7 روش موثر بازاریابی دیجیتال در سال 2020

7 روش موثر بازاریابی دیجیتال در سال 2020

روش‌های بازاریابی اینترنتی

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین روش‌های بازاریابی دیجیتالی در سال 2020 آشنا کنیم. امیدواریم با به‌کارگیری آنها بتوانید کسب‌و‌کار خود را بیش از گذشته رونق دهید.

 

طعم شیرین طراحی سایت

 

1- مدیریت برند معتبر و مشارکت کاربران

در سال 2020 و پس از آن، مصرف‌کنندگان در مرکز فعالیت‌های بازاریابی دیجیتال قرار دارند. این موضوع شامل مدیریت برند شرکت می‌شود. برندینگ، شاخه‌ای از بازاریابی است که هدف آن به جا گذاشتن تاثیری مثبت از برند شرکت در بین افکار عمومی است. سال 2020 کلید واژه‌ای که به تمام فعالیت‌های برندینگ سمت و سو می‌دهد، «authenticity» به معنی اعتبار است. مردم جامعه به طور طبیعی دید خوش بینانه ای نسبت به تبلیغات ندارند و به همین خاطر روز به روز بیشتر به دنبال پیدا کردن شرکت‌های معتبر هستند. تبدیل شدن به برندی که دیگران نظر مثبتی نسبت به آن داشته باشند، مزایای بی شماری دارد که یکی از آنها افزایش فروش است.

2- بهینه کردن سایت برای جست و جوی صوتی

هر روز، حدود 5/3 میلیارد جست و جود در گوگل انجام می‌شود. از این بین، یک سوم آن به صورت صوتی انجام می‌گیرد. این کار عمدتاً از طریق دستیارهای شخصی مثل Alexa و Bixby صورت می‌گیرد. انتظار می‌رود که این عدد تا سال 2020 به حدود 50 درصد برسد. با توجه به این ارقام می‌توان نتیجه گرفت که اگر سایت خود را برای جست و جوی صوتی بهینه نکنید، بخش عمده‌ای از کاربران خود را از دست خواهید داد. با توجه به این که گوگل فناوری تشخیص صدای خود را ارتقا داده است، روش جست و جوی صوتی در سال‌های اخیر، پیشرفت کرده است. علت محبوبیت این سیستم در میان مردم را می‌توان سادگی و استفاده آسان از آنها دانست. کافی است دکمه‌ای را فشار دهید، مطلب مورد نظرتان را بگویید و نتیجه را مشاهده کنید. یکی از ویژگی‌های جست و جوهای صوتی این است که تنها چند نتیجه به کاربر ارائه می‌کنند. اگرچه به سختی می‌توانید سایت خود را در چنین جست و جوهایی بگنجانید، اما در عوض نرخ تبدیل بالایی به دست آورید. بنابراین لازم است سایت خود را بهینه کنید تا در نتیجه جست‌و‌جو به کاربران نمایش داده شود.

 

روشهای موثر بازاریابی دیجیتال در سال 2020

 

3- ارائه محتوا و استراتژی برای میکرولحظه ها

تلفن‌های هوشمند و اتصال دائمی به اینترنت، یک بار برای همیشه رفتار مصرف کنندگان را تغییر داده است. یک چنین تحولی را می‌توان در قالب میکرو لحظه‌ها یا micro-moments مشاهده کرد. این اصطلاح را گوگل ابداع کرده است. برای بهره مندی از مزیت چنین گرایشی، باید بررسی کنید شرکت شما از کدام میکرو لحظه‌ها می‌تواند برای جذب کاربر استفاده کند و سپس استراتژی‌های ارتباطی متناسب با آن را ایجاد کند.

4- بازاریابی با محتوای خلاقانه و شخصی‌ شده

در بازاریابی دیجیتالی، تولید محتوای با کیفیت، همچنان یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای جذب مشتری و فروش محصول به او است. تفاوتی که بین سال 2020 با سال‌های قبل از آن وجود دارد این است که مشتریان به دنبال محتوای سطحی نیستند. کاربران در این سال، خواهان محتوای کاملاً تخصصی و متمرکز هستند. تاثیرگذاری فوق العاده این نوع محتوا در طول ماه‌های گذشته نیز ثابت شده است. گرایش کاربران در سال 2020 به سمت محتوایی است که ویژگی‌های هر کدام از مصرف کنندگان در آن مورد توجه قرار داده شده باشد و تجربه‌ای کامل، چند کاناله و شخصی به آنها ارائه دهد. از نمونه این محتوا می‌توان به ایمیل سفارشی اشاره کرد. این نوع ایمیل، از محتوای کاملاً خلاقانه برخوردار بوده و صرفاً به مشکل خاص مشتری می‌پردازد. این اقدام باعث افزایش نرخ تبدیل مشتری بالقوه به مشتری واقعی و در نتیجه افزایش فروش خواهد شد.

