10 فاکتور که موجب سودآوری فروشگاه های اینترنتی می شود

10 فاکتور که موجب سودآوری فروشگاه های اینترنتی می شود

عوامل حیاتی برای فروشگاه‌های اینترنتی چیست؟

ایجاد و رشد یک فروشگاه اینترنتی ملزم به دانستن فاکتورهای مختلفی است که مجموعه این عوامل موجب جذاب شدن وب سایت برای مشتری و در نتیجه تمایل برای خرید خواهد شد. با استفاده از ده گام زیر می‌توانید فروشگاه اینترنتی خودتان را به یک موتور سودآور تبدیل کنید.

 

ایده از شما اجرا از ما

 

1. انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا  برای ساخت وب سایت

وبسایت شما باید یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) داشته باشد تا بتواند موجب افزایش سود برای شما شود. پلتفرم‌هایی از جمله Magento  و Wordpress به دلیل قابلیت ایجاد وبسایت های الکترونیک زیبا، شناخته شده هستند و می‌توانند حجم عظیمی از ترافیک را مدیریت و به سرعت بارگذاری کنند. وبسایت شما باید به لحاظ بصری جذاب باشد. برای این منظور می‌توانید از پلتفرم های CMS که خدمات طراحی تقویت شده‌ای دارند، استفاده نمایید.

2. توضیحات محصول را به گونه‌ای بنویسید که منجر به فروش محصول شود

توضیحات محصول، بخش اساسی و مهم فروشگاه الکترونیک شما است. توصیفی که برای محصول می‌نویسید باید آنقدر ذکر جزئیات را در بربگیرد و حاوی نکات مهم باشد که مزایای خرید محصول را برای مشتری نمایان سازد و او را به خرید ترغیب کند. بسیاری از فروشگاه‌های الکترونیک در این مورد تصور نادرستی دارند و تنها ویژگی‌های محصول را به ترتیب عنوان می‌کنند در حالی که باید مزایای خرید محصول را به گونه‌ای بنویسید تا مصرف کننده دلیلی برای هزینه کردن سرمایه خود روی این محصول داشته باشد.

3. از افزونه‌های اجتماعی در وبسایت خود استفاده کنید

این افزونه‌ها موجب می‌شوند زمانی که فردی محصول را می‌خرد یا محصول و خدماتی که شما در وبسایت خودتان ارائه می‌دهید به لیست خود اضافه می‌کند پیامی برای شما ارسال شود. این کار موجب افزایش درآمد و سود شما خواهد شد چرا که افراد همیشه نگران فرصت‌های از دست رفته هستند. انسان به طور ذاتی در چنین مواردی کنجکاو است و به خرید سایر افراد یا رقبا واکنش نشان می‌دهد.

4. یک لیست ایمیل نامحدود ایجاد کنید

بر خلاف دنیای رسانه‌های اجتماعی که همه ما اکنون درگیر آن شده‌ایم، استفاده از ایمیل کارآیی بیشتری دارد به شرط آنکه زمان و انرژی را صرف یادگیری مطالبی در مورد کاربرد ایمیل کنید که در نهایت منجر به افزایش سود شما خواهند شد. در ابتدا لازم است عضویت افراد در خبرنامه وبسایت را به ساده‌ترین شکل ممکن اجرا کنید. با بیشتر شدن تعداد فهرست ایمیل، می‌توانید هر هفته دو خبرنامه را منتشر کنید. یکی از آنها باید به شکل تبلیغی و ترغیب مشتری نوشته شود و دیگری به شکل خبری باشد. برخی از فروشگاه های الکترونیک اظهار کرده‌اند که استراتژی بازاریابی آنها از طریق ایمیل منجر به بیش از 10 درصد درآمد ماهانه‌شان شده است. به واسطه نوشتن عناوین جذاب در ایمیل‌های خود و وسوسه کردن مشتری برای خرید، می‌توانید بازاریابی ایمیلی را به چشمِ روشی غیر مستیقم برای فروش سایت درنظر بگیرید.

5. ایمیل‌های تائید سفارش را شخصی سازی کنید

این ایده‌ای منحصر به فرد است که می‌توانید برای فروشگاه الکترونیک خودتان استفاده کنید. زمانی که مشتری محصولی را از سایت شما خربداری می‌کند، می‌توانید به سادگی ایمیل تائید سفارش را با نوشتن نام کوچک آنها شخصی سازی کنید. پروسه شخصی سازی موجب افزایش نرخ تبدیل خواهد شد چرا که افراد تمایل دارند شما به طور مستقیم با آنها در ارتباط باشید.

