فروشگاه اینترنتی پوشاک

فروشگاه اینترنتی پوشاک

ویژگی‌های خرید آنلاین چیست؟

خرید آنلاین به فرایند خرید کالا و خدمات از فروشندگان اینترنتی اطلاق می‌شود. از زمان ظهور شبکه جهانی وب، فروشندگان به دنبال فروش محصولات خود به کاربران اینترنت بوده‌اند. خریداران می‌توانند از فروشگاههای اینترنتی دیدن کرده و به راحتی از منزل، خرید خود را انجام دهند. مشتریان طیف وسعی از کالاها را در اینترنت خریداری می‌کنند. در واقع، مردم می‌توانند از شرکتهای اینترنتی هر نوع کالایی را خریداری نمایند. کتاب، لباس، لوازم خانگی، اسباب بازی، سخت‌افزار و بیمه درمانی تنها چند نمونه از صدها محصولی است که مشتریان می‌توانند به صورت آنلاین خریداری کنند. بسیاری از مردم، خرید آنلاین را انتخاب می‌کنند چون راحت است. به عنوان مثال، وقتی فردی در یک فروشگاه فیزیکی خرید می‌کند، باید با ماشین به فروشگاه برود، جای پارک پیدا کند و کل فروشگاه را بگردد تا محصولاتی که می‌خواهد را پیدا کند. پس از پیدا کردن محصولات موردنظر، فرد باید در صف بایستد تا بتواند هزینه را پرداخت کند. درمقابل، خرید آنلاین به مشتریان امکان می‌دهد تا ازاین معایب دوری کنند. برای خرید آنلاین، فرد وارد وبسایت می‌شود و محصولاتی که دوست دارد را انتخاب می‌کند. محصولات وارد یک سبد خرید مجازی می‌شوند و در آن می‌مانند تا زمانی که فرد آماده پرداخت شود. خرید اینترنتی را می‌توان در هر زمان و مکان و موقعیتی انجام داد. فروشگاههای آنلاین هرگز بسته نمی‌شوند،آنها 24 ساعته باز هستند.

 

ایده از شما، ساخت سایت از ما


علیرغم راحتی خرید اینترنتی، هنوز هم برخی افراد ترجیح می‌دهند که این کار را انجام ندهند. برخی افراد هنوز شیوه سنتی خرید، رفتن به مراکز خرید و دیدن مغازه‌های مختلف را ترجیح می‌دهند. آنها دوست دارند محصول مورد نظر را در دست بگیرند، آن را لمس کنند و با دیگران تعامل داشته باشند. اما در مقابل، طرفداران خرید آنلاین بیش از اینکه نگران لمس کردن محصول و برقراری روابط اجتماعی باشند، به راحتی و سرعت خرید می‌اندیشند. برخی افراد از خرید اینترنتی هراس دارند چون می‌ترسند اطلاعات مربوط به حساب بانکی آنها در معرض خطر قرار گیرد. اما با وجود روش‌های امنیتی زیادی که برای جلوگیری از این کار در نظر گرفته شده است، می‌توان از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمود. یکی دیگر از نگرانی‌های مشتریان این است که ممکن است کالایی که خریداری می‌کنند دقیقاً مطابق با عکس آن در وبسایت نباشد. این وظیفه فروشنده است که تا آنجا که می‌تواند از راههایی استفاده کند که مشتری از کیفیت و تطابق کالا با عکس آن مطمئن و ترغیب به خرید جنس مورد نظر شود.

مزایای خرید آنلاین

راحتی

در مقایسه با فروشگاههای فیزیکی که ساعات کاری ثابتی دارند، خریداران اینترنتی می‌توانند در هر زمانی از شبانه روز خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهند. افرادی که به ویژه از این نحوه خرید سود می‌برند شامل مادرانی است که فرزند کوچک دارند و افرادی که نمی‌توانند از منزل خارج شوند. یک دلیل ساده دیگر برای خرید اینترنتی زمانی است که وضعیت آب و هوا، مناسب برای بیرون رفتن نیست.

مقایسه قیمت‌ها

وقتی از یک فروشگاه فیزیکی خرید می‌کنید، مجبورید قیمتی که فروشنده بر روی یک آیتم خاص گذاشته است را قبول کنید و انتخاب چندانی ندارید. اما در خرید اینترنتی اینگونه نیست. شما این امکان را دارید که از چندین وبسایت و فروشنده مختلف قیمت بگیرید و بهترین قیمت را برای محصول مورد نظر پیدا کنید.

تنوع

درفروشگاه‌های فیزیکی، فضای قفسه‌ها محدود است و فروشندگان نمی‌توانند به گونه‌ای که خودشان می‌خواهند و مد نظر خریدار است، کالاهای مختلف با تنوع زیاد را عرضه نمایند. به همین دلیل، در فروشگاههای فیزیکی تنوع کالا زیاد نیست و اگر فردی به دنبال تنوع باشد، باید از فروشگاههای مختلف دیدن کند. اما در خرید آنلاین این مشکل وجود ندارد. شما اگر محصولی را در یک فروشگاه آنلاین پیدا نکنید، به راحتی به یک وبسایت دیگر سر می‌زنید. این برای مشتری، قدرت محسوب می‌شود.

دسترسی آسان به نظرات دیگر مشتریان

شما برای هر چیزی که بخواهید به صورت آنلاین خریداری کنید، به راحتی می‌توانید به نظرات دیگر مشتریان در مورد محصول مورد نظرتان دسترسی داشته باشید. در این صورت شما می‌توانید یک خرید آگاهانه‌تر انجام دهید.

