تکنیک های ساده سئو که باعث افزایش رتبه سایت می گردند

تکنیک های ساده سئو که باعث افزایش رتبه سایت می گردند

بهینه سازی ضعیف وب سایت باعث نشان دار شدن شما در گوگل می‌شود

قطعاً هدف  شما از سئو و بهینه سازی سایت، این نیست که خود را در نظر الگوریتم‌های گوگل یا تیم وب اسپم آن «مشکوک» نشان دهید. برخی از وب مسترها با ترفندهای مختلف سعی در دور زدن گوگل دارند.  مثلاً در تگ‌های H1 لینک می‌گذارند  یا سه بار به یک صفحه با انکر تکست‌های مختلفی که در آن صفحه است لینک می‌دهند. به شما اکیداً توصیه می‌کنیم که هیچ یک از این کارها را انجام ندهید. چون هم وقتتان را تلف می‌کنید و هم این که هر جزیی از صفحه شما تا زمانی که آن را اسپم نکرده‌اید، مفید و کاربردی است. با قرار دادن کلمه کلیدی در هر تگ، الگوریتم‌های گوگل متوجه شده و سعی در خنثی کردن عمل شما خواهند کرد.

 

طعم شیرین طراحی سایت

 

اسپم کردن گوگل

اسپم کردن گوگل در دراز مدت نتیجه عکس خواهد داشت. بنابراین:

 • یک کلمه کلیدی واحد را در همه تایتل‌های (عنوان) لینک انکر تکست قرار ندهید، چون با این کار لینک اسپم می‌شود.
 • تگ‌های ALT یا سایر تگ‌ها را اسپم نکنید.
 • کلمات کلیدی را به صورت هوشمندانه اضافه کنید.
 • هدف شما از بهینه سازی وب سایت باید عمدتاً پاسخ گویی به نیاز کاربران باشد و نه کسب رتبه بالا در موتورهای جست و جو.
 • سئوی داخلی یا در اصطلاح انگلیسی On Page SEO، به سادگی نگاه کردن به چک لیست و کنترل کلمات کلیدی نیست. بهینه سازهای دفتر گوگل پلکس (دفتر مرکزی گوگل) همه روزه با افراد به ظاهر باهوشی که قصد دور زدن گوگل را دارند مواجهند به همین خاطر عمداً این فرآیند را دشوار کرده‌اند. اگر در هر حال برای بهینه سازی وب سایت خود به دنبال استفاده از چک لیست هستید، در اینجا فهرستی از کارهایی که برای سئو کردن نیاز دارید را برایتان نام برده‌ایم:
 • کلمات کلیدی را جست و جو کنید.
 • موارد مهمی که احتمال می‌دهید کاربر در مورد آنها جست و جو کند را شناسایی کنید.
 • مخاطبتان را بشناسید و انگیزه‌تان برای راه اندازی سایت را در نظر داشته باشید.
 • محتوای مفید و با کیفیت بنویسید و در آنها از واژه‌های مرتبط استفاده کنید. همچنین شکل جمع اسامی و مترداف آنها را به کار برید. از کلماتی مثل «خریدن»، «مقایسه کردن»، «اجاره کردن» که منظور جست و جوگر را نشان می‌دهد استفاده کنید.
 • از کلمات تأکیدی برای نشان دادن اهمیت مطالب صفحه (اعم از کلمات کلیدی خودتان یا غیره) زیاد استفاده نکنید.
 • در عنوان صفحات خود از کلمات کلیدی به صورت هوشمندانه استفاده کنید.
 • یک متادیسکریپشن هوشمندانه بنویسید و کلمه کلیدی را در آن تکرار کنید.
 • تصویری حاوی متن صفت alt با محوریت کاربر اضافه کنید.
 • در متن به صفحات مرتبط در سایت خود لینک بدهید.
 • به صفحات سایت‌های دیگر که محتوای مرتبط دارند لینک بدهید.
 • URL صفحه شما باید ساده و سازگار با موتور جست و جو باشد.
 • کلمات کلیدی را ساده انتخاب کنید.
 • کلمات کلیدی را به اشتراک گذاشته و به نمایش بگذارید.
 • تکامل سئو، یک فرآیند در حال تکامل است
 • مواجهه با عبارت «Keyword Not Provided»، تنها یکی از نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد گوگل قرار گرفتن در لیست ارگانیک را سخت‌تر از گذشته کرده است. این تغییر برای کاربران که به نظر می‌رسد بیشترین تأثیر را بر بازاریابان خارج از اکوسیستم گوگل یعنی بهینه سازان موتور جست و جو دارند، بیشتر به چشم می‌آید.
 • در حال حاضر مشاوران، هنگام بهینه سازی وب سایت برای گوگل، باید بیشتر از توجه به کلمه کلیدی،  به صفحه توجه داشته باشند. در حال حاضر ابزارهای طرف سومی وجود دارند که هنگام جست وجوی کلمات کلیدی به شما کمک خواهند کرد.

