کننده به همراه خواهد داشت. در صورتی که یک بیزینس چند واحدی دارید، شناسایی مخاطبان بر اساس محل زندگی آنها، فواید زیادی به همراه خواهد داشت، از جمله این که می‌توانید کمپین‌های جداگانه‌ای برای مکان‌های مختلف، مثل هتل‌ها یا رستوران‌هایی که در محدوده برند شما قرار دارند، راه اندازی کنید. راه اندازی کمپین‌های تبلیغاتی محلی، مقرون به صرفه‌تر است، چون می‌توانید بودجه خود را کنترل کرده و بر نحوه عملکرد هر مکان تمرکز و سپس مطابق آن هزینه کنید.

5 گام تا کسب درآمد از تبلیغات کلیکی

کسب درآمد از طریق سرویس‌های تبلیغات کلیکی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. اما آیا آنها را می‌شناسید؟ اگر می‌خواهید از روش بازرایابی دیجیتالی و تبلیغات درآمد کسب کنید، لازم است از استراتژی‌های درستی استفاده کنید. در ادامه چند راهکار بسیار کارآمد به شما معرفی کرده‌ایم:

1- از کلمات کلیدی کامل استفاده کنید

مبنای کار تبلیغات کلیکی، استفاده از کلمات کلیدی درست و به جا است. به عبارت دیگر شما باید در انتخاب کلمات به هوشمندانه‌ترین شکل ممکن عمل کنید، در غیر این صورت، پول شما صرف ویوهایی می‌شود که سرانجام به فروش محصول ختم نخواهند شد. 

2- مخاطب خود را به درستی بشناسید

وقتی بحث بهینه کردن مطرح است، باید بدانید که این کار را برای چه گروهی از افراد می‌خواهید انجام دهید. در این صورت متوجه می‌شوید که کدام نوع کمپین با نیاز کاربران همخوانی دارد.

3- برای تبلیغات خود، محتوای مفید تولید کنید

زمانی که در حال آماده کردن تبلیغات هستید، باید از محتوای مفید و کارآمدی استفاده کنید. به این خاطر که می‌خواهید کلیک‌های دریافتی را به فروش تبدیل کنید. بنابراین در انتخاب کلمات و عبارت‌ها محتاطانه عمل کنید.

 

وبسایت اختصاصی خود را تحویل بگیرید

 

4- برای بودجه خود برنامه ریزی کنید

شاید با خودتان فکر کنید برای تبلیغات کلیکی، بهترین کار این است که بودجه بسیار کمی برای آن در نظر بگیرید. با این حال، پیش از هر کاری، مقدار بودجه لازم که برای موفقیت در بازار باید خرج کنید را مشخص نمایید.  

5- از صفحات لندینگ و پیشنهادها استفاده کنید

اگر به دنبال انجام تبلیغات کلیکی و کسب درآمد از آن هستید، از صفحات لندینگی استفاده کنید که پیشنهادهای خوبی به بازدید کننده ارائه کند، به طوری که او نتواند آنها را رد کند. به جای فرستادن کاربران به صفحه اصلی سایت، آن‌ها را مستقیماً به صفحه‌ای که جست و جو می‌کنند، هدایت کنید.
اگر دائماً به دنبال ارتقا کمپین‌های PPC خود باشید، هم احتمال افزایش مشتریان شما بیشتر خواهد شد و هم در مورد بازگشت سرمایه خود به اطمینان بیشتری دست خواهید یافت. متمایزترین فایده بازاریابی PPC این است که گوگل  و سایر شبکه‌های تبلیغاتی برای آگهی‌هایی که بالاترین سطح کیفی را داشته باشند، یعنی تبلیغاتی که در میان کاربران محبوبیت بیشتری دارند، امتیاز قائل خواهد بود. در اصل، گوگل به کیفیت عملکرد اهمیت می‌دهد. بنابراین هر چه تبلیغ شما بهتر باشد، نرخ کلیک بیشتری دریافت خواهید کرد و فروش شما افزایش خواهد یافت.