نقش ctr در افزایش رتبه سایت

نقش ctr در افزایش رتبه سایت

نمره کیفیت سایت در گوگل

یکی از عواملی که درتعیین رتبه کیفی سایتها اهمیت زیادی دارد این است که سایت مورد نظر توسط کاربران سرچ شود. برای به دست آوردن نمره محبوبیت یک سایت، تعداد سرچ های انجام گرفته در مورد آن وبسایت خاص تقسیم بر تعداد سرچ های انجام گرفته در مورد موضوع کلی سایت می‌شود. این نمره به عنوان سیگنالی مبنی بر کیفیت سایت در نظر گرفته می‌شود زیرا هرچه تعداد سرچها در مورد یک سایت خاص بیشتر باشد، نشانه اعتبار آن سایت است. بنابراین یکی از استراتژی‌هایی که باید برای بهینه سازی سایت خود در نظر بگیرید این روش رتبه بندی گوگل است. تلاش کنید محتوای سایت شما به گونه‌ای باشد که کاربران برای رسیدن به آن محتوا، تنها سایت شما را جستجو کنند. محتوایی که خلق می‌کنید باید عمیق بوده و در بردارنده کلیدواژه‌های پر سرچ باشد. به خاطر داشته باشید که محتوای سایت شما با سایتهای دیگر مقایسه می‌شود و سپس به شما نمره داده می‌شود. محتوای فرعی شما نیز باید به گونه‌ای ارائه شود که کاربران را در مورد محصول یا خدمات شما آگاه کند: ویدیو، انیمیشن، اینفوگرافیک یا هر نوع فایل رسانه‌ای که بتواند این هدف را برای شما محقق نماید. سیگنال برند خود را از جنبه سئو و بهینه سازی نیز بهبود بخشید. تجربه کاربری و سرچ را بهبود بخشید. سعی کنید ترافیکی را که از گوگل به سمت سایت شما می‌آید جذب کنید و بازدیدکنندگان را تبدیل به کاربر دائمی سایت خود نمایید.

 

درآمد زایی با کسب و کار آنلاین

 

نقش تعداد کلیک و نرخ Task Completion در رتبه گوگل

آیا کاربران گوگل به صورت فعالانه سایت شما را سرچ می‌کنند و پس از اینکه وارد سایت شما شدند، به هدف خود می‌رسند؟ آیا پس از اینکه به هدف خود رسیدند، در سایت شما می‌مانند، به بقیه بخشهای آن سر می‌زنند و آن را با بقیه کاربران به اشتراک می‌گذارند؟ آیا صفحه شما برای هدف کاربر طراحی شده است یا پس از وارد شدن به سایت شما، بلافاصله از آن خارج می‌شوند و به صفحه نتایج گوگل باز می‌گردند و روی یک لینک دیگر کلیک می‌کنند؟ اگر میزان رضایت از سایت شما در مقایسه با رضایت از سرچ کلیدواژه بیشتر باشد، بنابراین وقتی که کاربر کلیدواژه‌ای را سرچ می‌کند، گوگل مستقیماً سایت شما را پیشنهاد می‌دهد و شما نیازی به لینک نخواهید داشت. برعکس، اگر برای کلیدواژه مورد نظر، رضایت کمی از صفحه شما وجود داشته باشد، صفحه شما ممکن است در مقایسه با دیگر سایتهای رقیب، کم کیفیت تشخیص داده شود. وقتی شما کیفیت و رضایت کاربر را تضمین کنید، یا باعث شوید که کاربران به طور کلی از گوگل رضایت داشته باشند، می‌توانید در کلیدواژه مورد نظر تبدیل به برندی شناخته شده شوید.

اهمیت کلیدواژه در سئو

قبلاً باور عمومی بر این بود که داشتن PageRank به معنی رتبه خوب در گوگل است. در موردکلیدواژه نیز همین باور وجود دارد. درست است، چند سال پیش کلیدواژه از بقیه عوامل در رتبه بندی گوگل مهم تر بود اما این اهمیت اکنون کمتر شده است. طبق آزمایشات انجام شده توسط سئوکاران حرفه‌ای، مشخص شده است که شما نمی‌توانید به راحتی کلیدواژه‌ای را به یک صفحه پرقدرت اضافه کنید و امید داشته باشید که تنها به خاطر داشتن دامنه قدرتمند، در آن کلیدواژه به رتبه بالایی برسید. اگر صفحات باکیفیت دیگری باشند که برای کلیدواژه مورد نظر با شما رقابت داشته باشند، شانس شما برای گرفتن رتبه گوگل کم می‌شود. نمره کیفیت سایت مهم است اما این نمرات با سرچ کلیدواژه نیز در ارتباط نزدیک هستند. اگر شما یک کلیدواژه خاص را در یک سرچ چند واژه‌ای تایپ کنید، باکیفیت‌ترین صفحه برای آن کلیدواژه مورد نظر پیشنهاد می‌شود حتی اگر سرچ شما شامل یک واژه بی ربط باشد. اما در نظر داشته باشید که گوگل در اصل نگاشت وب را برای کلیدواژه‌های طولانی انجام داده است. بنابراین، هرچه کلیدواژه‌های منحصربفرد شما (و نه عبارت کلیدی) مرتبط‌ترباشند، برای آن کلیدواژه سرچ های طولانی بیشتری به سایت شما هدایت می‌شوند. مثلاً اگر شما یک سایت با کیفیت داشته باشید اما از کلیدواژه‌ها به صورت درست استفاده نکرده باشید، برای سرچ های کلیدواژه‌های طولانی رتبه‌ای دریافت نمی‌کنید.