 

تکنیک های ساده سئو که باعث افزایش رتبه سایت می گردند

 

تأثیر کلمات کلید بر رتبه سئو

جست و جوی درست کلمات کلیدی اهمیت زیادی دارد، زیرا قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل در نهایت بستگی به کیفیت محتوای متنی شما در یک صفحه و کلمات کلیدی موجود در لینک‌های داخلی و خارجی دارد. در مجموع، گوگل از این نشانه‌ها برای تعیین رتبه شما استفاده خواهد کرد. پس مشاهده می‌کنید که هیچ جادویی در کار نیست و همه چیز بستگی به عملکرد شما در تهیه محتوا دارد. در هر زمانی، سایت شما تحت تأثیر فیلترهای الگوریتمی گوگل (مثلاً Google Panda یا Google Penguin) قرار می‌گیرد. هدف این فیلترها، کنترل سایت‌های اسپم و ارائه نتایج مرتبط و با کیفیت به کاربران است. بعضی از این فیلترها، صفحه شما را در قسمت‌های پائینی موتور جست و جو قرار می‌دهد، اما فیلتر دیگر ممکن است صفحه شما را به بالای صفحه نتایج جست‌و‌جو ببرد. گاهی اوقات محتوای سایت شما ضعیف است اما لینک‌های زیادی از خارج سایت دریافت می‌کنید. عکس این موضوع نیز صادق است. یعنی سایت با محتوایی دارید اما لینک زیادی از بیرون دریافت نمی‌کنید. با توجه به این مطالب باید فهمید چرا گوگل رتبه برخی از سایت‌ها را نسبت به رقبایشان ارتقا می‌دهد. معمولاً جواب این پرسش را می‌توان با بررسی صفحه یا بک لینک‌هایی که به آن می‌شود فهمید. در این رابطه سعی کنید پاسخ این سؤالات را برای خود مشخص کنید:
آیا تعداد لینک‌های ورودی بی‌کیفیت سایت شما زیاد است؟
آیا تعداد بک لینک‌های بی کیفیت سایتتان زیاد است؟
آیا تعداد کلمات کلیدی توصیفی محتوای متنی سایت شما ناچیز است؟
آیا کلمات کلیدی در سایت شما زیاد تکرار شده‌اند؟
آیا به سایت‌های غیرمرتبط لینک داده‌اید؟
آیا تعداد آگهی‌هایی که بالای صفحه نشان داده می‌شوند زیاد است؟
آیا در هر صفحه از سایت و متنی که در سایت‌های دیگر یافت می‌شود، لینک‌های پیوندی دارید؟
آیا در صفحه‌تان لینک‌های خراب و تصاویر مفقودی زیاد است؟
آیا صفحه شما تابع دستورالعمل کیفی گوگل و استانداردهای حقوقی و تبلیغات است؟
پس از این که دلیل این موضوع را متوجه شدید، در جهت رفع آن اقدام کنید.
اگر بر خلاف دستورالعمل گوگل عمل کنید، سایت شما برای برای بررسی دستی انتخاب خواهد شد، بنابراین سایت خود را به صورتی بهینه کنید که گویی روزی یکی از بازبین‌های گوگل Google Web Spam، سایت شما را بررسی خواهند کرد.

