چرا محتوای وبلاگ شما بک لینک لازم را به دست نمی آورد؟

چرا محتوای وبلاگ شما بک لینک لازم را به دست نمی آورد؟

استراتژی تولید محتوا برای وبلاگ

حتماً بارها و بارها شنیده‌اید که وبلاگ‌های تجاری اهمیت زیادی دارند. از جمله این که: «داشتن وبلاگ، شما را به عنوان رهبر یک صنعت نشان خواهد داد». یا «وبلاگ شما، اولین تصویری است که از شما به مشتری بالقوه نشان داده می‌شود». با این حال ممکن است وقتی پست‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی تولید می‌کنید، نتیجه محسوس و چشمگیری به دست نیاورید. در حالی که شما پیش از آن، برنامه‌های زیادی برای محتوای وبلاگ خود داشتید و می‌خواستید رتبه سئوی خود را افزایش دهید، تعداد لینک‌های inbound (جاذبه‌ای) خود را بالاتر ببرید و فالورهای خودتان را در شبکه‌های اجتماعی بیشتر کنید اما هیچ کدام از آنها در واقعیت برای شما اتفاق نمی‌افتند. اگر از تأثیر پست‌های وبلاگی که می‌نویسید راضی نیستید، لازم است خودتان دست به بررسی در این مورد بزنید و دلیل آن را پیدا کنید. احتمالاً علت ضعف محتوای شما یکی از 4 دلیل زیر است که در این مقاله قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم. اگر نکات گفته شده در این مقاله را به کار ببرید، می‌توانید از وبلاگ به عنوان ابزاری قدرتمند برای بازاریابی محصولات شرکت خود استفاده کنید.

 

ایده از شما پیاده سازی و اجرا از ما

 

1- زبان محتوای شما برای خوانندگان مناسب نیست

ممکن است شما به لحاظ اطلاعات زبانی در سطح بالایی باشید اما این نکته نباید باعث شود که هنگام تولید محتوا به مخاطبان خود توجه نکنید. مسلماً افراد مختلفی با سطوح متفاوتی از دانش مخاطبان شما هستند. بنابراین اگرچه ممکن است در موضوع مورد نظر کارشناس باشید و از به کاربردن اصطلاحات تخصصی لذت ببرید اما مخاطبان نمی‌توانند اطلاعاتی که در این سطح ارائه کرده‌اید را به درستی درک کنند. اگر می‌خواهید با محتوای وبلاگ خود، طیف گسترده‌ای از افراد را جذب کنید، بهترین کار این است که محتوای خود را به زبان ساده بیان کنید. 

2- مخاطب می‌تواند محتوای شما را حدس بزند

این مسأله شاید کمی عجیب به نظر برسد. اما واقعیت این است که در بسیاری از موارد، مخاطب شما از همان ابتدای خواندن محتوا می‌تواند حدس بزند می‌خواهید در مورد چه چیزی صحبت کنید. بنابراین از تکرار چند باره مطالب خود یا تبلیغ سخنانی که  سال‌ها رهبران و مدیران مختلف  تبلیغ کرده‌اند، خودداری کنید. شما می‌توانید از وبلاگ خود برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌هایی استفاده کنید که خواننده با کمک آن بتواند استراتژی‌های کسب و کار خود را ارتقا دهد. همچنین می‌توانید با در نظر گرفتن سؤال‌هایی که مخاطبان از شما می‌پرسند محتوایی مناسب تولید کنید. شما با ارائه ایده‌های جدید و خلاقانه در وبلاگ، می‌توانید آن را به صورت متمایز از وبلاگ‌های دیگر در آورده و خود را به عنوان یک مرجع معتبر نشان دهید.

3- محتوای شما بیش از اندازه کوتاه است

در دنیای پرسرعت امروز که افراد، اخبار روزانه را از پایگاه‌های خبری دریافت می‌کنند، این موضوع یعنی کوتاه بودن محتوا و تأثیر آن بر عدم دریافت بک لینک شاید خلاف واقع به نظر برسد اما واقعیت دارد. پست‌های طولانی وبلاگ، در مقایسه با پست‌های کوتاه، افراد بیشتری را جذب خود می‌کنند. دلیل این موضوع نیز بسیار ساده است: وقتی شما هر روز در وبلاگ خود پست‌های 300 کلمه‌ای قرار می‌دهید، نمی‌توانید کیفیت آن را در سطح بالایی حفظ کنید. اگر می‌خواهید در موضوع فعالیت خود، به عنوان مرجع شناخته شده و اعتبار به دست آورید، لازم است در مورد موضوعاتی که تولید محتوا می‌کنید به خوبی تحقیق کنید و مطالب طولانی ارائه کنید و البته دیدگاه‌هایی را در آنها مطرح کنید که کاربران بتوانند در زندگی روزانه خود به کار گیرند. بنابراین اگر هر هفته تنها یک مطلب طولانی که مخاطب را به فکر وادار کند تولید کنید، بهتر از این است که هر روز پست‌های کوتاه و بدون هدف قرار دهید. پس زمانی را به تحقیق کامل درباره موضوعات مفید اختصاص دهید و به این ترتیب اوضاع وبلاگ خود را بهبود ببخشید.

