اهمیت لینک نوفالو در سئو

اهمیت لینک نوفالو در سئو

تأثیر لینک‌های نوفالو بر سئو

لینک‌های نوفالو در سال 2005 معرفی شدند اما همچنان هم درک آنها و تأثیری که بر بهینه سازی سایت دارند برای برخی دشوار است و باعث سردرگمی می‌شود. برخی از کارشناسان سئو به طور کلی علاقه‌ای به استفاده از این لینک‌ها ندارند. اما با توجه به اینکه قوانین سئو در چند سال اخیر دچار تغییر و تحولات زیادی شده‌اند، نیاز است که تاکتیک‌های قدیمی و جدید سئو به خوبی بررسی و درک شوند.

 

با سایت ساز کسب و کار آنلاین صاحب وبسایت شوید

 

لینک نوفالو چیست؟

در الگوریتم رتبه بندی گوگل، لینک‌ها اهمیت اساسی دارند و مثل رأی اعتماد عمل می‌کنند. زمانی که شما به یک سایت لینک می‌دهید، به این معنی است که شما کیفیت این سایت را قبول دارید و به نفع آن رأی می‌دهید. اما اگر تمایل نداشته باشید که به نفع آن لینک رأی دهید، ویژگی نوفالو را به آن اضافه می‌کنید. یک لینک نوفالو لینکی است که کیفیت سایتی که به آن لینک می‌دهد را تأیید نمی‌کند. لینک‌های نوفالو در سال 2005 برای مبارزه با لینک‌های اسپم معرفی شدند. با این کار گوگل می‌تواند بین لینک‌های طبیعی و پولی تمایز قائل شود. این کار باعث می‌شود سایت‌هایی که متن‌های لنگری غیرطبیعی با استفاده از بک لینک ایجاد می‌کنند نتوانند رتبه بگیرند. از زمان معرفی لینک‌های نوفالو، بین سایتهای معروف خیلی محبوب شده است که به دلیل ترس از وب اسپم است که می‌تواند بر رتبه گوگل اثر منفی بگذارد. اما استفاده از لینک‌های نوفالو چه تأثیری بر سئو دارد؟ در این مقاله به بررسی این تأثیرات می‌پردازیم.

لینک نوفالو باعث جلب اعتماد گوگل می‌شود

داشتن این لینک‌ها باعث می‌شود که گوگل متوجه حضور شما بشود. حتی اگر داشتن لینک‌های نوفالو دلیل خاصی نداشته باشد، با این کار به گوگل یادآوری می‌کنید که سایت شما وجود دارد. تقریباً همه کسب و کارها یک بودجه بازاریابی دارند که با استفاده از آن می‌توانند تبلیغات خریداری کنند تا موقعیت خود را در بازار تقویت کنند. لینک‌های نوفالو محتوای تبلیغات شما را به گوگل توضیح می‌دهد و گوگل را به سمت متن لنگری هدایت می‌کند. این کار به گوگل کمک می‌کند مفید بودن سایت شما را بسنجد. با این کار، گوگل پروفایل‌های بک لینک غیرطبیعی را شناسایی کرده و در مقابل به لینک‌های طبیعی اعتبار می دهد. به طور کلی، لینک نوفالو بین شما و گوگل اعتماد برقرار می‌کند. اگر سایتی لینک نوفالو نداشته باشد، از سوی گوگل به عنوان غیرطبیعی شناخته می‌شود.

ایجاد آگاهی در مورد کسب و کار

لینک‌ها برای ایجاد و افزایش آگاهی در مورد برند و کسب و کار شما لازم هستند. لینک سازی شباهت زیادی به شبکه سازی آنلاین دارد که برای افزایش ترافیک وبسایت اهمیت حیاتی دارد. لینک‌ها مهر تأییدی بر مطالبی هستند که شما در سایت خود قرار می‌دهید و به شما کمک می‌کنند جزییات بیشتری را در اختیار مخاطبان قرار دهید. با استفاده از لینک‌ها می‌توانید مخاطبان را به سمت کالا یا خدمات مد نظر خود هدایت کنید. لینک‌های نوفالو برای این منظور خیلی مفید هستند. آگهی از برند نیازمند یک لینک است که دیده می‌شود اما لزوماً توسط مخاطبان دنبال نمی‌شود. به عنوان مثال، لینک‌های زیادی در فیسبوک و توییتر مشاهده می‌شوند که عناوین بسیار جذابی دارند. این باعث می‌شود که کاربران این صفحات را دنبال کنند بدون اینکه نیاز به خواندن کل مطلب داشته باشند. با این کار می‌توانید در ذهن مخاطب تأثیری ایجاد کنید که دوباره به صفحه شما بازگشته و مطالب آن را دنبال کند.

ذکر نام برند در لینک نوفالو

برای گوگل، لینک‌های نوفالو مانند لینک‌های ضمنی عمل می‌کنند چون این لینکها همیشه با نام برند همراه هستند. به همین دلیل، بعد از نام برند، بهترین مکان برای داشتن لینک‌های واقعی هستند. ممکن است میزان تأثیر این لینک‌ها مشخص نباشد اما مطمئناً می‌توان گفت که ضرری برای برند شما ندارند. در مورد سرچ محلی، لینک‌های نوفالو مفید هستند. به ویژه اگر نام، آدرس و شماره تلفن شرکت خود را ذکر کرده باشید، این لینک‌ها به رتبه موتور جستجوی سایت شما کمک می‌کنند.
داشتن لینک در هر سایتی ضروری است. همچنین داشتن لینک نوفالو به نداشتن هیچ لینکی نیز مطمئناً برتری دارد. داشتن لینک‌های نوفالو می‌تواند به شناخته شدن برند شما و ذکر نام شما در سایت‌های معتبر کمک کند. این امر به نوبه خود منجر به جذب پست‌های مهمان شود. در نهایت هم به جذب کاربران بیشتر در سایت شما کمک می‌کند. داشتن بک لینک در یک سایت مناسب در جای درست می‌تواند به افزایش ترافیک و آگاهی از برند شما منجر شود. از آنجا که مشتریان بالقوه اهمیتی به نوع لینک‌ها نمی‌دهند و بیشتر به چیزی تمرکز دارند که نیازها و انتظاراتشان را برآورده کند، این نوع لینک‌ها می‌تواند به جذب مشتری برای کسب و کار شما کمک کند.

