چگونه صفحات با کیفیت و سئو پسند برای گوگل ایجاد کنیم؟

چگونه صفحات با کیفیت و سئو پسند برای گوگل ایجاد کنیم؟

چگونه صفحات با کیفیت و سئوپسند برای گوگل ایجاد کنیم؟

برای ایجاد صفحاتی که رتبه بالا در گوگل کسب کنند، روش‌های مختلفی وجود دارد اما باید کاری کنید که محتوای ایجاد شده توسط شما نسبت به بقیه رقبا برجسته‌تر باشد. ایجاد محتوای مفید و جذاب، بیش از هر عامل دیگری در رتبه گوگل شما تأثیر دارد. اگر پلتفرم بهینه سازی شده‌ای دارید که می‌توانید محتوا را روی آن انتشار دهید، محتوای باکیفیت عامل شماره یک در تجربه کاربری است که می‌تواندمنجر به افزایش ترافیک دریافتی از گوگل شود.

 

با وبسایت کسب و کار آنلاین درآمد زایی کنید.

 

گوگل پاندا چطور کار می‌کند؟

یکی از کلیدی‌ترین الگوریتم‌های گوگل برای رتبه بندی سایتها، گوکل پاندا است. پاندا با بررسی کیفیت سایتها، آنها را رتبه بندی می‌کند. الگوریتم های گوگل در چند سال اخیر تغییرات زیادی داشته‌اند و گوگل در رتبه بندی سایتها دیگر مانند گذشته عمل نمی‌کند. همین عامل سبب شده است که وبسایتهایی که قبلاً با الگوریتم‌های قبلی رتبه بالایی کسب کرده بودند، با الگوریتم‌های جدید رتبه آنها تغییر کند. این روزها گوگل خیلی سختگیرتر شده است. آیا اگر کاربر در نتایج سرچ خود کلیدواژه‌هایی کاملاً مطابق با آنچه سرچ کرده بود پیدا کند اما صفحه مورد نظر کیفیت پایین داشته باشد، به تجربه کاربری خوبی می‌رسد؟ یا اگر یک صفحه با کیفیت بالا که کلیدواژه‌های آن ارتباط نزدیکی با کلیدواژه سرچ شده دارد و توسط سایتی منتشر شده که گوگل به آن اطمینان بالا دارد و رتبه بالایی به آن می‌دهد بهتر است؟ گوگل هرروز بیشتر به سمت گزینه دوم تمایل پیدا می‌کند. امروزه بهینه سازی نباید در محتوای اصلی سایت یا تجربه کاربری اثر منفی بگذارد.

محتوای مفید برای کاربران گوگل

گوگل به وب‌مسترها توصیه می‌کند محتوایی خلق کنند که برای کاربران ارزش‌آفرینی نماید و از جایی کپی نشده باشد. اگر می‌خواهید در گوگل رتبه بالایی کسب کنید، محتوای با کیفیت یکی از مهمترین عواملی است که باید بر آن تمرکز کنید. از آنجا که گوگل تأکید زیادی بر تجربه کاربری دارد، برای ایجاد محتوای باکیفیت و مفید برای کاربر نیز اهمیت زیادی قائل است. اگر محتوا برای کاربر مفید باشد، گوگل نیز به صفحه شما رتبه بالایی می‌دهد. در حال حاضر، افزودن کلیدواژه به یک متن 300 کلمه‌ای دیگر یک استراتژی سئو محسوب نمی‌شود. در واقع این کار برای سایت بسیار مضر است. اهمیت محتوای مفید برای کاربر در رتبه گوگل بسیار بالا است و اگر یک سایت وابسته داشته باشید یا محتوای سایت شما در سایتهای دیگر نیز به نمایش درآید، این اهمیت دوچندان می‌شود. به این دلیل که سایتهایی که به هم وابسته هستند محتوایی را منتشر می‌کنند که در کل آن شبکه همکاری منتشر می‌شود و ممکن است منجر به تولید محتوای تکراری شود. این محتوای تکراری ارزشی برای کاربر خلق نمی‌کند و باعث نمی‌شود که سایت مورد نظر از بقیه برجسته‌تر شود. به عقیده گوگل، سایتهای وابسته یا ضعیف ارزشی برای کاربران ایجاد نمی‌کنند به ویژه اگر بخشی از برنامه‌ای باشند که محتوای خود را در شبکه‌ای از این سایتهای وابسته منتشر می‌کنند. این وبسایتها اکثراً قالبی و کپی شده هستند و محتوای آنها دقیقاً کپی از بقیه سایتها یا دیگر دامنه‌ها و زبانها است.

از آنجا که نتیجه یک سرچ می‌تواند چندین نمونه از این سایتها را در بر داشته باشد که همگی وابسته به هم و دارای محتوای ضعیف هستند، تجربه کاربری ناخوشایند خواهد بود. نمونه‌ای از این وبسایتها را می‌توان در سایتهای کسب و کار مشاهده کرد که وبسایت وابسته مشخصات کالا و نظرات مصرف کنندگان را مستقیماً از سایت اصلی کپی کرده و هیچ گونه محتوای اصیل یا ارزش افزوده‌ای ندارد. برای افزودن ارزش به کاربران، این سایتهای وابسته می‌توانند نظرات مشتریان، رتبه بندی و مقایسه محصولات جدید و غیرکپی شده را در سایت خود قرار دهند. توصیه‌های گوگل برای سایتهای وابسته با محتوای کم ارزش این است: "محتوای سایتهای وابسته باید به میزان محدودی شامل محتوای کپی شده از سایت اصلی باشد. از خود بپرسید چرا کاربر باید به جای بازدید از سایت اصلی، از سایت شما بازدید کند؟ سایت شما به جای بازنشر و کپی مطالب سایت اصلی، باید مطالب مفید دیگری را نیز منتشر کند." هرچه توجه بیشتری به محتوای سایت خود داشته باشید، رتبه شما در گوگل بالاتر می‌رود. محتوای خود را مرتبط و به روز نگه دارید. محتوای جدید و مرتبط با موضوع باعث می‌شود که احتمال crawl شدن سایت توسط گوگل‌بات بالا رود و کاربران بیشتری از آن بازدید کنند.

