چرا باید از نرم افزارهای بازاریابی استفاده کنیم؟

چرا باید از نرم افزارهای بازاریابی استفاده کنیم؟

کاربرد نرم‌افزارهای بازاریابی برای کسب و کارها

جذب و حفظ مشتری به مهمترین اولویت همه بیزینس‌های کوچک تبدیل شده است. به این دلیل که مشتریان دیگر تنها به قیمت و محصول نگاه نمی‌کنند. بلکه آنها وفاداری خود را به شرکت‌هایی می‌دهند که به آنها خدمات رضایتبخش ارائه دهند. در واقع، طبق آمار ارائه شده در سال 2019، هشتاد و شش درصد مشتریان حاضرند برای دریافت خدمات بهتر، هزینه بیشتری پرداخت کنند. برای انجام این کار، ایده‌های بازاریابی برای کسب‌وکارهای کوچک به وجود آمده‌اند. بازاریابی شامل چندین فرایند است که شامل جمع آوری داده‌ها، تحلیل بازار، مدیریت کمپین‌ها و بسیاری موارد دیگر می‌شود. اما این نوع از استراتژی‌های بازاریابی برای کسب‌وکارهای کوچک، نیازمند زمان، انرژی و نیروی کار بسیار زیادی است که در نهایت باعث به هدر رفتن منابع بسیار و سود اندک می‌شود. به همین دلیل است که پلتفرم‌های نرم‌افزاری بازاریابی در سالهای اخیر ایجاد شده‌اند. در طول زمان، ثابت شده است که نرم‌افزارهای بازاریابی در بهبود کمپین‌های تبلیغاتی، افزایش جذب مشتری، افزایش فروش و نرخ تبدیل بسیار تأثیرگذار هستند.

 

سایت خود را به سادگی طراحی نمایید

 

دلایل استفاده از نرم‌افزارهای بازاریابی

نرم‌افزارهای بازاریابی یک سیستم و اپلیکیشن جامع وب هستند که به بیزینس‌ها کمک می‌کنند در صحنه رقابت باقی بمانند و آنها را قادر می‌سازند تا به تقاضای مشتریان پاسخ گویند. در اینجا به دلایل استفاده از این نرم‌افزارها اشاره می‌کنیم.

نرم ‌افزارهای بازاریابی، بهره‌وری را افزایش می‌دهند

نرم‌افزارهای بازاریابی به بیزینس‌ها این امکان را می‌دهند تا کارهای روزمره را که زمان‌بر هستند اتوماتیک‌سازی کنند؛ کارهایی مانند نظم دادن به داده‌ها، ارزیابی و بهبود کمپین‌ها. انجام مراحل درست در اتوماتیک‌سازی بازاریابی از بروز خطای انسانی جلوگیری می‌کند. این نرم‌افزارها یک جریان کاری ساده و روان را برای کل فرایندهای بازاریابی فراهم می‌آورند. اینگونه، نیروی کار می‌تواند به مسئولیت‌های دیگر خود در حوزه بازاریابی که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند رسیدگی کند.

 

چرا باید از نرم افزارهای بازاریابی استفاده کنیم؟

 

نرم‌افزارهای بازاریابی تجربه مشتری را بهبود می‌بخشند

این نرم‌افزارها بیزینس شما را قادر می‌سازند تا تعاملات شخصی‌سازی شده با مشتریان خود داشته باشید و با مشتریان بالقوه روابطی ایجاد کنید که به مشارکت مؤثر مشتریان بینجامد. نرم‌افزار می‌تواند هرگاه که مشتری یک محصول را جستجو می‌کند کمپین‌های ایمیلی را برای او ارسال کند. این کمپین‌ها می‌توانند مشتریان را راهنمایی کنند تا محصولاتی را بخرند که ممکن است نیاز داشته باشند، که این کار در دنیای بازاریابی اهمیت حیاتی دارد.

نقش نرم‌افزارهای بازاریابی در حفظ مشتری

نرم‌افزار بازاریابی اطلاعات ارزشمندی را در مورد مشتریان ارائه می‌دهد. با این کار، شما می‌توانید نیازها و تصمیمات مشتریان را پیش‌بینی کنید و بدون هدر دادن زمان، سریعاً عمل کنید. این نرم‌افزارها به استراتژی‌های وفاداری و حفظ مشتری نیز کمک می‌کنند مانند دریافت بازخورد و نظر، ارائه پیشنهادات ویژه به مشتریانی که بیشتر از همه خرید می‌کنند و ارسال کمپین‌های ایمیلی برای مشتریانی که از شما دور شده‌اند.

نظارت بر کانال‌های بازاریابی با استفاده از نرم‌افزار

شما می‌توانید تمامی کانالهایی که از طریق آنها با مشتریان بالقوه و کنونی خود تعامل دارید را نظارت کنید. می‌توانید در مورد ترجیحات مشتریان از ایمیل‌ها و رسانه‌های اجتماعی داده‌های قابل سنجش و اطلاعات دقیق دریافت کنید. می‌توانید چندین برنامه را در یک پلتفرم مرکزی با هم تلفیق و هماهنگ کنید. دیگر نیازی ندارید که از یک سیستم به سیستم دیگر بروید تا بتوانید کمپین‌ها را اجرا کنید. علاوه بر این، نرم‌افزار به شما اجازه می‌دهد کمپین‌های خود را ورای محدودیت‌ها رشد و توسعه دهید. می‌توانید یک مجموعه جامع از کمپین‌ها را داشته باشید تا در کل زنجیره فرایند خرید، درآمد خود را افزایش دهید. نرم‌افزار همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا مشتریان خود را طبقه‌بندی کنید و کمپین بازاریابی مناسب را برای هر گروه از مشتریان شناسایی کنید.

