6 راه برای افزایش وفاداری مشتریان از طریق تولید محتوا

6  راه برای افزایش وفاداری مشتریان از طریق تولید محتوا

افزایش وفاداری مشتریان از طریق تولید محتوا

امروزه با افزایش رقابت در عرصه فروش آنلاین، یکی از بزرگترین چالش‌های پیش روی برندها این است که چگونه توجه مشتری را به خود جلب کنند و از آن مهمتر، چگونه وفاداری مشتری را ایجاد کنند. این فرایند باید قبل از فروش ایجاد شود و نباید به فروش ختم شود. یکی از بهترین راهها برای ایجاد وفاداری در مشتریان، تولید محتوای مناسب و مورد علاقه هر مشتری است. برندها و صاحبان فروشگاه‌های آنلاین، باید از موضوعاتی استفاده کنند که برای مشتریان باارزش هستند. اما چالش پیش روی برندها این است که چگونه محتوای مناسب را برای مشتریان پیدا کنند و زمان و کانال مناسب برای ارائه این محتوا به مشتری چیست. همچنین بسیار مهم است که مشتریان حس کنند که برندها صادق و روراست هستند نه اینکه تنها به موضوعات جدید و به روز می‌پردازند و به اصطلاح سوار موجهای جدید می‌شوند تنها با این هدف که فروش خود را افزایش دهند. در این مقاله شش راه تولید محتوا را معرفی می‌کنیم که می تواند به شما کمک کند رابطه دوستانه‌ای با مشتریان خود ایجاد کنید که در نهایت به وفاداری مشتری می‌انجامد.

 

سایت خود را به سادگی طراحی نمایید

 

موضوعات مورد علاقه مشتریان را شناسایی کنید

اول از همه، برندها باید برای انتخاب موضوعاتی که از آن حمایت می‌کنند و در بازاریابی خود مطرح می‌کنند، به جستجوی ارزش‌های خود بپردازند. این موضوعات باید اصیل بوده و حقیقتاً در راستای ارزش‌های آنها باشد و تنها در بازاریابی مطرح نشود، بلکه در تمامی جنبه‌های بیزینس آنها مشهود باشد. همچنین این موضوعات باید چیزی باشد که به طور دائمی مدنظر بیزینس است و نه تنها زمانی که به دنبال افزایش فروش هستند.به عنوان مثال، طرفداری از وقایعی که در جامعه رخ می‌دهند می‌توانند در افزایش فروش نقش داشته باشند. مثلاً شرکتی که از تنوع نژادی یا حقوق زنان حمایت می‌کند می‌تواند مشتریان بیشتری را به خود جلب کند. به عنوان مثال، یک تحقیق از هزار مشتری در انگلستان نشان داد که 88 درصد مشتریان از برندها می‌خواهند تا به آنها کمک کنند دوستدار محیط زیست و اخلاق‌مدار باشند. نکته مهم این است که زمانی که چنین محتوایی را در سایت خود قرار می‌دهید، باید بتوانید رفتار مشتری را رصد کنید. به عنوان مثال اگر شما مطلبی در مورد کاهش استفاده از پلاستیک در سایت خود قرار داده‌اید، باید بتوانید کلیک‌های کاربران را رصد کنید تا ببینید این موضوع برای آنها اهمیت دارد یا خیر. تحقیقات نشان می‌دهد که بازاریابان به دنبال راه‌هایی هستند که نشان دهند از مسائل روز و دغدغه‌های مردم حمایت می‌کنند. به عنوان مثال، بازاریابان به دنبال راهی هستند که نشان دهند در بیزینس خود از محیط زیست حمایت می‌کنند.

 

افزایش وفاداری مشتریان با تولید محتوا

 

با شخصی سازی محتوا به وفاداری مشتریان کمک کنید

وقتی بدانید که موضوعات مورد علاقه مخاطبان شما چیست، می‌توانید آنها را در محتوای خود در کانال‌های مختلف قرار دهید. این یعنی به متن ایمیل‌ها، تبلیغات، محتوای سایت، رسانه‌های اجتماعی، و نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن خود این موارد را اضافه کنید. به عنوان مثال، یک مشتری که به مسائل محیط زیستی علاقه دارد، می‌تواند محتوای شخصی ‌سازی‌ شده خود را مشاهده کند تا ببیند که برند شما تا چه اندازه به محیط زیست اهمیت می‌دهد.