 

چگونه صفحات سئوپسند برای گوگل ایجاد کنیم؟

 

آیا محتوای اصلی سایت شما با کیفیت است؟

تمرکز اصلی گوگل بر چیست؟ گوگل تاکید زیادی بر "هدف" صفحه، محتوای اصلی و محتوای فرعی دارد. همچنین گوگل به نحوه کسب درآمد صفحه نیز توجه می‌کند چون بر تجربه کاربری اثر دارد. بنابراین برای بهینه سازی سایت خود باید به این موارد توجه نمایید. باید بر نحوه تبدیل بازدیدکننده به کاربر نیز تمرکز داشته باشید و نگذارید روشی که برای جذب کاربر به کار می‌گیرید بر نحوه استفاده بازدیدکننده از سایت شما تأثیر منفی بگذارد. محتوای فرعی و مکمل وبسایت نیز باید باکیفیت باشد و به رضایت کاربر و تجربه کاربری خوشایند منجر شود. محتوای فرعی نباید در کار محتوای اصلی اخلال ایجاد کند. همچنین گوگل الگوریتمی دارد که بر طراحی و ظاهر سایت تمرکز دارد و اگر سایتی تبلیغات خود را به گونه‌ای نمایش دهد که کاربر مجبور باشد برای رسیدن به محتوای اصلی اسکرول کند، رتبه سایت تنزل می‌یابد.

اهمیت محتوای غیرتکراری و مفید

یکی از مهمترین عوامل مؤثر در رتبه بندی سایتها داشتن محتوای غیرتکراری است. بسیاری از سایتها محتوای تکراری را منتشر می‌کنند و هرچند این کار ممکن است رتبه آنها را تنزل ندهد و مجازاتی از سوی گوگل برای آنها به همراه نداشته باشد، اما به ارتقای رتبه آنها نیز کمکی نمی‌کند. همچنین برخی سایتها متن را از یک سایت دیگر کپی می‌کنند اما تغییراتی در متن می‌دهند تا آن را شبیه به متن اصیل نمایند. گوگل در مورد این نوع متنها هم هشدار می‌دهد. بنابراین، اگر محتوای کپی شده توسط گوگل فیلتر می‌شود، پس محتوایی که کلمات آن تغییر یافته‌اند نیز می‌تواند به مجازات منجر شود. این متن‌های کپی شده نشانه‌ای بر کیفیت پایین هستند و گوگل هشدار می‌دهد که برای بالا بردن کیفیت متن‌های کپی شده سعی نکنید که در آنها تغییر ایجاد کنید و آنها را به عنوان متن اصیل ارائه دهید.

یافتن کلیدواژه مناسب برای محتوای اصلی

اگر کاربران از یک صفحه راضی باشند و آن صفحه نسبت به رقبا عملکرد بهتری داشته باشد، بنابراین گوگل هم راضی خواهد بود. شما باید کلیدواژه‌هایی برای صفحه خود انتخاب کنید که با محتوای آن مرتبط باشند و انتخاب کلیدواژه را برای هر صفحه جداگانه انجام دهید. باید در مورد کلیدواژه‌های مهم تحقیق کنید تا بدانید در مورد چه موضوعاتی باید مطلب بنویسید و چه نوع محتوایی را تولید کنید. تحقیق در مورد کلیدواژه برای بهینه سازی صفحات باکیفیت یا طراحی استراتژی بازاریابی محتوا اهمیت زیادی دارد.

 

طعم شیرین طراحی سایت با کیفیت و سئوپسند

 

کلیدواژه‌های مهم چقدر باید در متن تکرار شوند؟

نسخه واحدی برای داشتن تعداد تکرارهای مناسب کلیدواژه وجود ندارد. اما اگر متن خود را پر از کلیدواژه‌های تکراری کنید، مسلماً رتبه شما تنزل می‌یابد. تکرار کلیدواژه در متن برخلاف قوانین گوگل است. به جای اینکه فکر کنید تا چه اندازه می‌توانید یک کلیدواژه را در متن تکرار کنید، به این فکر کنید که تا چه اندازه می‌توانید از این کار خودداری کنید. دفعات تکرار کلیدواژه مهم نیست بلکه آنچه که اهمیت دارد این است که این کلیدواژه‌ها را کجای متن قرار می‌دهید و چقدر در متن برجسته هستند. همچنین تعداد کلیدواژه‌ها هم مهم است. شما باید صفحه خود را تنها برای کلیدواژه‌های اصلی (یعنی آنهایی که در تگ عنوان به کار رفته‌اند) بهینه سازی کنید. سپس می‌توانید کپی صفحه را برای کلیدواژه‌های مرتبط ، به هر تعداد که می‌توانید، بهینه سازی نمایید.