موفقیت در کمپین گوگل

رمز موفقیت در فرآیند سئو و بهینه سازی سایت این است که گوگل را متقاعد کنید محتوای صفحه‌تان ربط بیشتری به درخواست یا کوئری کاربر دارد. به این منظور بایستی در محتوای متنی خود، کلمات کلیدی خوب و منحصر‌‌به‌فردی به کار برده باشید و لینک‌های با کیفیتی نیز از بیرون برای صفحه خود دریافت کرده باشید. عملی کردن مورد اخیر در کلام راحت‌تر از عمل است. دفعه بعدی که در حال ایجاد یک صفحه هستید به این نکته توجه داشته باشید که آنچه از نظر شما اسپم به نظر بیاید احتمالاً برای گوگل نیز اسپم خواهد بود. از خودتان بپرسید وجود کدام صفحات یا لینک‌ها در سایتتان ضروری است؟ کدام صفحات در ساختار سایتتان مورد تأکید قرار گرفته‌اند؟ کدام صفحات را باید نادیده بگیرید؟
شما به طرق مختلف می‌توانید به ارتقا سایت خود کمک کنید. مثلاً این که دقت کنید عناوین صفحه و متا تگ‌ها منحصر به فرد باشند. با این حال مراقب باشید، زیرا اگر شواهد به وضوح نشان دهد که در حال «تغییر رنک» هستید، برایتان دردسرساز خواهد بود.

تکنیک‌های ساده سئو و بهینه سازی سایت نیز کارساز هستند

برای سئو کردن سایت نیازی به استفاده از تکنیک‌های پیچیده نیست. با استفاده از روش‌های ساده و قابل سنجش نیز می‌توانید فرآیند بهینه سازی وب سایت را به خوبی انجام دهید. هیچ گاه صرفاً به دنبال بالا بردن رتبه خود از نظر کلمات رقابتی نباشید. قبل از سئو کردن دلایلی که باعث افزایش رتبه یک صفحه از نظر عبارات کلیدی می‌شود را در نظر بگیرید و به دنبال ایجاد تجربه کاربری مطلوب برای بازدیدکنندگان سایت و البته موتور جست و جو باشید. اگر محتوای متنی با کیفیت و مرتبطی دارید که هم برای کاربران و هم موتورهای جست و جو مفید و مناسب باشد، احتمال قرار گرفتن شما در لیست‌های ارگانیک افزایش یافته و به این ترتیب دیگر بحث مسائل فنی مانند ری دایرکت ها و URL های سازگار با موتور جست وجو مطرح نخواهد بود. برنده شدن در عرصه رقابت صنعتی که در آن جذب لینک‌های با کیفیت کار دشواری است، بحث مسائل فنی مطرح خواهد بود. در برخی از صنایع از نظر سنتی باید 100 درصد سئوی کلاه سیاه را اجرایی کنید تا بتوانید جزء 100 نتیجه رقابتی یعنی جست و جوهای تراکنشی باشید.

 

درآمدزایی با کسب و کار آنلاین

 

موفقیت در سئو و بهینه سازی سایت

امروزه هیچ قاعده و دستورالعملی وجود ندارد که بتواند رتبه شما در گوگل را سریعتر بالا ببرد و برای مدت طولانی شما را در این جایگاه نگه دارد. البته شما می‌توانید با ایجاد وب سایت‌های با کیفیت که محتوای با کیفیت داشته و لینک‌های باکیفیتی به آن ارجاع شود، تا حدودی موفقیت خود را در زمینه  سئو و بهینه سازی سایت تضمین کنید.  هر چه اعتبار دامین شما کمتر باشد، به متن بیشتری نیاز دارید. زیرا هدف شما ایجاد وب سایتی است که بتواند نظر مساعد کاربران را جلب کند و اعتبار شما را افزایش دهد. اشتباهات شما دراین راه غیر قابل اجتناب است بنابراین سعی کنید از اشتباهات خود فرار نکنید و از آنها درس بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که تقریباً برای هر قاعده‌ای، استثنایی هم وجود دارد. با توجه به تغییراتی که روز به روز در قواعد سئو و بهینه سازی سایت ایجاد می‌شود، نمی‌توان دقیقاً پی برد که چرا گوگل چنین رتبه‌ای را به شما داده است. سعی کنید هر روز به درک بهتری از گوگل برسید و هر روز از تجربیات دیگران استفاده کنید.