 

اهمیت لینک نوفالو د سئو سایت

 

معیارهایی غیر از گوگل

به خاطر داشته باشید که گوگل تنها مرجع مهم نیست. به عنوان مثال الکسا و PageRank نیز از جمله معیارهای مهم هستند که فاکتورهایی را می‌سنجند که ممکن است گوگل آنها را در نظر نگیرد. یکی از این فاکتورها لینک‌های نوفالو هستند. بنابراین اگر به صورت کورکورانه آنچه که دیگران می گویند را دنبال کنید نمی‌تواند کمکی به افزایش رتبه سایت شما کند. بنابراین علاوه بر گوگل باید دیگر معیارهای مهم را نیز در نظر بگیرید.

بک لینک‌های نوفالو طبیعی هستند

گوگل سردمدار دنیای آنلاین است. به ویژه وقتی به دنبال قدرت بخشیدن به برند خود در فضای آنلاین هستید و می‌خواهید کمپین سئوی خود را اثربخش سازید باید به نیازهای گوگل توجه کنید. داشتن لینک‌های نوفالو در یک سایت واقعی بسیار مهم است. همچنین بهترین کار این است که بین لینک‌های نوفالو و dofollow تعادل برقرار کنید. اگر تنها بر داشتن لینک‌های dofollow تمرکز کنید، گوگل آن را باور نمی‌کند. از سوی دیگر، تنها داشتن لینک‌های نوفالو و میانبرها هم مطمئناً تأثیری ندارد. بنابراین ایجاد ترکیبی متعادل از هر دو این لینکها بهترین استراتژی است. این نشان می‌دهد که شما قوانین بازی را بلد هستید و آنها را رعایت می‌کنید.

از سایت‌های قدرتمند به نفع خود استفاده کنید

ارزش لینک (link juice) برای کارشناسان سئو اصطلاحی شناخته شده است که به معنای ارزش ایجاد شده توسط لینک‌های زیاد است. دلیل اهمیت ارزش لینک این است که الگوریتم‌های موتورهای جستجو هر روز پیچیده‌تر می‌شوند. تأثیر مکان و تعداد لینک‌های نوفالو بر رتبه کل سایت نیز امری اثبات شده است. این موضوع در رابطه با سایت‌های قدرتمند اهمیت بیشتری دارد. داشتن لینک نوقالو مانند کاشتن یک دانه است که در آینده به ثمر خواهد نشست. داشتن تعداد مناسبی لینک نوفالو از سایتهای قدرتمند مانند یک راه مخفی است که در آینده به نفع سایت شما تمام می‌شود.

افزایش ترافیک با استفاده از لینک نوفالو

یکی ازمهمترین اهداف سئو این است که ترافیک سایت را افزایش دهد. بااین حال، اگر بتوان راهی پیدا کرد که ترافیک سایت را بالا برد اما تأثیری بر سئو نداشته باشد نیز می‌تواند مفید باشد. یکی از راههای انجام این کار لینک سازی است. به این ترتیب، یک لینک نوفالو تبدیل به لینک dofollow می‌شود که درنهایت به بهبود رتبه سایت منجر می‌شود.

 

در هزینه های خود صرفه جویی کنید

 

مزیت‌های لینک نوفالو برای سئو

در نهایت، علاوه بر مطالبی که ذکر شد، باید این نکات را در نظر داشته باشید:

  • در نوشتن لینک‌های نوفالو، کلیدواژه‌ها، متن لنگری و سئو اهمیت دارند. شما باید لینک‌ها را به گونه‌ای ایجاد کنید که جذاب، شفاف و تشویق کننده باشند تا کاربر تمایل داشته باشد آنها را بررسی کند و به سایت شما مراجعه نماید.
  • واجب است که نام برند خود را در لینکهای نوفالو ذکر کنید. این کار می‌تواند قدرت سایت شما را بالا ببرد و در فضای آنلاین بیشتر دیده شوید. مهم‌ترین نکته این است که کاربران ترغیب شوند نام برند شما را سرچ کنند.
  • لینک‌های نوفالو در شبکه‌های اجتماعی دارای بیشترین تأثیرگذاری هستند. به این دلیل که در این شبکه‌ها، فاکتورهای رتبه بندی گوگل نقشی ندارند. همچنین می‌توانید از افرادی که در فضای مجازی شناخته شده‌اند نیز استفاده کنید و به صفحات آنها لینک نوفالو بدهید.

در نهایت، لینک سازی وسیله‌ای است برای گرفتن ترافیک ارجاعی. مهم‌ترین بک لینک‌ها آنهایی هستند که به صورت طبیعی گرفته شده باشند. اما بک لینک‌های نوفالو نیز بدون اثر نیستند. هر سایتی باید در استراتژی کلی آنلاین خود،آنها را در نظر بگیرد.