 

نقش ctr در افزایش رتبه سایت

 

Google Authorship

گوگل ممکن است هنوز به شهرت و اعتبار نویسنده‌های فردی علاقمند باشد. قبلاً Google Authorship (ابزار گوگل برای شناسایی نویسندگان متخصص با استفاده از کد مارک‌آپ ذر HTML) فواید زیادی داشت که یکی از آنها افزایش بازدید در صفحات جستجوی گوگل بود. با اینکه در حال حاضر تصاویر Google Authorship از صفحات نتایج در انگلستان برداشته شده‌اند اما ممکن است هنوز بر رتبه گوگل تأثیر داشته باشند. ممکن است نویسندگان محتوا و شهرت آنها برای گوگل، یا حداقل ارزیابان انسانی آن، مهم باشند. در حال حاضر گوگل از بسیاری سیگنالها برای رتبه بندی استفاده می‌کند که یکی از آنها ارتباط نویسنده با برخی موضوعات یا مفاهیم است. پس برای افزایش رتبه خود در گوگل، سعی کنید سایت خود را به گونه‌ای بهینه سازی کنید که کاربران تنها برند شما و کلیدواژه اصلی مرتبط با سایت شما را سرچ کنند. در کلیدواژه‌های خود سعی کنید تا آنجاکه ممکن است واژه‌های منحصربفرد به کار ببرید. منابع محتوای موجود در سایت خود را نیز ذکر نمایید و نویسنده سایت را با لینک "Bio" مشخص نمایید و به این وسیله، تخصص، اعتبار و قدرت سایت خود را نشان دهید. همواره به روز باشید و در صفحه خود "آخرین به روز رسانی" را نشان دهید. صفحاتی که کلیدواژه اصلی را دربردارند باید به حداقل برسانید. تنها صفحات باکیفیت باید کلیدواژه اصلی را دربرداشته باشند. نظرات را از روش‌های مشروع و قانونی برای سایت خود دریافت کنید. از سایت‌های طرف سوم درخواست نظر نکنید. اگر سایت کسب و کار دارید می توانید از Google Business Reviews استفاده کنید. کلیدواژه‌های اصلی سایت خود را تعیین کنید و برای آنها در سایت خود منابعی در نظر بگیرید.

نوشتن متن مبتنی بر سئو چقدر طول می‌کشد؟

نوشتن این متن‌ها ممکن است مدت زیادی طول بکشد. در گذشته نوشتن متن منحصربفرد و غیرکپی برای بالابردن رتبه یک سایت ده هزار صفحه‌ای کافی بود اما امروزه این کار جواب نمی دهد چون رقبای شما هم همین کار را می‌کنند و گوگل برای آنها ترافیک می‌فرستد. کسب رتبه در لیستهای ارگانیک گوگل نیاز به سرمایه گذاری در سئو و همچنین حوزه‌های دیگر دارد. این حوزه‌ها بسته به کاری که انجام می‌دهید می‌تواند شامل تولید محتوا، آموزش، طراحی سایت یا مهندسی باشد. اگر شما در حوزه اطلاعات در رقابت هستید نیاز به تولید محتوا دارید. برای رسیدن به معیارهای گوگل در مورد تخصص، قدرت و اعتبار، نیاز به آموزش دارید. اگر به دنبال تأمین نیاز و هدف کاربر (مانند ارائه ابزار به جای محتوا) هستید نیاز به مهندسی و طراحی سایت خواهید داشت. این هزینه‌ها برای کسب و کارهای کوچک ممکن است زیاد باشد اما گوگل به همه افراد (و نه کسب و کارها) این امکان را می‌دهد که در حوزه مورد نظر خود رتبه کسب کنند به شرطی که دانش، انگیزه و زمان کافی برای سرمایه گذاری و کسب رضایت کاربران را داشته باشند.

 

سایت خود را به راحتی طراحی نمایید.

 

اهمیت تخصص در حوزه فعالیت سایت

برخی موضوعات نیاز به تخصص زیادی دارند تا محتوای تولید شده در صفحه به اعتبار کافی برسد. موضوعاتی مانند مشاوره‌های پزشکی، توصیه‌های قانونی، مشاوره‌های مالی و غیره باید از منابع معتبر این رشته‌ها گرفته شده باشند. حتی موضوعات روزمره مانند آشپزی و خانه داری هم باید از منابعی تولید شده باشند که دارای تجربه کافی در حوزه مورد نظر باشند. آیا این فرد یا سازمان تخصص کافی در حوزه مورد نظر را دارد؟ اگر گوگل تشخیص دهد که محتوای سایت شما از منبعی با تخصص، اعتبار و قدرت کافی سرچشمه نگرفته است، به صفحه شما رتبه کم کیفیت می‌دهد.