اهمیت تولید پادکست برای کسب و کارهای آنلاین

اهمیت تولید پادکست برای کسب و کارهای آنلاین

جایگاه پادکست در بازاریابی دیجیتال

تولید پادکست یک راه بی نظیر برای تبلیغ بیزینس است. اگر بتوانید پادکست را وارد استراتژی بازاریابی خود کنید، می‌توانید ترافیک وبسایت خود را افزایش داده و مشتریان بیشتری را به سمت بیزینس خود جذب کنید. یکی از بزرگترین چالش‌هایی که بازاریابان محتوا با آن مواجه هستند یافتن محتوای باکیفیت و باارزش به یک شیوه منسجم و جذاب است. در طول سالها، ما شاهد بازاریابی ویدیویی و سلطه آن بر دنیای وب بوده‌ایم که توجه میلیاردها نفر را به خود جلب کرده است. با اینکه ویدیو یک روش بسیار سرگرم‌کننده و جذاب برای تولید محتوا است اما به تنهایی نمی‌تواند مشتریان را جذب کند. برای اینکه استراتژی تولید محتوای شما تأثیرگذارتر شود، باید ترکیب مناسبی از محتوای نوشتاری، ویدیویی و صوتی داشته باشید. تولید پادکست یکی از انواع نسبتاً جدید محتوای آنلاین است که علاقه به آن در میان متخصصان بازاریابی آنلاین و بیزینس های کوچک و بزرگ در حال افزایش است. با این محبوبیت روزافزون، دلایل زیادی وجود دارند مبنی بر اینکه شما نیز باید تولید پادکست را در استراتژی بازاریابی محتوای خود وارد کنید. در این مقاله به بیان این دلایل می پردازیم.

 

سایت خود را به سادگی طراحی نمایید

 

مردم به گوش دادن به پادکست علاقه دارند

روش ارائه محتوا اهمیت زیادی در استراتژی بازاریابی دارد. با وجود این همه محتوای جذاب و باکیفیت، شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما از بقیه بیشتر دیده می‌شود.تولید پادکست یک پلتفرم مناسب برای ارائه پیام خود به مخاطب است.

پادکست برای مخاطب قابل دسترس‌تر است

محتوای صوتی چیزی است که مردم می‌توانند در همه جا و همزمان با انجام دادن بقیه کارهای خود به آن گوش دهند. شنیدن پادکست بسیار راحت و مانند گوش دادن به موسیقی مورد علاقه است. اگر پادکست‌ها به خوبی تولید شده باشند، می‌توانند شما را قادر سازند تا با افرادی ارتباط برقرار کنید که مشغله زیادی دارند اما به دنبال اطلاعات باکیفیت هستند و نمی‌توانند پای کامپیوتر شخصی خود بنشینند و اینترنت را جستجو کنند. با این کار شما پتانسیل بسیار بالایی برای بازاریابی دارید.

 

اهمیت تولید پادکست برلی کسب و کارهای آنلاین

 

تولید محتوای صوتی از ویدیو ارزان‌تر است

بازاریابی به طور کلی امری هزینه‌بر است. اما اگر می‌خواهید بیزینس خود را رشد دهید، حتماً باید بازاریابی را انجام دهید. اگر بودجه شما محدود است، ممکن است نتوانید به طور پیوسته در وبسایت خود ویدیو منتشر کنید. اما در مقابل، تولید پادکست نیاز به سرمایه بسیار اندکی دارد. برای تولید پادکست نیاز به تجهیزات زیادی ندارید و با یک میکروفون و دستگاه ضبط به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. برخلاف ویدیو، نیازی به داشتن دکور و فضای مناسب ندارید. علاوه بر کم هزینه بودن، تولید پادکست می‌تواند سریع انجام شود و می‌توانید در کمتر از یک ساعت همه کارها را انجام دهید و آن را منتشر کنید، بدون اینکه بخواهید از پشت میز خود بلند شوید. برای کسب و کارها این یعنی آنها می‌توانند در زمان و انرژی برای تولید محتوا صرفه‌جویی کنند و آن را برای کارهای مهم‌تر به کار گیرند.

تولید پادکست به ایجاد محتوای غنی و با ارزش می‌انجامد

بازاریابان آنلاین می‌دانند که استفاده از محتوای مهمان خیلی مهم است به ویژه اگر از سوی افراد قدرتمند یا پیشگام در حوزه مورد نظر تولید شده باشد. با این وجود، آنها می‌دانند که ایجاد رابطه با این افراد به این سادگی نیست. اغلب مواقع، اینفلوئنسرها و رهبران پرمشغله‌تر از این هستند که به درخواست برای تولید محتوای مهمان پاسخ مثبت دهند. نوشتن یک مقاله، بسیار بیشتر از تولید یک ویدیو نیازمند زمان و تلاش است. اما تولید پادکست تمامی این سختی‌های رسیدن به محتوای مهمان را از بین می‌برد. تنها در یک تماس تلفنی 10 تا 15 دقیقه‌ای، می‌توانید اطلاعات کافی کسب کنید تا بتوانید در وبسایت خود متتشر کنید و اعضای سایت شما به آن گوش دهند. این کار برای متخصصی که با او مصاحبه می‌کنید هم بسیار راحت‌تر است و به احتمال زیاد به درخواست شما پاسخ مثبت می‌دهد.

