5 راه برای افزایش مخاطب با تکنیک های سئو در سال 2019

5 راه برای افزایش مخاطب با تکنیک های سئو در سال 2019

جذب مخاطب با تکنیک های سئو

با افزایش دسترسی به اینترنت در زمانه حاضر، رقابت بر سر کلمات کلیدی و تکنیک های سئو در طراحی سایت افزایش یافته است. روش‌های قدیمی سئو برای ارتقاء رتبه، دیگر موجب موفقیت نخواهند شد. گرچه اکنون پروسه بهبود رتبه اندکی سخت شده است اما هنوز امکان ارتقاء به صفحه نخست SERP وجود دارد. در این راستا لازم است همواره با تغییراتی که گوگل در الگوریتم‌های خود به وجود می‌آورد هماهنگ باشید، آنها را به روز نمایید و البته شما نیز تغییرات لازم در تکنیک‌های سئو را اجرایی کنید.  

 

اجرای ایده های پولساز شما


متخصصان و کارشناسان سئو در حوزه بنگاه‌های املاک اظهار می‌کنند کسب و کارهایی که در این زمینه فعالیت دارند به دلیل شباهت در کلمات کلیدی هدف، به سختی می‌توانند در عصر حاضر شاهد موفقیت‌های روزافزون باشند. همچنین تقاضای بالایی برای وبسایت های پویا وجود دارد که می‌تواند تمام اجزاء بصری این صنعت را در بربگیرد. بنابراین، لازم است بیزینس و کسب وکار خودتان را منحصر به فرد سازید و از تکنیک های مدرن سئو استفاده نمایید تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید. این یکی از عاقلانه‌ترین تصمیم‌هایی است که صاحبان کسب و کار برای ارتقاء رتبه سئو باید داشته باشند. اگر تمایل دارید مخاطبان کسب و کار شما افزایش داشته باشند باید به دنبال یافتن جدیدترین و به روزترین تکنیک‌های سئوباشید. ما در این مقاله راه شما را آسان تر نموده‌ایم و تکنیک‌های مدرن سئو را که می‌توانید در سال 2019 از آنها استفاده کنید به شما معرفی می‌کنیم.

1. نسخه موبایلی وبسایت را ارائه دهید

امروزه تعداد کاربرانی که از طریق دستگاه‌های موبایل خود از وب استفاده می‌کنند در حال گسترش و چند برابر شدن است. در صورتی که یک سایت به کندی بارگذاری شود و سرعت پائینی داشته باشد نمی‌توان رتبه خوبی را به آن اختصاص داد. هر از گاهی یک جستجوی تصادفی در گوگل داشته باشید و نخستین صفحات را زیر نظر بگیرید. طراحی نسخه موبایلی به مشتریان شما کمک می‌کند تا دسترسی بهتر و سریعتری به محتوای سایت شما داشته باشند.

2. محتوای کلاسیک ایجاد کنید

تولید محتوایی که جذاب و مورد توجه کاربر قرار گیرد یکی از تکنیک‌های لازم و حیاتی در خصوص سئو می‌باشد. شما تنها در صورتی می توانید مخاطبان خود را افزایش دهید که تولید محتوای انجام شده برای کاربر جذاب باشد و ارزشی به تجارب افراد بیفزاید. در حال حاضر، ارزش محتوا باتوجه به تعداد دفعات اشتراک گذاری یا به دست آوردن لایک در رسانه‌های اجتماعی مشخص می‌شود. تنها، محتوایی که از کیفیت بالایی برخوردار باشد می‌تواند تعداد نظرات بالاتری را جذب کند. در صورتی که مشتری مدت زمان بیشتری را در صفحات وب شما بگذراند احتمال افزایش رتبه شما در موتورهای جستجو بالا می‌رود. همچنین صفحاتی که بتوانند مشتری را مجدداً به سمت خود جذب کنند می‌توانند نرخ تبدیل و نتایج سئوی بهتری را به همراه داشته باشند.

