معیارهای افزایش رتبه در گوگل

معیارهای افزایش رتبه در گوگل

تمرکز بر کاربر برای بالا بردن رتبه گوگل

برای بازاریابی محتوا، مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که بر کاربر تمرکز کنید. نکته اصلی این است که اگر به دنبال کسب رتبه برتر در میان نتایج جستجوی گوگل هستید، باید محتوای منحصربفرد و بدون هیچگونه سیگنال کم کیفیت تولید کنید. بسیاری از کارشناسان سئو تمرکز را بر کاربر می‌گذارند که بهترین کار ممکن است. این کاری است که خود گوگل نیز انجام می‌دهد. گوگل رتبه‌های برتر را به محتوایی می‌دهد که برای کاربران مفید باشد. افرادی که مسؤول تولید محتوای سایتها هستند باید معیارهای مربوط به محتوای مفید را کاملاً درک کرده باشند زیرا محتوایی که برای کاربر رضایتبخش نباشد جایی در رتبه‌بندی گوگل ندارد. محتوای کم کیفیت می‌تواند تأثیر بسیار بدی بر موفقیت استراتژی‌های سئو داشته باشد. محتوای درون سایت باید بهینه سازی شود و این کار با استفاده از روش‌های آشنا انجام می‌گیرد هرچند در حال حاضر این روش‌ها با روش‌هایی که قبلاً در سئو به کار می‌رفتند تفاوت دارند.

 

با سایت ساز در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

 

بهینه سازی با هدف رضایت کاربر

برای ایجاد محتوای باکیفیت، باید بر کاربر تمرکز داشته باشید، سعی کنید نیازهای او را پاسخ دهید و در نتیجه، سایت شما نیز پیشرفت خواهد کرد. وقتی قصد نوشتن محتوای مناسب سئو داریم، باید متن را با هدف کاربرپسندی بهینه کنیم نه اینکه تنها به این نکته توجه کنیم که کاربر در سرچ گوگل چه کلماتی را تایپ می‌کند. وقتی فردی در گوگل به دنبال اطلاعات می‌گردد، گوگل او را به با کیفیت‌ترین ومرتبط ترین صفحات ممکن راهنمایی می‌کند. قبلاً این روند متفاوت بود و گوگل سایتهایی را پیشنهاد می‌داد که نزدیکترین کلیدواژه‌ها را با واژه جستجو شده در بر داشتند و کیفیت مطالب اهمیتی نداشت.
در حال حاضر گوگل به دنبال این است که درک بهتری از رفتارها و اهداف کاربران کسب کند. برای گول اهمیتی ندارد که عبارات جستجو را بازنویسی کند تا بدین وسیله صفحات با کیفیت را به کاربران نشان داده و به رضایت بالاتر کاربر برسد. البته بهینه سازی بر اساس هدف کاربر حتی به این روش هم کاری است که بسیاری از بازاریابان محتوا قبل از ظهور Google Hummingbird و بازنویسی جستجو انجام می‌دادند.
در حال حاضر گوگل بهتر می‌داند که محتوای صفحه چیست و برای کسب رضایت کاربر باید چه محتوایی ارائه شود و این کار را دیگر با استفاده از کلیدواژه‌ها انجام نمی‌دهد. گوگل دارای یک نمودار دانش است که با موجودیت‌های نامدار (named entity) پر شده است و در برخی موارد، گوگل برای معرفی نتایج جستجو از این نمودارها استفاده می‌کند. گوگل برای بازنویسی query به شیوه متنی روش‌های متفاوتی اعمال می‌کند. این کار بر اساس جستجوهای پیشین، مکانی که در آن جستجو را انجام می‌دهید، هویت شما و نحوه جستجو انجام می‌شود.

 

معیارهای افزایش رتبه در گوگل

 

آیا می‌توان تنها با نوشتن محتوای طبیعی به رتبه بالا دست یافت؟

بله. شما باید محتوای طبیعی داشته باشید اما اگر در مورد کلیدواژه‌ها اطلاعات ندارید، یا در موضوع مورد نظر تخصص ندارید، از بقیه عقب خواهید افتاد. شما می‌توانید تنها با نوشتن محتوای طبیعی به رتبه بالایی دست پیدا کنید. البته در این صورت، تعداد کلیدواژه‌هایی که در آنها رتبه کسب می‌کنید کمتر از آنهایی است که در صورت بهینه کردن صفحه به آنها می‌رسیدید. تعداد صفحاتی که به دنبال رسیدن به صفحات برتر هستند آنقدر زیاد است که نمی‌توانید بدون بهینه کردن صفحه از آنها سبقت بگیرید. طبیعتاً میزان متنی که‌ باید بنویسید، میزان تلاشی که باید صرف آن کنید، و رتبه نهایی شما به شهرت دامنه سایت شما بستگی دارد.