 

فروشگاه اینترنتی پوشاک

 

خرید بدون فشار فروشنده

همه ما تجربه خرید تحت فشار فروشنده را داریم حتی زمانی که خیلی مشتاق به خرید جنس مورد نظر نبوده‌ایم. در خرید آنلاین این مشکل وجود ندارد.

این‌ها از جمله مواردی بود که باعث شده‌اند خرید آنلاین روز به روز گسترش یافته و همه فروشندگان و صاحبان کسب و کار را به سمت فروش در فضای آنلاین سوق دهد. اما اگر شما یک فروشنده باشید و بخواهید فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید، از کجا باید شروع کنید؟ در اینجا ما توضیحی برای شما ارائه می‌دهیم.

چگونه یک فروشگاه آنلاین تأسیس کنیم؟

راه اندازی یک فروشگاه آنلاین کار سختی نیست؛ حداقل به شما اطمینان می‌دهیم که از راه اندازی فروشگاه فیزیکی راحتترو ارزان‌تر است. مواردی که در طراحی وبسایت اهمیت دارند این است که صفحات سایت جذاب باشند و ابزارهای مختلفی برای مدیریت حسابداری، رسیدگی به سفارشات، پرداخت و دیگر عملیات اداری داشته باشید. همچنین باید این فعالیت‌ها یکپارچه باشند تا مطمئن شوید همه آنها به خوبی و درستی کار می‌کنند. محصولاتی که مشتریان می‌توانند در اینترنت خریداری کنند می‌تواند شامل این دسته‌ها باشد:

  • کالای فیزیکی: مانند سخت افزار و نرم‌افزار کامپیوتر، کتاب، سی دی، لوازم ورزشی و غیره. این نوع کالاها اصلی‌ترین نوع کالای به فروش رسیده در اینترنت به شمار می‌روند.
  • محصولات دیجیتال: مانند مقالات خبری آنلاین، مجلات آنلاین، نرم‌افزارهای قابل دانلود وغیره.
  • معاملات: شامل بسیاری خدمات مانند رزرو بلیط، اجاره ماشین، رزرو هتل و غیره.
  • سرگرمی و ارتباطات: مانند فیلم، بازی و چت آنلاین
  • محصولات دیگر نسبت به محصولات فیزیکی دارای بازار چندانی نیستند اما در حال گسترش می‌باشند.
  • سه ضلع خرید آنلاین: خریدار، فروشنده و طرف سوم
  • مشتری: تعداد مشتریان آنلاین به سرعت در حال افزایش است. اگر مردم از امنیت داده‌های حساب خود مطمئن باشند، سریع‌تر و راحتتر به خرید آنلاین توجه خواهند نمود.
  • فروشندگان: دو نوع فروشنده آنلاین وجود دارد. نوع اول فروشگاهی است که تنها یک نوع کالا را به فروش می‌رساند مانند یک داروخانه آنلاین. نوع دوم که مثل مرکز خریدهای فیزیکی است و چندین فروشگاه مختلف را برای دسته بندی‌های مختلف در اختیار دارد. هر دسته کالا امکانات و استراتژی های مدیریتی خود را دارد.
  • طرف ثالث: شرکت‌های کارت اعتباری و بانکها در این دسته قرار می‌گیرند. از آنجا که خرید در اینترنت نیاز به استفده از کارت اعتباری یا بانکی دارد، طرف ثالث نقش عمده‌ای در این زمینه ایفا می‌کند. بسیاری از بانکها و شرکتهای کارت اعتباری مشتریان را به خرید آنلاین ترغیب می‌کنند.

هزینه‌ها و درآمد فروش آنلاین

به طور کلی، هزینه‌های فروش آنلاین از فروش فیزیکی کمتر هستند چون نیازی به پرداخت هزینه برای مکان فیزیکی نیست. در مورد درآمد، سه منبع عمده وجود دارد: فروش محصول، هزینه عضویت و تبلیغات.

 

صاحب وب سایت شوید

 

فروش محصول

درآمد حاصل از فروش آنلاین در مواردی قابل مقایسه با فروش فیزیکی نیست. یکی از مهمترین مواردی که به فروش آنلاین کمک می‌کند این است که مشتریان شما محدود به شهر محل سکونت شما نیستند. شما از همه شهرها و حتی کشورها می‌توانید مشتری داشته باشید. همجنین می‌توانید محصولات خود را به قیمت کمتری عرضه نمایید. به همین دلایل است که بسیاری از فروشندگان سنتی در حال گسترش فعالیتهای خود در فضای آنلاین نیز می‌باشند.

هزینه عضویت

خرید اطلاعات در فضای اینترنت یک نوع از خرید اینترنتی محسوب می‌شود. اما فرهنگ اینترنت ذاتاً بر این استوار است که اطلاعات باید مجانی و آزادانه در اختیار مخاطب قرار گیرد. با این وجود بسیاری از پیشگامان این عرصه ثابت کرده‌اند که اگر اطلاعات درست و موثق در دست داشته باشند، مردم حاضرند برای دسترسی به آن اطلاعات هزینه پرداخت کنند. مثلاً بسیاری از روزنامه ها در قبال دریافت حق عضویت از خوانندگان، نسخه دیجیتال روزنامه را در اختیار آنها قرار می‌دهند.

تبلیغات

تبلیغ کنندگان در وبسایتهای خرید آنلاین شانس بیشتری برای جذب مشتری دارند. بعلاوه، وقتی مشتری بر روی یک آگهی کلیک می‌کند و به صفحه محصول مورد نظر هدایت می‌شود، تبلیغات تبدیل به خرید می‌شود. به همین دلیل، تبلیغ کنندگان تمایل دارند که برای تبلیغ در وبسایتهای خرید آنلاین هزینه بیشتری بپردازند.