چه زمانی برای ارسال پیام به مشتری مناسب است؟

بهترین زمان برای ارسال محتوای شخصی سازی شده در مورد مسائل خاص چه زمانی است؟ پاسخ این پرسش پیچیده برای مشتریان مختلف متفاوت است. اما زیبایی استفاده از یک رویکرد تجارت الکترونیک که می‌تواند رفتار تک تک مشتریان در زمان واقعی را رصد کند (به جای استفاده از کوکی) این است که شما می‌توانید استراتژی‌های مختلف را امتحان کنید، اثربخشی آنها را اندازه بگیرید و زمان مناسب را برای ایمیل یا خبرنامه بعدی بر اساس آن تنظیم کنید. نکته کلیدی در اینجا این است که زبان بدن مجازی مشتری خود را به دقت مشاهده کنید و از آن درس بگیرید.

 

افزایش وفاداری مشتریان با تولید محتوا

 

شخصیت خوبی از برند خود نمایش دهید

این یک حقیقت است که برندها و فروشندگان اندکی محصولات منحصر به فرد به فروش می‌رسانند. تبدیل یک مشتری بالقوه به بالفعل نیازمند این است که مشخص کنید چرا مشتری به جای رقیب، باید از شما خرید کند؟ این معیارها می‌توانند قیمت، کیفیت و ویژگی‌های محصول باشند. اما موضع برند در مورد مسائل کلیدی می‌تواند در خرید مشتری و کلیک روی گزینه "خرید" اثر مستقیم داشته باشد.

نقش آموزش و اطلاع رسانی در افزایش وفاداری مشتریان

امروزه مشتریان مدرن تنها به دنبال این نیستند که برندها دیدگاه مشابه آنها در مورد مسال کلیدی داشته باشند. بلکه آنها از برندها انتظار دارند که به آنها اطلاع رسانی کنند و حتی آنها را آموزش دهند. فروشگاه Whole Foods یک نمونه بسیار خوب از شرکتهایی است که با محتوای خود به این هدف می‌رسند. این فروشگاه مواد غذایی در مورد پایداری محیط زیستی انواع مختلف ماهی محتوا منتشر می‌کند. رتبه‌های برتر این فروشگاه به ماهی‌هایی تعلق می‌گیرد که فراوان باشند، به خوبی مدیریت شده باشند و به شیوه دوستدار محیط زیست صید شده باشند. این یک نمونه عالی از اطلاع رسانی و آموزش است. این فروشگاه از طریق خبرنامه ایمیلی، دستور پخت با عکس‌های زیبا، نکاتی در مورد سلامت کودکان و فروشندگان محلی جدید ارائه می‌دهد.

 

افزایش وفاداری مشتریان با تولید محتوا

 

تلفیق کانال‌های مختلف محتوا برای افزایش مشتریان وفادار

ارسال پیام‌های آگاهی دهنده و شخصی سازی شده در مورد مسائلی که مشتریان به آنها اهمیت می‌دهند یک راه مطمئن برای ایجاد انگیزه و ارتباط با مشتریان است که در نهایت به وفاداری مشتریان می‌انجامد. گام بعدی در این مسیر این است که اطمینان حاصل کنیم مشتریان در تمامی کانال‌های ارتباطی پیامهای مرتبط دریافت می‌کنند. با این کار آنها را وارد شبکه کانال‌های ارتباطی می‌کنید و به طور یکپارچه محتوایی را در دسترس آنها قرار می‌دهید که مورد علاقه آنها است. ‌آنها هم یک سفر لذت بخش و روان اکتشاف و الهام را به سمت خرید تجربه می‌کنند.

یکپارچه کردن محتوا در کانال‌های مختلف همچنین به این معنی است که می‌توانید در زمان‌های مختلف روز و در نقاط مختلف چرخه خرید، در معرض دید مشتری باشید. وقتی مشتریان به صورت منظم با برند برخورد دارند، احتمال اینکه نسبت به برند وفادار شوند و وفادار بمانند بسیار بالا می‌رود. این امر تا حد زیادی به پیوستگی پیام‌ها وابسته است که در بازاریابی چندکانالی اهمیت بسیار دارد.

 

درآمدزایی با سایت کسب و کار آنلاین

 

در نهایت اینکه، شما چه به دنبال پرداختن به مسائلی باشید که اهمیت زیادی برای مشتری دارند، و چه به دنبال تلفیق پیامها در همه کانال‌های ارتباطی یا به دنبال شخصی سازی باشید، داشتن یک دید دقیق از رفتار آنلاین مشتری‌ها برای شما ضروری است. کوکی‌ها که مخصوص هر دستگاه هستند، دیگر در دنیای امروزی که مردم از دستگاههای متفاوتی به اینترنت وصل می‌شوند پاسخگو نیست. برندها و فروشندگان باید جدیدترین راه حل‌ها و استراتژی‌ها را به کار گیرند تا به آن نوع از وفاداری مشتریان که مطلوب آنها است برسند.