3. به دنبال استراتژی‌های بهینه سازی صدا باشید

از آنجا که جستجو با استفاده از صدا آسان‌تر از تایپ کردن عبارات است، افراد بسیاری تمایل دارند جستجو از طریق صدا را استفاده نمایند. متخصصان بازاریابی به دنبال پیدا کردن راه‌هایی هستند تا با استفاده از جستجو از طریق صدا مخاطبان خود را افزایش دهند. در صورتی که کلمات کلیدی مورد استفاده در بیزینس شما عبارات طولانی یا کلمات محاوره‌ای هستند شما نیز باید به دنبال استفاده از این روش باشید تا کاربر بتواند به راحتی از طریق صدا، کلمات و عبارات مورد نظرش را جستجو کند. افرادی که از این روش استفاده می‌کنند به احتمال بسیار قوی تمایل دارند به همان شیوه و روشی که صحبت می‌کنند عبارات مورد نظر را جست و جو کنند. بنابراین لازم است لیستی از موارد احتمالی که توسط کاربر و مخاطب هدف، سرچ می‌شود را آماده کنید. یکی از روش‌های مهمی که می‌توانید برای حدس زدن موارد جست و جو شده مورد توجه قرار دهید استفاده از ویژگی «people ask» گوگل است.

4. از لینک دهی در سایت استفاده کنید

لینک دهی محتوا در سایت، یکی از مطمئن راه‌ها برای بهینه سازی سئو است. ایجاد یک لینک به شما کمک می‌کند تعداد کاربران سایت را از طریق ارجاع‌هایی که در سایت دارید، افزایش دهید. تمرکز شما در استراتژی‌های ایجاد لینک باید به اتوریتی (authority) سایت معطوف شود. اتوریتی، شما را قادر می‌سازد در صفحاتی که در پاسخ به جستجوی کاربر نمایش داده می‌شود (SERP) نتایج بهتری را به دست آورید.

5. سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهید

در صورتی که سرعت بارگذاری سایت‌تان را افزایش دهید و به حد ایده‌آل برسانید، احتمال جذب و بازگشت مشتری را افزایش خواهید داد. اگر مشتری هنگام دسترسی به صفحه شما ناراضی باشد، احتمال سوق داده‌شدن او به سمت سایت رقبا افزایش می‌یابد. الگوریتم‌های گوگل برای تعیین رتبه سایت، سرعت بارگذاری سایت را فاکتوری مهم و قابل توجه می‌دانند. اگر صفحه شما به کندی بارگذاری می‌شود و سرعت پائینی دارد، تغییر سایز تصاویر در صفحه را مورد توجه قرار دهید، زمان پاسخدهی سرور را به حداقل کاهش دهید، به جای استفاده از هاست های ارزان قیمت به دنبال گزینه‌هایی باشید که روی ترافیک سایت و تقاضاهای هاست شما اثر مثبت بگذارند.
در صورتی که تکنیک‌های پیشنهادی را در سایت خود اجرایی کنید، می‌توانید مخاطبان بیشتری را جذب نمایید.

 

5 راه برای افزایش مخاطب با تکنیک های سئو در سال 2019

 

دلایل اهمیت پاسخگویی به نظرات مشتریان برای افزایش مخاطب

در تجارت آنلاین، هیچ چیز بدتری از این نیست که نظرات منفی برای شما ثبت شود.  نکته مهم برای جلوگیری از ثبت نظرات منفی نحوه برخورد و عملکرد شما در این خصوص است. بر طبق نظر سنجی‌هایی که انجام شده است می‌توان گفت کاربران به ثبت نظرات آنلاین بیش از ارائه نظر شفاهی باور دارند. برای آنکه بهتر متقاعد شوید در ادامه به دلایل اصلی و متقاعد کننده‌ای اشاره خواهد شد که نشان می‌دهد چرا باید به نظرات آنلاین در مورد بیزنیس خودتان پاسخ دهید.

1. پاسخدهی به نظرات آنلاین موجب بهینه سازی رتبه سئوی محلی می‌شود

امروزه همه کسب وکارها درصدد هستند لوکال سئوی خودشان را تقویت کنند تا بتوانند به تعداد مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی داشته باشند  و مشتری هدف را به راحتی جذب کنند. گوگل، در صفحه سیاست‌ها و قوانین مربوط به «My Business» اعلام می‌کند که رتبه بندی سئوی محلی تا حد زیادی به تعداد نظرات آنلاین بستگی دارد. به هر حال آنچه اهمیت دارد این است که نه تنها نظرات آنلاین مشتریان نقش مهمی را در رتبه بندی سئوی محلی شما دارد بلکه پاسخدهی شما به این نظرات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. زمانی که مشتریان بالقوه و احتمالی متوجه پاسخدهی شما به نظرات آنلاین شوند، بیزینس شما می‌تواند جایی در ذهن و قلب آنها پیدا کند.