 

چرا باید از نرم افزارهای بازاریابی استفاده کنیم؟

 

ایجاد گزارش‌های دقیق با استفاده از نرم افزارهای بازاریابی

با استفاده از نرم‌افزارهای بازاریابی، کاربران می‌توانند گزارشات دقیق از پیگیری و نظارت بر تمامی کانال‌ها ایجاد کنند. این گزارشات می‌توانند به شکل داده‌های آماری یا گرافیکی ارائه شوند تا رشد بیزینس و کمپین‌ها را ارزیابی کنید. همچنین می‌توانید اثربخشی کمپین‌ها را اندازه‌گیری کنید و ببینید کدام حوزه‌ها نیاز به اصلاح و بهبود دارند و تغییرات مناسب را اعمال کنید. به این طریق، تیم‌های فروش و بازاریابی می‌توانند از داده‌ها سود ببرند.

دسته بندی مشتریان با استفاده از نرم‌افزارهای بازاریابی

شما می‌توانید با استفاده از این نرم‌افزارها، و با جمع آوری داده در مورد رفتار مشتریان در اینترنت، واکنش‌های آنها و تعداد ایمیلهای تبلیغاتی که باز می‌کنند، در مورد مشتریان داده‌های مناسبی جمع آوری کنید. این اطلاعات را می‌توان تحلیل کرد و نتایج آن را برای تقویت استراتژی‌های بازاریابی به کار گرفت. این نرم‌افزارها همچنین ابزارهایی برای بازاریابی محتوا دارند که با استفاده از آنها می‌توانید مطمئن شوید که کمپین‌های شما مخاطبان درستی را هدف قرار داده‌اند.

مدیریت مشتریان بالقوه از طریق نرم افزارهای بازاریابی

فرایند رسیدگی به مشتریان بالقوه می‌تواند از طریق نرم‌افزار انجام گیرد. شما می‌توانید به راحتی در مورد مشتریان بالقوه در رسانه‌های اجتماعی اطلاعات جمع‌آوری کنید. این سیستم شامل نمره‌دهی به مشتریان بالقوه، اتوماتیک سازی ایمیلی و پاسخهای اتوماتیک هستند تا بدانید کدام مشتران بالقوه را باید در اولویت قرار دهید.

 

چرا باید از نرم افزارهای بازاریابی استفاده کنیم؟

 

در هنگام خرید نرم‌افزارهای بازاریابی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

یک اشتباه رایج در هنگام استفاده از نرم‌افزار بازاریابی این است که فکر می‌کنیم این نرم افزارها روش جدیدی برای کار کردن ارائه می‌دهند. اما در واقع، هدف اصلی این نرم‌افزارها این است که اکثر کارهای بازاریابی را اتوماتیک کنند تا نیروی کار بتواند بر کارهای مهمتر متمرکز شود. پس از درک هدف این نرم‌افزارها، باید مواردی را در هنگام خرید آنها در نظر بگیرید.

نرم‌افزارهای بازاریابی زیادی در بازار وجود دارند که هرکدام امکانات و خدمات متفاوتی دارند. احتمالاً مهمترین عاملی که باید در نظر بگیرید بودجه است. نرم‌افزارهای موجود را با توجه به قیمت و امکانات آنها مقایسه کنید. معمولاً فروشندگان رده بالا قیمت‌های مناسبی برای کسب‌وکارهای کوچک ارائه می‌دهند. این بسته‌ها دارای امکانات اساسی مورد نیاز هستند و شما به تمامی ابزارها دسترسی خواهید داشت. نرم‌افزارهای بازاریابی امکانات متنوعی دارند. اما پلتفرم‌های پیشرفته ممکن است گران‌قیمت و پیچیده باشند. بنابراین نرم‌افزاری را انتخاب کنید که با اهداف و انتظارات شما همخوانی داشته باشد. اگر نرم‌افزاری داشته باشید که همه امکانات را داشته باشد اما شما را به نتیجه مطلوب نرساند، مطمئناً انتخاب خوبی نمی‌تواند باشد.

 

داشتن درآمد با کسب و کار آنلاین

 

نرم‌افزارهای بازاریابی مجموعه‌ای از سیستم‌هایی هستند که برای بهبود تجربه کاربری طراحی شده‌اند. این نرم افزارها برای بیزینس‌های کوچک، متوسط و بزرگ کاربرد دارند اما به ویژه برای بیزینس های کوچک یا جدید بسیار ایده‌آل هستند. این فناوری می‌تواند کارهای پیش پا افتاده و تکراری را حذف کند و شما را قادر می‌سازد تا از منابع خود به بهترین شکل استفاده کنید. این نرم‌افزارها زمان و وانرژی صرف شده برای کارهای بازاریابی را کاهش می‌دهند. از همه مهمتر اینکه درست است که قیمت این نرم افزارها ممکن است بالا باشد اما این سرمایه گذری می‌تواند ارزشمند باشد چون به شما کمک می‌کند مشتریان جدید جذب کنید و با گسترش بیزینس خود، سود بیشتری به دست آورید.