 

روشهای موثر بازاریابی دیجیتال در سال 2020

 

5- استفاده از اینفلوئنسرهای محلی برای استراتژی بازاریابی

استفاده از اینفلوئنسرها در بازاریابی‌های دیجیتال در حال افزایش بوده و تاثیرگذار بودن آن مشخص شده است. در اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی افراد تاثیرگذار، افرادی به کار گرفته می‌شوند که محصول یک شرکت یا تولیدکننده را استفاده کرده‌اند. آنها سپس نکات مثبتی که در محصول مشاهده کرده‌اند را به فالورها اعلام می‌کنند. در صورتی که کسب‌و‌کار شما محلی است، در سال 2020 می‌توانید به شراکت طولانی مدت با اینفلوئنسرهای محلی جهت فروش محصول یا خدمات خود فکر کنید. به این منظور به سراغ پادکست‌ها، کانال‌های یوتیوب و افرادی بروید که میزان تعامل یا در اصطلاح اینگیجمنت آن‌ها با مخاطبان شما زیاد است. در ادامه فهرستی از مهمترین افراد تاثیرگذار یا اینفلوئنسر را در حوزه فعالیت خود پیدا کنید و برای شناخت آنها، درک موقعیتشان و سطح تعاملی که با فالورها دارند، وقت بگذارید.

 

روشهای موثر بازاریابی دیجیتال در سال 2020

 

6- پخش ویدئوی زنده در شبکه‌های اجتماعی

استفاده از محتوای ویدئویی در بازاریابی دیجیتالی، به یک اصل مهم تبدیل شده است. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته، 72 درصد از شرکت‌هایی که شروع به استفاده از محتوای ویدئویی برای بازاریابی دیجیتالی کرده‌اند، شاهد افزایش نرخ تبدیل خود یعنی بالا رفتن تعداد مشتریان واقعی بوده‌اند. یکی از تحولاتی که سال 2020 در زمینه تولید محتوای ویدئویی شاهد خواهیم بود، افزایش پخش زنده ویدئو در شبکه‌های اجتماعی برندها است. در این رابطه می‌توانید از ابزارهایی مثل YouTube Live، Facebook Live، Instagram Live و پلتفرم‌هایی مثل Twitch، LiveStreaming و غیره استفاده کنید.

 

ایده های پولساز شما

 

7- استفاده از چت بات ها برای خدمات رسانی به مشتریان

رشد و توسعه فناوری، بر آینده و روند فعالیت بسیاری از کسب‌و‌کارها تأثیر گذاشته است. بازاریابی دیجیتالی نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد. در سال 2020 قرار است، شاهد ظهور امکانات مختلفی در زمینه بازاریابی باشیم که مهمترین آن چت بات ها هستند. این ربات‌ها، به روشی با مخاطب وارد تعامل می‌شوند که پشتیبان انسانی قادر به انجام آن نخواهد بود. چت بات ها سرعت بیشتری دارند و می‌توانند به صورت فردی به مخاطبان خدمت رسانی کنند. برخی از آنها حتی شخصیت و شوخ طبعی مخصوص خود را دارند. اولین گام برای استفاده از چت بات ها در بازاریابی دیجیتالی این است که مشخص کنید آیا می‌خواهید از برنامه‌ای منحصر به فرد برای کسب‌و‌کار خود استفاده کنید یا برنامه‌های موجود در بازار را به کار خواهید برد. این انتخاب بستگی به میزان بودجه شما برای تهیه این ابزار و پیچیدگی تعامل مخاطب با چت بات دارد.

همانطور که مشاهده کردید، ترندهای بازاریابی دیجیتال در سال 2020، نیازمند آمادگی و به روز رسانی ابزارها است.