2. پاسخدهی به نظرات آنلاین موجب شکل گیری اعتماد مشتری می‌شود

پاسخ دادن به نظرات مصرف کننده، بیزنس شما را پویا و قابل اعتماد نشان خواهد داد و مشتری، کسب و کار شما را با دید بهتری می بیند. ساخت رابطه‌ اعتماد محور با مشتری، اهمیت بالایی دارد. بنابراین اگر تمایل دارید مشتریان احتمالی را تحت تأثیر قرار دهید، استراتژی های خدمات مشتری را به گونه‌ای شکل دهید که پاسخدهی به نظرات مشتری از جایگاه ویژه‌ای در این استراتژی‌ها برخوردار باشد.

3. پاسخ دادن به نظرات مشتری موجب افزایش اعتبار شما خواهد شد

بیش از نیمی از مشتریان شما بر حسب پاسخی که شما به نظرات ثبت شده داده‌اید، تصمیم گیری خواهند کرد. چرا که نظرات آنلاین مصرف کنندگان پیشین نشان می‌دهد شما چه برخوردی با آنها داشته‌اید. آیا محصولات یا خدماتی که به آنها ارائه کرده‌اید خوب یا بد بوده‌اند؟ نظرات آنلاین ثبت شده و پاسخ‌های شما به این نظرات، پنجره‌ای است رو به مشتریان برای تصمیم گیری‌های آینده‌شان. استفاده از این فرصت، به شما برای ساخت اعتبار بیزینس‌تان کمک خواهد کرد. مشتریان تحت تأثیر برخورد و نحوه عملکرد شما قرار خواهند گرفت و این تصور برای آنها ایجاد خواهد شد که مشتری مداری مورد توجه و درصدر اولویت‌های بیزینس شما قرار دارد. کسب و کارهایی که واکنشی نسبت به نظرات آنلاین نشان نمی‌دهند خواه این نظرات مثبت یا منفی باشند در دید مشتری و مصرف کننده جایگاهی نخواهند داشت.

4. پاسخگویی به نظرات آنلاین، تصمیم گیری را برای مشتری آسان‌تر خواهد کرد

با ساخت رابطه اعتماد و افزایش اعتبار در ذهن مشتری، شانس فروش شما بیشتر خواهد شد. پروسه تصمیم گیری مشتری بر مبنای اعتماد و ارزش شکل گرفته، بنا می‌شود. بنابراین با پاسخ دادن به نظرات آنلاین این پروسه را برای مشتری آسان‌تر کنید و موفقیت فروش خودتان را تضمین نمایید. استفاده آسان از وبسایت و بی عیب و نقص بودن آن می‌تواند عامل دیگری برای جذب ترافیک بیشترباشد اما به هر حال تسهیل پروسه تصمیم گیری برای مشتری منجر به فروش بیشتر خواهد شد.

 

همین الان صاحب وبسایت شوید

 

5. استراتژی‌های خدمات مشتری خود را بهینه سازی کنید

مشتری در صورتی به سمت سایت شما جذب می شود که بتوانید او را تحت تأثیر قرار دهید و رضایت مشتری را جلب نمایید. استراتژی‌های مرتبط با خدمات مشتری نشان می‌دهد که مشتری چه قدر برای شما اهمیت دارد و چه بخشی از کسب و کار شما را شکل می‌دهند. پاسخدهی به مشتری را با ملایمت و مهربانی انجام دهید. از این طریق، می‌توانید اعتماد بیشتر مشتری را جلب کنید حتی اگر به طور شفاهی پاسخگوی مشتری باشید، مشتری که رضایتش جلب شده است خوشنامی و استراتژی های خوب و کارآمد خدمات مشتری شما را به دیگران منتقل خواهد کرد. ادامه این روند موجب تقویت بازاریابی و محبوبیت شما خواهد شد. ارائه نظر مشتری به صورت آنلاین بخش جدایی ناپذیر حضور بیزینس شما در فضای آنلاین است. در صورتی که واکنش و پاسخدهی درستی داشته باشید، می‌توانید نشان دهید که کسب و کار شما برای مشتری ارزش قائل می‌شود و هیچ چیزی مهم‌تر از به دست آوردن اعتماد مشتری نیست. بنابراین امید آن است که ترغیب شده باشید تا استراتژی پاسخ دهی به نظرات مشتری را مورد توجه قرار دهید و مشتری‌های بیشتری را به سمت کسب وکار خود جذب نمایید.