 

فاکتورهایی که موجب سودآوری فروشگاه های اینترنتی می شود

 

6. رسانه‌های اجتماعی‌تان را در صفحه اصلی وبسایت ادغام کنید

یک راه مناسب برای افزایش فروش این است که حداقل یک پلتفرم از رسانه‌های اجتماعی از قبیل اینستاگرام را روی صفحه اصلی سایت ارائه دهید. اگر افراد مخاطب و بازدیدکنندگان سایت شما متوجه شوند که مشتریان از کالای شما استفاده کرده‌اند و در مورد آن پستی را منتشر کرده‌اند، در این صورت حس اعتماد در آنها ایجاد خواهد شد و به ارزش محصولات شما افزوده می‌شود. در مخاطبان این حس ایجاد می‌شود که بیزینس شما قابل اعتماد و خوش نام است.

7. برای کمک به مشتری از محتواهای جذاب استفاده کنید

جف بزورس مؤسس آمازون بر این باور است که راز موفقیت شرکت او در اولویت قرار دادن مشتری بوده است. شما باید همواره مشتری را در مرکز و صدر فعالیت‌ها و اقدامات خودتان قرار دهید و این کار ممکن نخواهد بود مگر اینکه محتوایی ارائه دهید که موجب تغییری مثبت در زندگی مشتری شود. استفاده از این رویکرد مسلماً نتیجه‌ای دور از عقل نخواهد داشت و موجب اثرات مثبت خواهد شد. با نوشتن وبلاگ، مقاله، راهنمای خریدار، راهنمای خرید و چک لیست به مشتری‌های خودتان کمک کنید. در نهایت، این اقدامات شما موجب خواهد شد بستری برای خرید محصول از طریق وبسایت برای مشتری ایجاد کنید.

8. در صفحه اصلی سایت فهرست فروش های برتر را قرار دهید

افزایش فروش در وبسایت به این معنا است که شما به عنوان فروشنده درک درستی از آنچه مورد نیاز مشتری است داشته باشید. در صورتی که لیستی از پرفروش‌ترین کالاها بر مبنای داده‌های داخلی خودتان به مشتری ارائه دهید می‌توانید به لحاظ بصری صفحه‌ای جذاب را ایجاد کنید که بهترین و پرفروش ترین محصولات فروشگاه الکترونیک شما را نشان می‌دهد. همین امر موجب می‌شود بازدید کنندگان تمایل بیشتری برای خرید محصولات ارائه شده در سایت شما داشته باشند زیرا اصولاً افراد دوست دارند کالاهایی را خریداری کنند که محبوبیت بیشتری دارند و معروف‌تر هستند.

9. به طور جزئی و دقیق به سؤالات متداول بپردازید

گاهی مشتری تمایل دارد محصولی را از سایت شما خریداری کند اما اگر او نداند که شرایط شما برای ارسال کالا به شهر مورد نظر او چگونه است، امکان دارد پتانسیل بالقوه فروش را از دست دهید. این مسئله قابل حل می‌باشد و می‌توانید بدون از دست دادن سرمایه یا سرمایه گذاری مجدد در قسمت سؤالات متداول به این ابهامات پاسخ دهید. هر سؤال احتمالی که برای مخاطبان سایت به وجود می‌آید از قبیل زمان تحویل کالا تا گزینه‌های پرداخت وجه مورد پذیرشتان را در این قسمت به طور کامل توضیح دهید.

 

هم اکنون صاحب وبسایت شوید.

 

10. یک CTA منحصر به فرد ایجاد کنید

اقداماتی که مدیر سایت دوست دارد کاربران در سایت انجام دهند را CTA می‌نامند و مواردی از قبیل سفارش، خرید، عضویت، دانلود و کلیک کردن را شامل می‌شود. در صورتی که می‌خواهید وبسایت اینترنتی شما سودآور باشد باید این اقدامات را جدی بگیرید. این اقدامات از گزینه‌های ساده‌ای همانند « Buy Now» و «Add To Cart» تا ارائه مواردی را شامل می‌شود که برای بازدید کننده حالتی از ضرورت را به وجود می‌آورد. به طور مثال سایت Booking.com به شما نشان می‌دهد که چند نفر اتاقی را در هتلی که مورد نظر شما است رزرو کرده‌اند.
با استفاده از این ده فاکتور شما می‌توانید وبسایت الکترونیک خودتان را بسازید و موجب رشد و پیشرفت آن گردید. آیا آماده راه اندازی یک تجارت اینترنتی موفق هستید؟ همین الآن موارد ذکر شده را به عنوان یک راهنما استفاده کنید و با اجرایی کردن آنها بیزینس الکترونیک موفقی را راه اندازی کنید.