 

اهمیت تولید پادکست برلی کسب و کارهای آنلاین

 

پادکست یک فناوری مبتنی بر تقاضا است

مخاطبان پادکست‌ها خود انتخاب می‌کنند که به چه چیزی گوش دهند و اینکه چه زمانی به آن گوش دهند. از یک سو، این یعنی شما باید چشم و گوش آنها را به خود جلب کنید. از سوی دیگر، این یعنی اگر آنها عضویت پادکست‌های شما را داشته باشند، به احتمال زیاد آن اطلاعاتی که شما در اختیار آنها قرار می‌دهید برای مخاطبانتان مفید بوده‌اند.

پادکست یک راه خوب برای ارتباط با مخاطب است

تولید محتوای صوتی امری بسیار شخصی است. بسیاری از افراد دوست دارند صدای کسی که صادقانه سخن می‌گوید را بشنوند. وقتی شما خبر خوشحال‌کننده‌ای را می‌دهید، آنها هیجان صدای شما را حس می‌کنند و وقتی در مورد یک موضوع جدی صحبت می‌کنید، صمیمیت و صداقت شما را حس می‌کنند. بعلاوه، مخاطبان می‌توانند اشتیاق، عشق و تخصص شما نسبت به حوزه فعالیتتان را درک کنند. از آنجا که تولید پادکست برای ایجاد رابطه با مخاطب انجام می‌شود، شما باید پیام‌های خود را هدفمند و مرتبط با نیازهای آنها تولید کنید. به این طریق، آنها از شنیدن حرفهای شما خسته نمی‌شوند.

 

اهمیت تولید پادکست برلی کسب و کارهای آنلاین

 

محتوای صوتی به جذب مشتریان بیشتر کمک می‌کند

در پایان همه فعالیتها، وقتی همه چیز گفته و انجام شده است، تنها یک چیز است که هر بازاریاب و صاحب کسب و کار به دنبال آن است: جذب مشتری. و این همان چیزی است که تولید پادکست می‌تواند برای شما انجام دهد. تولید محتوای صوتی وقتی با دیگر استراتژی‌های بازاریابی آنلاین ترکیب شود، می‌تواند به جذب مشتریان بیشتر منجر شود. اما چگونه می‌توانید با استفاده از پادکست به فروش بیشتر دست یابید؟ به این نکات مهم توجه کنید:

  • در مورد موضوعاتی صحبت کنید که مشتریان شما دوست دارند بشنوند و اطلاعات کسب کنند.
  • یک بخش call to action در تمامی قسمت‌های پادکست قرار دهید. تنها اینکه به مشتریان خود بگویید که محصول شما را خریداری کنند کافی نیست. یک رویکرد بهتر این است که از آنها بخواهید که اطلاعات مربوط به محصول را به طور دقیق مطالعه کنند تا در مورد آن بیشتر اطلاعات کسب کنند.
  • پادکست‌ها را ساده تولید کنید. مخاطبان به پادکست‌ها گوش می‌دهند و همزمان کارهای دیگری انجام می‌دهند و به احتمال زیاد در مقابل یک کامپیوتر ننشسته‌اند. بنابراین نباید کار را برای آنها سخت کنید. برای ساده‌تر کردن فرایند، می‌توانید یک پیام متنی انتخابی با یک دستورالعمل ساده قرار دهید که بتوانند تنها با یک "بله" پاسخ بگویند. اگر می‌خواهید که آنها از وبسایت شما دیدن کنند، یک فرم به صفحه خود اضافه کنید و کمترین میزان اطلاعات مورد درخواست را در آن قرار دهید.

 

داشتن درآمد با کسب و کار آنلاین

 

پیشرفت فناوری منجر به استفاده از انواع مختلف تکنولوژی در بیزینس ها شده است. با دگرگونی هر روزه جنبه‌های مختلف بیزینس‌ها و با تغییرات روزافزون نیازهای مشتریان و تقاضای بازار، این ابزارها برای ماندن در صحنه رقابت آنلاین بسیار لازم و ضروری هستند. تولید پادکست در طول سالهای اخیر محبوبیت زیادی یافته است. پادکست مجموعه‌ای از فایل‌های صوتی دیجیتال است که در فضای وب در دسترس بوده و قابل دانلود کردن است. یک کاربر می‌تواند عضویت پادکست را بگیرد و زمانی که فایل‌ها آپلود می‌شوند آنها را دریافت کند. امروزه بیزینس‌ها به طور روزافزون در حال استفاده از پادکست هستند تا شانس موفقیت خود را افزایش دهند. پادکست‌ها تبدیل به رادیوی جدید در دستگاه‌های موبایل شده‌اند. در واقع، افزایش کاربرد گوشی‌های موبایل باعث رشد سریع تولید پادکست شده است. تولید محتوای صوتی یک روش عالی برای تبلیغ بیزینس است. اگر بتوانید این روش بازاریابی را با دیگر استراتژی‌های بازاریابی آنلاین تلفیق کنید، می‌توانید تعداد مشتریان و در نتیجه فروش خود را افزایش دهید.