آیا برای کسب رتبه برتر در گوگل نیاز به متنهای زیاد است؟

هدف کاربر از جستجو از نظر سئوکاران در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرد :
•    معامله: کاربر به دنبال خرید، ثبت نام، یا عضو شدن است تا به هدفی که در سر دارند برسند.
•    اطلاعاتی: کاربر به دنبال یادگیری است.
•    رهیابی: کاربر می‌داند که به کجا می‌رود.
دستورالعمل‌های ارزیابی کیفیت گوگل این دسته‌ها را به موارد زیر تبدیل کرده است:
•    انجام دادن
•    دانستن
•    رفتن
تا وقتی که به کاربر کمک کنید به هدف اصلی‌اش برسد، می‌توانید این کار را با کمترین تعداد کلمات انجام دهید. شما برای کسب رتبه برتر در گوگل نیازی به تعداد کلمات بالا ندارید.

آیا قدمت دامنه در رتبه بندی گوگل مهم است؟

دامنه به تنهایی در تعیین رتبه سایتها نقشی ندارد. داشتن یک دامنه ده ساله که گوگل چیزی از آن نمی‌داند با داشتن یک دامنه کاملاً جدید فرقی نمی‌کند. در مقابل، سایتی که ده سال قدمت دارد ارزشمند است به شرطی که همیشه به آن ارجاع داده ‌شود و سایتهایی که به آن ارجاع می‌دهند، خود سایتهایی معتبر و قدرتمند باشند. اما قدمت وبسایت به تنهایی به عنوان یک عامل رتبه بندی اهمیت ندارد. سایتی که یک سال قدمت دارد و توسط سایتهای قوی به آن ارجاع داده می‌شود نسبت به سایت ده ساله‌ای که هیچ لینک و تاریخچه عملکردی ندارد، اگر ارزشمندتر نباشد، حداقل به همان اندازه ارزشمند است. شاید قدمت دامنه در کنار دیگرعوامل اهمیت داشته باشد.به نظرمی رسد که برای تمامی عوامل همین قاعده حاکم باشد یعنی همه عوامل در کنار هم به افزایش رتبه یک سایت کمک می کنند و در این زمینه، یک عامل به تنهایی دخیل نیست.

مجازات‌های گوگل برای لینکهای غیر طبیعی

در زمینه بهینه سازی وبسایت، باید در نظر داشته باشید که هر فعالیتی که در زمینه بالا بردن رتبه خود انجام می‌دهید ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. در حال حاضر، تیم اسپم گوگل در حال مقابله با سایتهایی است که از لینکهای غیر طبیعی و دیگر تاکتیک‌های فریب دهنده استفاده می‌کنند و اگر این سایتها را شناسایی کنند، مجازات‌های سختی را بر آنها اعمال می‌کنند. علاوه بر این، الگوریتم‌هایی طراحی شده‌اند که به منظور شناسایی انواع دیگر تاکتیک‌های فریب دهنده عمل می‌کنند. گوگل به دنبال این است که اطمینان حاصل کند نتایج سئوی کلاه سیاه دیرتر و در رتبه‌های پایین‌تری نمایش داده شوند. همچنین گوگل می‌خواهد جریانی را در صفحات نتایجش داشته باشد که بیشتر بر اساس مکان فرد جستجو کننده باشد و اینکه کدام کسب و کار از لحاظ مکانی به فرد جستجوکننده نزدیک‌تر است. شما در برخی حوزه ها نمی‌توانید به صورت مشروع تغییر ایجاد کنید تا رتبه خود را ارتقا دهید. اما این موضوع اهمیتی ندارد چون می‌توانید این تغییرات را در بسیاری حوزه های دیگر و به صورت کاملاً قانونی انجام دهید و رتبه خوبی در گوگل کسب نمایید. گوگل صدها معیار برای رتبه بندی دارد با سیگنالهایی که روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی سالانه تغییر می‌کنند.یافتن تمامی این معیارها کار سخت و حتی غیر ممکنی است. بسیاری از این معیارها مربوط به محتوای داخل سایت یا صفحه و بسیاری دیگر مربوط به خارج از سایت یا صفحه هستند. برخی از این معیارها بستگی به مکان فیزیکی شما و آنچه که قبلاً کاربران سرچ کرده‌اند دارد.

 

طراحی سایت اختصاصی مورد پسند شما با کسب و کار آنلاین

 

حسن شهرت سایت و تطابق محتوای آن با نیازهای کاربران

اگر سایت شما حسن سابقه داشته باشد، در نتیجه کار ارزیاب‌ها برای تحقیق در مورد حسن شهرت سایتتان راحت‌تر خواهد بود. اطلاعات مرتبط با شهرت سایتتان را به راحتی در دسترس ارزیاب‌های کیفی قرار دهید، زیرا بخش عمده فعالیت ارزیاب‌ها به قضاوت درباره شهرت سایت شما اختصاص دارد. همچنین باید نظرات " مستقل و آزادانه‌ای" که درباره کسب و کارتان داده می‌شود را تحت نظر داشته باشید، زیرا در صورتی که کاربران، نظرات منفی درباره ساییتان نوشته باشند، گوگل بر مبنای همین " منابع مستقل" اقدام به رتبه بندی سایت شما خواهد کرد. در صورت امکان صفحه‌ای که عملکرد مثبت شما را برجسته کرده است را در نظر بگیرید.گوگل " نظرات مثبت کاربران درباره یک سایت را معیار حسن شهرت" آن سایت در نظر می‌گیرد.  بنابراین به دنبال راهی قانونی برای گرفتن بازخوردهای مثبت از کاربران باشید. برای شروع، گوگل جای خوبی است.