4- محتوای شما صرفاً متنی است

امروزه، دیگر استفاده از محتوایی که فقط متنی باشد، پاسخ گو نیست. به همین خاطر لازم است کسب و کاری که در آن مشغول به کار هستید را به دقت ارزیابی و مشخص کنید استفاده از کدام نوع رسانه می‌تواند موضوع محتوای شما را به خوبی بیان کند. اگر موضوع شما درباره آمار و ارقام است، می‌توانید از اینفوگرافی برای بیان منظور خود استفاده کنید. برای مقاله‌هایی که روش انجام یک کار آموزش داده شده است، می‌توانید یک فایل ویدئویی استفاده کنید تا مخاطب هم به صورت صوتی و هم تصویری متوجه موضوع شود. در برخی از کسب و کارها که تمرکز آنها بر خدمات رسانی به مشتریان است، از امکاناتی مثل جلسات پرسش و پاسخ زنده استفاده می‌کنند. به این ترتیب، مخاطب فرصت خواهد داشت سؤالات خود را در لحظه بپرسد و پاسخ آن را دریافت کند. استفاده از رسانه‌ها برای انتقال اطلاعات، باعث می‌شود تعداد کسانی که به محتوای شما دسترسی خواهند داشت، افزایش یابد. در ادامه این مقاله به راهکارهایی اشاره خواهیم کرد که به کمک آن می‌توانید محتوای منحصر به فرد و مفیدی تولید کنید.

 

چرا محتوای وبلاگ شما بک لینک لازم را به دست نمی آورد؟

 

چگونه برای وبلاگ، محتوای خوب تولید کنیم؟

در هر کسب و کاری که هستید، حتماً قرار دادن محتوا در وبلاگ خود را امری ضروری بدانید، زیرا شما به عنوان صاحب کسب و کار باید به دنبال جذب ترافیک برای وب سایت خود باشید. تولید محتوای مناسب، در این زمینه به شما کمک خواهد کرد. البته این کار هم مستلزم صرف وقت و انرژی کافی است اما در عوض نتایج زیر را برای شما به همراه خواهد داشت:

  • ارتقا رتبه سئوی شما
  • تقویت ارتباط مشتری با شما
  • افزایش حضور شما در اینترنت

وبلاگ یا وب سایت شما باید به درستی دیده شود. هر چه تعداد کسانی که وبلاگ شما را می‌بینند بیشتر باشد، نتایج بهتری برای شما به همراه خواهد داشت. یک راه انجام این کار این است که برای جلب توجه موتورهای جست و جو مثل گوگل، محتوای دست اول و جدید بنویسید. به عبارت دیگر از کپی کردن محتوا خودداری کنید، زیرا گوگل علاقه‌ای به آن ندارد و سایت‌هایی که مطالبشان به صورت کپی باشد را جریمه خواهد کرد. داشتن محتوای با کیفیت، به افزایش رتبه سایت شما کمک کرده و تأثیر مثبتی بر کسب و کار شما به جا خواهد گذاشت. راهکارهایی که در ادامه مشاهده می‌کنید، به شما کمک می‌کند تا بهترین محتوا را در وبلاگ خود قرار دهید:

1- عنوان‌های پر جست و جو تولید کنید

یک عنوان خوب، می‌تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند و برای خوانندگان جذاب باشد. آمارهای اخیر نشان داده است که:

  • 80 درصد از افراد، عناوین را می‌خوانند.
  • تنها 20 درصد از افراد، بقیه محتوا را مطالعه می‌کنند.

به همین دلیل استفاده از عنوان و زیر عنوان‌های قوی که باعث جلب توجه خوانندگان شود، ضروری است.

2- محتوای دست اول تولید کنید

همانطور که قبلاً هم اشاره شد، محتوای دست اول، از اهمیت زیادی برخوردار است. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار، باید محتوایی تولید کنید که نو و تازه باشد. این محتوا باید با خدمات یا کالاهایی که می‌خواهید به مشتریان عرضه کنید، همخوانی داشته باشد. محتوای شما باید جدید باشد، نه این که بارها و بارها در مورد یک موضوع مطلب بنویسید. اگر مطلب شما خسته کننده باشد، هیچ کس آن را نخواهد خواند یا به آن لینک نخواهد داد.

3- تصویر و ویدئو اضافه کنید

برای برقراری ارتباط بهتر با مشتریان، لازم است به محتوای خود عکس و ویدئو اضافه کنید. برخی افراد از راه چشم به یک موضوع جذب می‌شوند و برخی دیگر با شنیدن. برای ارتقا هرچه بهتر بیزینس خود، می‌توانید از تصاویر، ویدئو و توضیحات در وب سایت خود استفاده کنید. مطمئناً هیچ کس دوست ندارد فقط محتوای متنی بخواند. بنابراین وجود تصویر و ویدئو، جذابیت بیشتری به مطلب شما خواهد بخشید.

 

همین الان صاحب وبسایت شوید


در این مقاله، با عواملی آشنا شدید که جذابیت محتوای شما را کم می‌کنند و در ادامه 3 راهکار برای ارائه مطالب مفید به شما ارائه کردیم. به خاطر داشته باشید که برای پیشی گرفتن از رقبای خود، محتوای وبلاگ کسب و کار شما باید به طور مرتب به روز رسانی شود. اگر مثلاً در یک زمان دو پست بگذارید و تا مدت‌های طولانی، مطلبی قرار ندهید، تعداد خوانندگان سایت شما به اندازه‌ای که می‌خواهید نخواهد بود و از طرفی نمی‌توانید مشتریان جدیدی جذب کنید. به علاوه موتورهای جست و جو نیز سایت‌هایی که به شکل منظم به روز رسانی نشوند را نمی‌پسندد. شما باید حداقل دو بار در هفته، وقت خود را صرف به روز رسانی محتوای وبلاگ خود کنید و بعد از آن منتظر نتایج مثبت در کسب و کار خود باشید.